190313 brovchenkoDefense Express пропонує до уваги читачів статтю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрієм БРОВЧЕНКО, в якій автор підбиває підсумки заходів з реформуання вітчизняного оборонно-промислвого комплексу, що були здійснені у 2017 році.

 

2017 рік, безсумнівно, став для оборонно-промислового комплексу України визначальним. Нам вдалося зробити головне – розпочати втілення його системної реформи, що поєднала у собі як законодавчі ініціативи, так і управлінські новації. Завдяки цьому 2018 рік український ОПК розпочинає з комплексним планом реформи, істотно збільшеним обсягом фінансування, нормативною базою, що постійно удосконалюється, і – що є вагомим здобутком – першими практичними результатами.

 

Минулий рік став рекордним як за кількістю прийнятих програмних документів, так і за їх стратегічним значенням для оборонної промисловості. Понад п’ять років, три з яких – в умовах кардинальної перебудови, пов’язаної із російською агресією, український ОПК розвивався ситуативно. Єдиними настановами для його розвитку слугували положення стратегічних документів вищого рівня – Концепції розвитку сектору безпеки і оборони, Стратегії національної безпеки та інших.

 

Спільними зусиллями держави та бізнесу ми розпочали новий етап розвитку українського оборонно-промислового комплексу.

 

В першу чергу, нам вдалося максимально структурувати основи реалізації визначених керівництвом держави завдань. Дорожня карта на середньострокову перспективу – прийнята Урядом Державна цільова програма реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу – є ґрунтовним планом першочергових дій для всіх суб’єктів ОПК, від виконавчої влади до промислових підприємств.

 

Такий план Україна отримала вперше починаючи з 2008 року. В його основі дві складові: інституційна та виробнича реформи. В окрему галузеву програму було виділено розвиток боєприпасного виробництва як критично важливого в умовах проведення антитерористичної операції.

 

190313 reforma opk 1

 

За підсумками року в рамках реалізації інституційної складової реформи ОПК можна відмітити позитивний результат - це і внесені до Верховної Ради України законопроекти про виробництво озброєнь та військово-технічне співробітництво, і впорядкування механізму надання промисловим підприємствам кредитів під державні гарантії, і державна підтримка процесів імпортозаміщення.

 

190313 reforma opk 2

 

За активної участі силових відомств-основних державних замовників, з урахуванням їх потреб та ресурсних можливостей, ми переглянули підходи до оновлення виробничих фондів підприємств-виконавців державного оборонного замовлення та до планування їх завантаженості. А працююча сьогодні система трирічного планування ДОЗ дозволяє здійснювати постійний моніторинг ефективності цієї роботи – як використовуються фонди, як корелюються між собою обсяги замовлень та виробничі можливості.

 

190313 reforma opk 3

 

Спільно з Державним концерном «Укроборонпром» ми змогли оцінити реальні можливості кожного виробничого сегмента українського ОПК та розпочати процес оптимізації управління активами підприємств та орієнтації на конкретні цілі та пріоритети за кожним таким сегментом.

 

Держава забезпечує рівні умови для всіх представників промисловості, і це не лише гасла – за результатами минулого року ДОЗ в рівних частках виконується як приватними, так і державними підприємствами. Більше того, із понад 150 підприємств, що включені до Реєстру виробників продукції, робіт і послуг оборонного призначення, закупівлі яких становлять державну таємницю, половина – приватні.

 

190313 reforma opk 4

 

Тенденцію до розвитку виробничої складової ми плануємо зберегти і в 2018 році, і вже в значно більших обсягах фінансування буде продовжено реалізацію проекту з оновлення виробничих фондів підприємств ОПК. Новації очікують і на нормативну базу – позитивні результати виконання програми реформування оборонно-промислового комплексу засвідчили можливості переходу до нового, довгострокового етапу планування його розвитку.

 

Проведена робота дає підстави сфокусуватись на стратегічних пріоритетах і чітко визначити, яким буде український ОПК у 2022 році – після реалізації окреслених реформ, та якого шляху слід дотримуватись у найближчі десять років.

 

ЮРІЙ БРОВЧЕНКО,

заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України,

голова Міжвідомчої комісії з питань оборонно-промислового комплексу при Раді національної безпеки і оборони України

 

Новина по темі: ЮРІЯ БРОВЧЕНКО ПРИЗНАЧЕНО ГОЛОВОЮ МІЖВІДОМЧОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ОПК

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues