180121 KNOW YOUR ENEMYМіжнародний військово-технічний форум «АРМІЯ», що цього року в період з 21 по 26 серпня вже втретє пройшов в РФ використовується діючим кремлівським режимом більше в пропагандистських цілях. Для фахівців же цікаво стежити за цим заходом, щоб оцінити, як санкції впливають на загальний оборонний потенціал країни, яка переважно експлуатує напрацювання радянської імперії…

 

“…If you know your enemies and know yourself, you will not be imperiled in a hundred battles…”

Sun Tzu, a Chinese general, military strategist, and author of The Art of War book on military strategy (c. 6th century BCE)

«…Знай свого ворога та знай себе і ти зможеш провести тисячу битв без поразок…»

Сунь Цзи , китайський стратег і мислитель, автор відомого трактату про військову стратегію »Мистецтво війни» (544 — 496 до н. е.)

 

Форум вкотре засвідчив, що головною метою заходу є підвищення рівня патріотичного виховання російських громадян та формування позитивного іміджу Росії. Переважна більшість представлених в рамках форуму зразків ОВТ є вже відомими, і лише незначна їх частина є новими, що демонструвалися вперше.

 

Більше по темі тут: АРМИЯ 2017: ВИДАТИ БАЖАНЕ ЗА ДІЙСНЕ

 

Тим не менш, слід констатувати, що військово-політичне керівництво РФ відслідковує всі наявні світові тенденції в сфері розробки та виробництва нового ОВТ і намагається впроваджувати їх в життя за рахунок власних наявних ресурсів та оборонної промисловості.

 

Цьогорічний форум «Армія 2017» також засвідчив наростаючи проблеми в РФ, пов’язані із нестачею коштів на нові проекти. Набуває тенденція створення нових зразків на основі вже відомих старих моделей або оснащення нових/старих моделей компонентами, що вже себе вдало зарекомендували в минулому і є менш коштовними.

 

Продовжуємо публікувати для передплатників Defense Express серію матеріалів з оглядами нових зразків озброєння і військової техніки (ОІВТ), що були представлені в рамках Міжнародного військово-технічного форуму «АРМІЯ-2017. Сьогодні – п’ята частина огляу в якій йтиметься про нові зразки техніки для видів збройних сил та родів військ.

 

Нові зразки техніки для видів збройних сил та родів військ

 

Авіаційна техніка

 

Під час форуму «Армія – 2017» було показано винищувач п’ятого покоління Су-57 (ПАК ФА) (за своїми характеристиками і можливостями відповідає поколінню 4+), який здійснив перший політ, ще в 2010 році. За словами заступника міністра оборони РФ Юрія Борисова та голови Об’єднаної авіабудівельної корпорації Юрія Слюсаря серійні винищувачі так званого першого етапу (з двигунами АЛ-41Ф1 подібні до встановленим на винищувачах Су-35С) надійдуть до військ в 2018-2019 роках в кількості 12 машин. Після цього мають розпочатися випробування машин з більш сучасними двигунами ("виріб 30") з тягою до 19,5 т, підвищеною паливною ефективністю та зменшеною вартістю життєвого циклу.

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 1

 

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 2

23 серпня 2017 року в другий день роботи форуму «Армія 2017» на підмосковному аеродромі Кубинка Су-57 (ПАК ФА) представили міністру оборони РФ Сергію Шойгу

 

 

ППО

 

З найсучасніших зразків систем ППО на форумі у вигляді натурних зразків експонувались ЗРК "Тор-М2ДТ" в арктичному виконанні і ЗРС "Антей-2500", які минулого року були представлені в закритій частині експозиції.

 

Також у вигляді концептуальних макетів представили серед іншого:

 

- нову ЗРС середньої і малої дальності "Єрмак", призначену для створення ешелонованої оборони мобільних угруповань і наземних об’єктів від масованих ударів противника. За задумом розробників до її складу будуть входити роботизовані ПУ, апаратура виявлення цілей і роботизовані модулі малої дальності з можливістю дистанційного управління системою з пунктів бойового управління. Пункти, в свою чергу, теж працюватимуть в повністю автоматичному режимі, а оператор вноситиме в роботу лише незначні корективи.

 

Відповідно до заявлених тактико-технічних характеристик високомобільна перешкодостійка ЗРС зможе виявляти аеродинамічні цілі на дальності до 250 км ("Бук-М2" – до 140 км), а їх ближній і дальній кордони ураження цілей складуть 0,2–120 км з можливістю одночасного обстрілу 48 цілей (проти 24 у "Бук-М2").

 

 

- перспективний мобільний 57-мм зенітний артилерійський комплекс з пасивними засобами розвідки і супроводження повітряних цілей ЗАК-57 "Деривація-ПВО", розроблений ЦНДІ "Буревісник" (Нижній Новгород).

 

Комплекс 2С38 представляє собою оснащену бойовим модулем з 57-мм автоматичною гарматою А-220М БМП-3. Машина призначена для ураження повітряних цілей типу БПЛА, крилата ракета, ракети класу "повітря – поверхня", літаки тактичної авіації, вертольоти вогневої підтримки, наземні і надводні цілі. Також стверджується здатність установки уражати реактивні снаряди РСЗО. Максимальна дальність ураження – 6 км, максимальна висота ураження – 4,5 км, темп стрільби – 120 пострелів/хв., Повний боєкомплект – 148 пострілів, кут наведення по вертикалі – 5 град/ +75 град, кут наведення по горизонталі – 360 град, максимальна швидкість цілі – 500 м/c. Бойовий розрахунок – 3 чол.

На машині встановлено оптико-електронну систему виявлення і прицілювання ОЕС ОП з дальністю дії через один з телевізійних каналів БПЛА типу "Берд Ай – 400″ в оглядовому режимі 700 м, в режимі вузького поля зору – 4900 м. Ціль типу штурмовик А-10 буде видимим в першому режимі на дальності в 6400 м, а в другому – в 12 300 м. Тепловізійний канал дозволяє виявляти цілі розміром 2,3 х 2,3 м з вірогідністю 80% на дальності в 10 000 м і розпізнавати їх на дистанції в 4 000 м.

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 3

 

- радіолокаційний комплекс 1Л119 "Небо-СВУ" був представлений Ульяновським механічним заводом (входить до складу Концерну ВКО "Алмаз-Антей").

 

РЛС призначена для автоматичного виявлення, виміру координат і супроводження широкого спектру сучасних повітряних об’єктів: літаків стратегічної і тактичної авіації, авіаційних ракет типу ALCM, малорозмірних цілей, малопомітних цілей (в тому числі виконаних за технологією STEALTH).

 

Особливості конструктивної побудови РЛС:

активна фазована антенна решітка з аналого-цифровим перетворенням сигналів в кожній строці решітки;

цифрова просторово-часова обробка сигналів;

гнучка адаптація системи обробки сигналів до перешкодової обстановки і технічному стану станції;

високоефективна цифрова СДЦ, що забезпечує стійке проведення повітряних об’єктів в умовах гідрометеоутворень і умисних пасивних перешкод;

адаптивне придушення бічних пелюстків діаграми направленості антени.

Використання в РЛС випромінювання метрового діапазону практично виключає її ураження існуючими і перспективними протирадіолокаційними ракетами.

До складу станції входять:

– антенно-апаратний пост (ААП) на напівпричепі ЧМЗАП 9907.2;

– дизельна електростанція (ДЭС) ЕД 2х30-Т400-1РА1М4 (чи ЕД 2х30-Т400-1РА1М6) на шасі автомобіля "Урал" чи ЕД 2х30-Т400-1РА1М5 (чи ЕД 2х30-Т400-1РА1М7) на шасі автомобіля КамАЗ;

– запасне майно ЗИП-О.

Додатково станція комплектується виносним індикаторним постом (ВІП) в контейнері КК6.2 на автомобілі "Урал-532361".

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 13

 

 

Морська тематика

 

На форумі «Армія – 2017» достатню увагу було приділено морським озброєнням також. Серед новинок були представлені:

 

- корвет проекту 22800 "Каракурт", спроектований в Центральному морському конструкторському бюро "Алмаз".

 

До складу комплексу бортового озброєння входять УВП 3С14 для 8 КР "Калибр" (дальність ураження до 2,5 тис. км) чи надзвукових ПКР "Оникс", АУ АК-176 з цифровою СУВ, ЗРК "Панцирь-М" (модуль оснащений 32 ЗКР від сухопутної версії "Панцирь-С1", а також перспективною "Гермес-К", що може наводитися за допомогою безпілотника);

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 4

 

 

- у вигляді моделі була представлена модель перспективного корвету нового покоління "Бріз", водотоннажністю 2 тис.тон, розроблена державним науковим центром Крилова. Особливої уваги при розробці проекту було приділено оптимізації морехідних якостей, в тому числі за рахунок засобів заспокоєння качки. Крім того при незначній водотоннажності проектанти намагались оснастити корабель максимально потужним комплексом бортового озброєння, що включає універсальну УВП на 24 КР класу "поверхня – поверхня", УВП для 16 ЗКР середньої і 32 малої дальності. 100-мм АУ А-190, 2х6 30-мм МЗАК АК-630 і 1х10 30-мм МЗАК "Дует";

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 5

 

- також Зеленодольським заводом імені О.М. Горького було представлено модель перспективного десантного судна проекту А223.

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 6

Електроніка, РЕБ, зв’язок, космос

 

Роскосмос представив проект "Цифрова Земля", який передбачає створення і регулярне оновлення суцільного безшовного покриття даними дистанційного зондування Землі території всієї земної кулі з роздільною здатністю в 1 метр, а також нові засоби виведення на орбіту.

 

Серед комплексів радіоелектронної боротьби були відкрито продемонстровані "Красуха", "Хібіни", "Президент-С", які, як офіційно вказується, вже встигли відмінно зарекомендувати себе в сирійському конфлікті.

 

Серед інших зразків:

 

- "Стрекоза" – комплекс дистанційного виявлення СВП, розроблений компанією STT Group, яка є постачальником для інженерних військ РФ.

Фактично представляє собою безпілотник-квадрокоптер з локатором ИНВУ-3М. Система дозволяє виявляти не тільки СВП, але і схованки боєприпасів на відстанях до 30 м при обстеженні великих територій. В ході пошуку передатчик подає сигнал, що відбивається від напівпровідникових елементів і металу, що присутні в саморобних вибухових пристроях і повертається в приймач локатора, який сигналізує оператору про виявлення СВП.

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 7

 

 

- рухомий комплекс виявлення і блокування вибухових пристроїв "Возница".

 

Вперше на одному носії конструктори розмістили і локатор виявлення зарядів і систему придушення дистанційного сигналу. Комплекс встановлюється на любому рухомому засобі, при цьому "Возница" оснащена нелінійним локатором, який забезпечує виявлення радіокерованих вибухових пристроїв прямо від час руху;

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 8

 

- машина зв’язку "Тигр-УС", розроблена компанією "Воєнтелеком".

 

Зазначений проект був розроблений з метою заміни чотирьох вже існуючих командно-штабних машин. "Тигр-УС" здатний забезпечувати зв’язком від батальйону до армії. На борту машини мається кілька типів організації зв’язку як в русі, так і на місці. Окрім обладнання відкритого і закритого сегментів, машина оснащена бездротовим широкополосним доступом, комплексом відеоспостереження, системою навігації ГЛОНАСС і супутниковим зв’язком. В комплексі може також використовуватися повітряний БПЛА-ретранслятор. Час автономної роботи машини складає 96 годин. На даний час проводяться регламентні заходи і випробування, необхідні для прийняття інноваційної машини зв’язку на озброєння;

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 9

 

 

- "Барнаул-Т" модернізований модуль розвідки і управління зі складу єдиної системи управління військами в тактичній ланці – вперше був представлений Об’єднаним холдингом "Роселектроніка" (входить в Держкорпорацію Ростех).

 

Виріб забезпечує ефективне відбиття масованого нальоту противника, інтегруючи різнорідні зенітні засоби. На відміну від попередніх модифікацій, модуль оснащено новим шасі, яке забезпечує покращення ходових характеристик і підвищує "живучість" виробу. Крім того, застосована альтернативна система навігації МНСТО "Азимут-10В6-А", що скоротило в 2 рази час перевірки і налагодження приборів і механізмів комплексу. За рахунок удосконаленого джерела живлення в рази збільшено час роботи виносного робочого місця.

 

Новий модуль виконує функції збору і обробки радіолокаційної інформації, здійснює оперативно-командний зв’язок з вищим і підлеглими ПУ; забезпечує планування дій підрозділів, доведення завдань, а також забезпечує автоматизоване управління силами і засобами батареї ППО.

 

Обладнання базується на гусеничному шасі ЕР699-сб2, в якому розташовані обчислювальні засоби, засоби зв’язку, засоби енергопостачання і життєзабезпечення, засоби реєстрації і документування, маршрутно-навігаційна система топоприв’язки і орієнтування, малогабаритна радіолокаційна станція;

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 10

 

 

 

- спеціальна рушниця REX-1 створена для протидії безпілотникам.

 

За словами розробників здатна перехоплювати управління дронами, а також глушити мобільний зв'язок і сигнали Wi-Fi 5,8 ГГц (може застосовуватись проти дистанційно керованих СВП). Має коліматорний приціл, змінний блок придушення, тактичну рукоять, стробоскоп, аудіо- і відеореєстратор.

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 11

 

 

Ще одна розробка з цієї тематики – електромагнітна рушниця "Ступор", створена Головним науково-дослідницьким випробувальним центром робототехніки Міноборони РФ для придушення БПЛА, в тому числі коптерного типу, на дальності прямої видимості.

 

Окрім того вона може придушувати канали навігації і передачі, а також фото- і відеокамери в оптико-електронному діапазоні. "Ступор" випромінює електромагнітні імпульси на відстань до 2 км в 20-градусному секторі;

 

180121 KNOW YOUR ENEMY 12

 

 

Далі буде…

 

Попрередні публікації:

 

KNOW YOUR ENEMY: ЕКСПОНАТИ ФОРУМУ «АРМІЯ-2017» ч.1

 

KNOW YOUR ENEMY: ЕКСПОНАТИ ФОРУМУ «АРМІЯ-2017» ч.2

 

KNOW YOUR ENEMY: ЕКСПОНАТИ ФОРУМУ «АРМІЯ-2017» ч.3

 

KNOW YOUR ENEMY: ЕКСПОНАТИ ФОРУМУ «АРМІЯ-2017» ч.4

 

Публікації по темі:

 

АМБІЦІЇ ТА РЕАЛЬНІСТЬ РОСІЙСЬКОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ

 

ОБОРОНКА РФ: А «ПОЯСА» ТАКИ ПРИДЕТСЯ ЗАТЯНУТЬ

 

«ІСКАНДЕРАМ» УЖЕ НЕ СМІШНО. РОСІЙСЬКА ОБОРОНКА ЗАЗНАЄ ПРОБЛЕМ ІЗ ФІНАНСУВАННЯМ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues