180103 avia 6Друга частина інтерв’ю головного редактора журналу Defense Express Сергія ЗГУРЦЯ з заступником Міністра оборони України генерал-лейтенантом Ігорем Павловським про актуальні питання переозброєння українського війська. Повна версія – у журналі Defense Express №1 2018.

 

 

 

- Що є пріоритетним на наступний рік з точки зору зміцнення потенціалу протиповітряної оборони? Це збільшення кількості відремонтованих зенітних ракетних комплексів чи намагання паралельно почати роботу зі створення своїх ЗРК?

- Пріоритет – це утримання і модернізація існуючого парку зенітних ракетних комплексів. Це питання автоматизації процесу застосування засобів протиповітряної оборони (про АСУ “Ореанда” ми вже згадували), що підніме ефективність застосування наявних зенітних ракетних комплексів. І, нарешті, це безпосередньо створення новітніх вітчизняних ЗРК.

 

- Ми говоримо про комплекси малої, середньої чи великої дальності?

- Середньої і великої.

 

- Те, що в Україні раніше не створювались ЗРК, не є застереженням?

- За це потрібно братися. Перед нами стоять такі завдання, і ми безумовно повинні їх виконувати. Ми розуміємо, що це питання нашого подальшого розвитку. І це потягне за собою не тільки розвиток виробництва, а й розвиток науки, принципів застосування. Закупівля чужого все одно обійдеться дорожче.

 

В Україні вже є багато цікавих напрацювань. Вони представлені і з боку ДержККБ «Луч», і від ДП «Південне», є рішення від приватної компанії “Радіонікс”. Ми оцінили цей потенціал і зробили висновок про можливість створення власних зенітних ракетних комплексів. З урахуванням вітчизняних спроможностей виробництва і співпраці з надійними закордонними партнерами, з якими ми маємо вийти на результат, який нас задовольнить. З розумінням того, що Україна повинна мати локалізацію виробництва не менше 70%.

 

- Генеральним конструктором по зенітним ракетним комплексам в Україні є Олег Петрович Коростельов. Чи означає це, що у створенні нового ЗРК провідну роль відіграватиме саме ДержККБ «Луч», а не КБ «Південне»?

- Ви знаєте, не означає. Чому? Тому що у кожного КБ є свої ідеї, власні напрацювання і потенціал науки, який був закладений і розвинутий генеральними конструкторами та творчими колективами конструкторів. Не дивлячись на те, що КБ «Південне» займалося іншими питаннями, вони не відпускали ідею розробки зенітних ракетних комплексів.

 

180103 a 1

Заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський / Фото: Defense Express

 

- Тобто, Ви будете дивитися на пропозиції як КБ «Луч», так і ДП «Південне» відповідно до вимог, які Міноборони висунуло щодо створення подібних комплексів?

- Безумовно. І якщо ми вже згадали ці підприємства, я хочу подякувати безпосередньо і генеральному конструктору – генеральному директору ДержККБ “Луч” Олегу Петровичу Коростельову, і головному конструктору – генеральному директору ДП "КБ "Південне" ім. М.К. Янгеля" Олександру Вікторовичу Дегтярьову за те, що вони інтелектуально рухають вперед надзвичайно важливі для безпеки і майбутнього країни питання. Так само слова подяки хочу висловити і Леоніду Миколайовичу Шиману - генеральному директору ДП «НВО Павлоградський хімічний завод». Тому що всі розробки, які на сьогодні існують, кооперація, яка складається – все це рухається тому, що конкретні люди доводять свої ідеї до аванпроектів за обігові кошти, завдяки інтелекту працівників своїх підприємств.

 

- Якщо ініціатива створення нових ЗРК ґрунтується на активності та рішеннях самих КБ, чи можна говорити про якісь часові рамки?

- ДБ «Південне» в рамках аванпроекту веде опрацювання новітніх комплексів ЗРК. ДержККБ “Луч” представило на розгляд Міноборони концепцію розвитку систем протиповітряної оборони. Створений дослідницький зразок ЗРК, який випробується на території інозамовника. Міноборони супроводжує всі ці питання. Тому що значно дешевше забезпечити доопрацювання дослідницького зразка з урахуванням наших вимог для оборони повітряного простору держави, а після цього вже піти з цим комплексом у серійне виробництво і забезпечити переоснащення Повітряних сил.

 

- Так само, як я розумію, Міноборони будує свою політку і щодо оперативно-тактичного комплексу «Грім-2», який розробляється на кошти інозамовника.

- Безумовно. З урахуванням того, що для нашої армії ми сподіваємося отримати більш потужніший зразок.

 

180103 avia 1

 ОТРК «Грім-2»розробляється на кошти інозамовника

 

 

- Окрім створення нових зразків, чи йдеться про модернізацію зразків озброєння Повітряних сил?

- Все, що стосується захисту держави, а тим більше озброєння Повітряних сил, ППО, РТВ на сьогоднішній день потребує модернізації, подальшого вдосконалення і переходу на нові зразки. Це і глибока модернізація авіаційної техніки, ремонт та модернізація зенітних ракетних комплексів.

 

- Проте складається ситуація, що на оснащення ворога - Російської Федерації - надходять авіаційні комплекси, які мають більшу дальність виявлення цілей у повітрі і більшу дальність своїх засобів враження у порівнянні з можливостями нашої фронтової авіації. Чи означає це, що ми маємо дещо по-іншому подивитися на модернізацію нашого парку МіГ-29 і Су-27?

- Безумовно. До цього ми підійшли комплексно. Ми почали роботи з модернізації Су-27 та МіГ-29 за так званим другим, глибоким варіантом – на основі можливостей ТОВ «Радіонікс» (м.Київ). Поглиблена версія модернізації забезпечить багатофункціональність літаків у застосуванні високоточних засобів ураження по наземним цілям, підвищення бойової ефективності РЛПК включно зі збільшенням дальності радіолокаційного виявлення цілей цими летальними апаратами, у тісній ув'язці з переліком нових авіаційних засобів ураження, які ці винищувачі будуть застосовувати сьогодні і в майбутньому для знищення повітряних і наземних цілей.

 

- Завантаження роботою компанії «Радіонікс» як лідера у модернізації складових МіГ-29 та Су-27 – фактор позитивний, з огляду на потенціал цієї компанії у вирішені завдань як в інтересах авіації, так і зенітно-ракетних військ. Проте, наприклад, в попередньому номері нашого журналу ми писали про підприємство «Оборонні технології», яке володіє всім необхідним для ремонту і модернізації ЗРК великої, середньої і малої дальності, а також техніки радіотехнічних військ. Попри очікування, комплекс С-300 від ЗСУ на ремонт вони не отримали…

- Дійсно, на сьогоднішній день вони не отримали цей комплекс. До Міністерства оборони надійшли відповідні листи поступили, що вони готові отримати, зробити капітальний ремонт, запропонувати напрями подальшої модернізації зразку і виконати ці завдання. Але кошти на ці питання передбачені у бюджеті 2018 р. Думаю, компанія «Оборонні технології» матиме змогу показати свою спроможність виробляти, ремонтувати, а в подальшому і модернізувати комплекси ППО. Міноборони зацікавлене давати амбіційним компаніям зелене світло для реалізації важливих проектів. Бо це лише на користь державі.

 

- Неодноразово говорилося про те, що армії потрібні транспортні літаки спеціального призначення на основі Ан-148. ДП «Антонов» стверджувало, що воно готове задовольнити попит Збройних Сил. Йшлося, якщо я не помиляються, аж про три літаки – у санітарному та інших спеціальних виконаннях. Чому їх не замовили?

- Вже замовили. Вони включені у ДОЗ-2018 і на подальші роки, бо це тривалий процес. Їхнє фінансування буде здійснюватись за рахунок державних гарантій.

 

- Чи задоволені ви вітчизняними безпілотними комплексами?

- Є плюси і мінуси. Це тема окремої розмови. Наприкінці минулого року ми розширили перелік державних та приватних компаній, зразки яких закуплені для піддослідної експлуатації у Збройних Силах. Також ведуться переговори щодо спільних проектів з закордонними компаніями. У 2018 р. ми плануємо суттєво просунутись у створенні ударних безпілотних комплексів, зокрема, провести державні випробування ударно-розвідувального комплексу. Також мушу сказати, що слід почати поступово вирішувати питання уніфікації у цьому сегменті, аби згодом вийти на єдину систему утримання, забезпечення та ремонту безпілотних комплексів

 

Далі буде…

 

Читайте також: ЩИТ І МЕЧ ДЛЯ КРАЇНИ. ЧАСТИНА 1

 

Публікації по темі:

 

АВІАЦІЙНІ ПІДСУМКИ РОКУ – ЯК ПОСИЛИЛАСЯ УКРАЇНСЬКА БОЙОВА АВІАЦІЯ У 2017 РОЦІ

 

КУДИ ПРЯМУЄ УКРАЇНСЬКА ОБОРОНКА

 

2018 РІК МАЄ СТАТИ ПРОРИВНИМ ЩОДО ТЕХНІКИ ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ – ВІЙСЬКОВИЙ ЕКСПЕРТ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues