180326 raketaЗ інформації, оприлюдненої нещодавно МО РФ, виникає, що нова гіперзвукова високоточна ракета повітряного базування «Кинджал», яку 01 березня 2018 року вперше представив у своїй промові для Федеральних Зборів РФ президент В.Путін, це насправді може бути чимось іншим, що нагадує ракету, яка вже використовується у складі наземного ОТРК «Іскандер-М».

 

МО РФ на початку березня ц.р. оприлюднило фільм про навчальні пуски гіперзвукової ракети «Кинджал» з літака ВКС ЗС РФ МіГ-31 зі стратосфери. Літак стартував з аеродрому Південного ВО. За повідомленням МО РФ, випробування закінчилися успішно. Бойова частина ракети влучила у визначену ціль на полігоні. Було підтверджено ТТХ ракети, яка здатна розвивати швидкість у 10 Мах і уражати як наземні, так і морські цілі на відстані 2 тис.км. Під час польоту ракета має виконувати маневри для того, щоб ускладнити дії ППО-ПРО противника з перехоплення ракети.

 

За словами В.Путіна, комплекс «Кинджал» нібито не має аналогів у світі. США і Китай лише тестують технологічні демонстратори гіперзвукових систем, тоді як Росія 1 грудня 2017 року запровадила його на озброєння частин ВКС у Південному ВО.

 

Публікація по темі: КОГНИТИВНЫЙ ДИССОНАНС УБИВАЕТ РОССИЙСКУЮ АРМИЮ

 

Очільник Кремля наголосив, що «Кинджал» - це одна з шести нових проривних систем озброєння, які здатні надати Росії військову перевагу над західними країнами. Ракета має гіперзвукову швидкість. Путін нагадав, що це озброєння, яке здатні створювати лише «у країнах з високим науковим потенціалом і передовими технологіями». Тобто, Путін апріорі відніс РФ до таких країн, або ж хотів переконати в цьому аудиторію.

 

Носієм ракети є багатоцільовий бойовий літак (наразі це важкий винищувач МіГ-31). Повідомлялося, що після пуску ракета прямує в заданому напрямку зі швидкістю, що в 10 разів перевищує швидкість звуку, виконуючи маневри, що ускладнюють ППО-ПРО противника її перехоплення. Завдяки цьому ракета здатна долати будь-які системи ППО-ПРО і атакувати цілі на відстанях до 2000 км як звичайними, так і ядерними бойовими частинами.

180326 raketa 1

Носіями гіперзвукових ракет системи “Кинджал» є важкі винищувачі МіГ-31 / Фото: МО РФ 

 

За словами заступника начальника 929 Державного льотно-випробувального центру ім. В.Чкалова полковника Валерія Анцибора, лише від початку 2018 року було виконано 250 польотів в різних погодних умовах для відпрацювання принципів використання комплексу.

 

 Публікація по темі: СУПЕРОРУЖИЕ ПУТИНА – ЭТО ФАНТАСТИКА

 

На підставі оцінки наявних даних експерти вважають, що РФ дійсно розробляє цілком нову систему озброєння (відомо, що саме такий авіаційно-ракетний комплекс РФ розробляла раніше спільно з Казахстаном). Проте, існує великий сумнів щодо реальної готовності нової зброї, тим більше, її оперативних можливостей. Втім, російська пропаганда в цьому питанні пішла набагато далі.

 

Перед усім, відзначається, що підвішена під літаком МіГ-31 ракета не є особливо новаторським рішенням і скоріше за усе маємо справу з варіантом вже існуючого озброєння. Про це свідчить хоча б профіль ракети, брак характерних для гіперзвукової ракети конструктивних особливостей та відсутність елементів технології малої помітності stealth.

 

Публікація по темі: МОДЕРНІЗАЦІЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ РФ: ПЛАНИ І РЕАЛЬНІСТЬ

 

Презентований МО РФ фільм про систему «Кинджал» містить певну таємничість щодо згаданої системи, зображення ракети всіляко приховується шляхом розмивання на фото. Це має двояке пояснення, проте, невідомо, наскільки це зумовлено реальною потребою приховати певні конструктивні особливості ракети, а наскільки – потребами явної і цілеспрямованої дезінформації.

 

 100366028 capture

Винищувач МіГ-31 стартує з аеродрому в Ахтубінську з підвішеною під фюзеляжем ніби-то гіперзвуковою ракетою комплексу «Кинджал»/Фото: МО РФ

 

З іншого боку, оприлюднені як Путіним, так і полковником В.Анцибором дані поряд з іншою ретельно підібраною інформацією покликані цілеспрямовано підвести нас до думки про ніби-то високий ступінь готовності комплексу «Кинджал». Так, В.Путін намагається переконати, що ВКС ніби-то вже запровадили новий комплекс на озброєння.

 

Однак на фото ракети «Кинджал», що представлені останнім часом МО РФ, бачимо чітке зображення ракети, вигляд якої дуже нагадує БР зі складу ОТРК «Іскандер-М». Така ракета має довжину 7,3 м, діаметр 0,92 м i масу до 4000 кг. Власно кажучи, маса ракети не є проблемою, адже МіГ-31 може нести корисне навантаження понад 5000 кг.  

 

Експерти звертають увагу на повідомлення Путіна про ніби-то здатність «Кинджала» атакувати цілі на відстані більше, як 2000 км. Зі свого боку, це може свідчити і про те, що ОТРК «Іскандер-М» наземної версії має дальність дії не 500 км (у відповідності до Угоди про РСМД), а набагато більше. А ось версія повітряного базування викликає питання, адже неможливо, щоб скорочена версія ракети мала більші обсяги для розміщення пального, а відтак, заявлена Путіним дальність вважається дуже сумнівною і більше нагадує дезінформацію.

_100369511_tass_18751987.jpg

ОТРК «Іскандер-М» на базі якої могли розробити «Кинджал»/ Фото: SMITYUK/TASS

 

 

 

Втім, фільм МО РФ залишив по собі більше питань, ніж відповідей. Зокрема, не було жодного показу польоту ракети та попадання в ціль. Тому невідомо, чи це була дійсна спроба створити нову оперативну систему, чи проста спроба перевірити можливість пристосування ракети «Іскандера-М» до повітряної платформи у вигляді МіГ-31. Проте, поки що є всі ознаки того, що «Кинджал» – це не що інше, як ще одна успішна (з огляду на численні публікації у західних ЗМІ з цього приводу) російська містифікація.

 

Публікація по темі: «ЧУДО-ОРУЖИЕ» ПУТИНА, ИЛИ КРУГОВОРОТ ИСТОРИИ

 

З огляду на важливість для Кремля пропагандистську складову, спрямовану як на зовнішнє, так і на внутрішнє споживання, це саме так. До того ж, варто пам’ятати, що Кремль свідомо приховує свої розробки, що також зрозуміло, оскільки дає можливість маніпулювати інформацією у вигідному для себе світлі. У випадку з презентацією «Кинджала» момент не випадково був обраний саме напередодні «виборів Путіна».

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ,

Defense Express

180326 raketa 2

Справжня гіперзвукова ракета X-51A WaveRider під крилом бомбардувальника ВПС США B-52.

 

Публікації по темі:

 

ПУТІН СТВОРЮЄ ПАРАЛЕЛЬНУ РЕАЛЬНІСТЬ, - ЕКСПЕРТ ПРО ЯДЕРНУ ЗБРОЮ

 

ГІПЕРЗБРОЯ КРЕМЛЯ. ЧИМ ЗАГРОЖУЮТЬ ЗАЯВИ ПУТІНА ПРО НОВІТНІ РАКЕТИ РФ

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues