180111 x1 м 2На нещодавній виставці «Зброя та безпека 2017» державне підприємство «Спеціалізована  зовнішньоторговельна фірма «ПРОГРЕС» (ДП СЗТФ «ПРОГРЕС») разом з Радіоастрономічним інститутом Національної академії Наук України представили радіолокаційну станцію охорони периметру Х1-М. Ця нова розробка є проривним вітчизняним рішенням, яке є відповіддю на актуальну загрозу – застосування безпілотної авіації, призначеної для вирішення різноманітних завдань: від розвідки до здійснення ударних акцій, як це відбувається на сході України.

Заходи з блокування роботи чи знищення ворожого «безпілотника» можна починати лише після виявлення ворожої цілі та визначення її місцезнаходження. А з цим, як виявляється, не все так просто. Як відомо, ймовірність виявлення повітряної цілі насамперед залежить її ефективної площі розсіювання (ЕПР). Порівняно великі БпЛА відрізняються більшою ЕПР, що полегшує їх виявлення. У випадку з малогабаритними апаратами (БпЛА поля бою, квадрокоптерами), побудованими з широким використанням пластиків, ЕПР зменшується, а завдання виявлення серйозно ускладнюється. Проблем додає і невелика швидкість цілей, як це відбувається з квадрокоптерами.

 

180111 x1 м

Розробники РЛМ Х1-М довели, що з усіма викликами вони вдало впорались. Нова РЛС Х1-М може працювати не лише по повітряним, але й по наземним та надводним цілям. РЛС вже пройшла декілька випробування як в Україні, так і за межами, підтвердивши свої конкурентні можливості. «У ході нещодавніх випробувань у Балтії перед нам ставилось виявити цілі, що можуть становити потенцію загрозу для об’єкту , який ми прикривали. Це був один з аеродромів у лісистій місцевості. Ми виявили як усі «безпілотники» – до 10 різних типів, від квадрокоптерів до БпЛА з більшим ЕПР, так і людей та автомобілі, що пересувалися у визначеній зоні відповідності», - наголосили у ДП СЗТФ «ПРОГРЕС». РЛС Х1-М виявилась кращою серед шести інших зразків закордонних виробників, що представили свою продукцію для задоволення нагальних потреб балтійських військових. Це відкриває шлях до реалізації спільних проектів з прибалтами у цій царині. Також у вересні РЛС Х1-М взяла участь у схожих навчаннях, які проводив Генеральний штаб ЗСУ – так само з позитивним результатом.

180111 x1 м 3

Термінал відображення даних та керування РЛС

 

Радіолокаційна станція охорони периметру РЛС-Х1-М призначена для виявлення (мало) рухомих наземних об’єктів на фоні місцевості; виявлення малорозмірних ЛА в приземному просторі; визначення координат цілей (азимуту та дальності), ЕПР, радіальної швидкості та ширини допплерівського спектру. Для визначення висоті повітряних цілей РЛС опціонально може оснащуватися додатковим модулем. Передбачена інтеграція радарних даних зі стандартними географічними інформаційними системами. РЛС може експлуатуватися як при розміщенні на стаціонарній точці, так і з мобільної платформи (автомобіль, причіп тощо).

 

Технічні характеристики:

Інструментальна дальність, км                               0,3...30

Тип антени                                                                хвилеводно-щілинна

Імпульсна потужність передавача, Вт                    до 30

Сектор огляду по куту місця                                   30°

Азимутальний сектор огляду                                  360°

Максимальна швидкість сканування антени          90°/сек

Точність вим. азимута цілі                                      1°

Точність вим. дальності, м                                      5

Точність вим. радіальної швидкості, м/с                0,1

Мінімальна вим. швидкість, м/с                              0,2

Максимальна швидкість цілей, м/с                         60

Система координат                                                  WGS-84 або РЛС

Габарити, м                                                              1,2х0,5х0,75

Вага, кг                                                                     до 65

Споживана потужність, Вт                                      300

 

Чутливість РЛС

Тип цілі та характерна ЕПР

Дальність виявлення при С/Ш>15Дб

БпЛА, 0,01 м2

7 км

Людина, 0,5 м2

18 км

Автомобіль, літак, 1м2

25 км

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues