171211 platforma rozvitky 1У квітні 2017 року в Україні почала працювати агенція, основною метою якої, є комерціалізація військових інноваційних розробок. Мова йдеться про Платформу Розвитку Інновацій, компанію, яка у своїй функціональній моделі, використовує успішний досвід найбільш інноваційних країн світу, таких, як США та Ізраїль.

 

Агенція об’єднує команди розробників, експертів та інвесторів з метою створення висококонкурентного інноваційного продукту з потенціалом його запуску у серійне виробництво. Перед початком роботи над проектом, команда Платформи проводить аналітичні дослідження для визначення інноваційності та актуальності продукту на внутрішньому та зовнішніх ринках, залучає експертів з Науково-Дослідних Інститутів, Конструкторських Бюро та виробничих підприємств.

 

За короткий проміжок часу, агенція отримала позитивний досвід, прийнявши участь у створенні ряду проектів, кожен з яких реалізовано до стану щонайменше робочого прототипу.

 

Безпілотний Тактичний Багатоцільовий Транспортний Засіб «Фантом» та бойовий модуль «Тайпан», було створено спільно з ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» на замовлення ДК «УкрОборонПром»

 

171211 platforma rozvitky 2

Безпілотний Тактичний Багатоцільовий Транспортний Засіб «Фантом»

 

 

171211 platforma rozvitky 3

Бойовий модуль «Тайпан»

 

Тактичні Безпілотні літальні апарати «Anser» та «SPARROW» розроблені завдяки спільним зусиллям з компанією «НВП SPAITECH».

171211 platforma rozvitky 4

Безпілотний літальний апарат «Anser»

171211 platforma rozvitky 5

Безпілотний літальний апарат «SPARROW»

 

На сьогоднішній день, Платформа Розвитку Інновації працює над створенням та залученням додаткових інвестицій у проекти із визначеним рівнем готовності за методологією TRL (Technology Readiness Levels), компанії NASA.

 

ЛімпідАрмор

 

Нашоломна система кругового огляду території для керування важкою технікою

 

171211 platforma rozvitky 6

 

Дана розробка вирішує основні проблеми для екіпажу важкої техніки – покращує точність маневрування техніки, зберігає техніку від пошкоджень оточуючими предметами, підвищує рівень безпеки екіпажу за рахунок вчасного виявлення ворожих об’єктів.

 

Розробкою аналогічних рішень займаються зарубіжні компанії але готового продукту на даний момент не існує.

 

Рівень готовності проекту - TRL 4. Це означає, що реалізація проекту знаходиться на стадії перевірки макету та його компонентів в лабораторії̈, а завершення виробництва робочого прототипу заплановано у 2018 році.

 

Мобільний міношукач

 

Мобільна радіолокаційна система дистанційного виявлення мін

 

171211 platforma rozvitky 7

 

Міношукач дозволяє скоротити час сканування замінованої території та зменшує витрати на закупівлю та обслуговування обладнання необхідного для виявлення мін.

 

Альтернативних пропозицій з використанням технології FLGPR (Forward Looking Ground Penetration Radar) на сьогоднішній день не існує.

 

Дана розробка надає значні переваги, що полягають у дистанційному виявленні мін на довшій відстані (до 10м) на відміну від технології DLGPR (до 3м), в одночасному опрацюванні значних площ (у 4 рази більші, ніж із застосуванням DLGPR-технології) та визначенні різних типів мін, без використання додаткового обладнання.

 

Рівень готовності проекту - TRL 4, розробка знаходиться на стадії перевірки макету та його компонентів в лабораторії.

 

Бодісканер

 

Сканер для виявлення зброї, боєприпасів, вибухівки та вибухонебезпечних речовин на об’єктах підвищеної безпеки.

 

171211 platforma rozvitky 8

 

Продукт дозволяє сканувати та виявляти предмети, що не ідентифікуються металодетекторами, рентгенівськими сканерами, є безпечним для здоров’я людини, виявляє та ідентифікує предмети з високою швидкістю, може використовуватись на відкритих територіях за рахунок дальності сканування до 20 метрів. Сканер є мобільним та має можливість інтегруватися у глобальну систему безпеки замовника.

 

Продукт орієнтований на забезпечення служб особистої безпеки, служби безпеки аеропортів, банків, стадіонів, служби безпеки об’єктів підвищеної уваги та місць великого скупчення людей.

 

Рівень готовності проекту - TRL 3. Розробка продукту знаходиться на стадії розрахункового та експериментального підтвердження критично-важливих функцій та характеристик концепції продукту, а деякі елементи знаходяться на стадії випробувань.

 

Принципи роботи проектів та їх детальні технічні характеристики, Платформа надає потенційним партнерам, інвесторам, які зацікавлені у співпраці по реалізації проектів.

 

Платформа Розвитку Інновацій своєю діяльністю доводить, що інвестувати у військові інноваційні розробки в Україні – це вигідно. Це – доведено практикою роботи подібних агенцій з комерціалізації військових інноваційних розробок у провідних країнах світу. І це вже доводиться Платформою Розвитку Інновацій.

Ви ще не впевнені в цьому? Приєднуйтесь і переконайтесь!

Агенція відкрита до пропозицій – ми завжди готові відповісти на Ваші запитання.

 

Дмитро ШЕСТАКОВ

Керуючий Партнер,

Платформа Розвитку Інновацій

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues