171201 начало

Про співробітництво ВМС України та ВМФ США, військову допомогу Україні від американців, оцінку змін в ВМС Укркаїни заокеанськими колегами та багато іншого кореспондент Defense Expreess поспілкувався з одним з керівників  6-го флоту США контр-адміралом Деніелом У. ДВАЄРОМ.

 

 

27-28 листопада 2017 року в Києві відбулася Міжнародна конференція з морської безпеки, організована командуванням ВМС України та Міжнародним центром стратегій безпеки і оборони. Участь в заході взяла низка високопосадовців з України та іноземних країн, які обговорювали питання сучасних викликів та ризиків в Чорноморському регіоні після агресії Росії. Серед учасників заходу був начальник штабу - заступник начальника штабу зі стратегії, політики і вимог, ВМС США в Європі та Африці/6-й флот США, контр-адмірал Деніел У. ДВАЄР, з яким Defense Express вдалося окремо поспілкуватися.

 

Новина по темі: У КИЄВІ ВІДБУЛАСЬ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МОРСЬКОЇ БЕЗПЕКИ

 

- Шановний пане ДВАЄР, українські ВМС та ВМФ США достатньо тривалий час співпрацюють в питаннях реформування і підготовки особового складу. Особливо активно це відбувається після початку російської агресії та окупації Криму. Як ви оцінюєте цю співпрацю?


Співпраця військово-морських сил обох країн на сьогодні є дуже гарною та дуже потужною. Головне - вона сприяє розвитку обопільних можливостей флотів в отримані спільного досвіду експертизи Чорноморського регіону в поточних безпекових умовах. В той же час, американські ВМС передають українцям власний досвід проведення військових операцій та демонструють різні технічні процедури спрямовані на збільшення операційних спроможностей.

 

171201 дваер

Контр-адмірал Деніел У. ДВАЄР


Загалом, ми достатньо плідно співпрацюємо з Україною. Так нещодавно із залученням українських моряків були проведені спільні морські місії в Африці. Найбільш ярким і показовим заходом співпраці в рамках бойової підготовки є міжнародні військово-морські навчання See Breeze в Чорному морі, до яких ми також долучаємося. Все це дозволяє CША, Україні та країнам партнерам по НАТО досягати взаємосумісності для посилення спільних бойових можливостей.

 

Новина по темі: РАКЕТНИЙ ЕСМІНЕЦЬ USS JAMES WILLIAMS ВІДВІДАЄ ОДЕСУ

 

- Як Ви оцінюєте ті зміни, які на сьогодні відбуваються у ВМС України?


ВМС України опинилися в складних умовах після початку російської агресії, в результаті якої левова частка українського корабельного складу була захоплена і залишилася в Криму. Зараз доводиться вибудовувати флот з місцем базування на континентальній частині фактично з нуля. Тим не менш, ми бачимо, що українські ВМС суттєво змінюються. Після виходу з півострову проведена значна робота з аналізу наявних можливостей, оптимізації командної структури, нормативного забезпечення тощо.


Важливо тут те, що ви маєте достатньо підготовлений командний склад. Офіцери з якими мені доводилось спілкуватися є достатньо професійними та відповідальними, які розуміють складність ситуації, адже їм доведеться займатися розбудовою флоту в складний для країни час.


Крім того, вони мають власне бачення розвитку українського флоту, яке намагаються викласти у «Морській доктрину-2035». Цей документ визначає цілі та напрями розвитку ВМС України на довготривалу перспективу і це дуже важливо. США, в свою чергу, намагаються, в міру можливостей, надавати допомогу в організації розвитку ВМС України і здійснюють різного роду підтримку.

 

- В рамках конференції неодноразово згадувалося питання реалізації стратегії створення «москітного флоту» для України. Яке ваше ставлення до цього питання?


В тих умовах, в яких на сьогодні перебуває Україна – відсутність необхідного об’єму фінансування та гостра потреба мати хоч якийсь корабельний склад, таке рішення як «москітний флот» є достатньо оптимальним. Це дозволяє забезпечити захист прибережної берегової лінії від можливих агресивних дій противника. Однак «москітний флот» обмежений в своїх можливостях і має розглядатися як початковий етап для розвитку військово-морських сил. Не слід на цьому зупинятися, потрібно розвиватися далі. Для початку в пріоритеті має бути берегова охорона, а надалі територіальні воді і присутність у міжнародних водах морів та океанів.

 

Новина по темі: МАЛІ БРОНЬОВАНІ АРТИЛЕРІЙСЬКІ КАТЕРИ ПРОХОДЯТЬ ДЕРЖАВНІ ВИПРОБУВАННЯ ПІД ОДЕСОЮ. ВІДЕО

 

- Відомо, що США та Україна ведуть переговори про передачу українській державі двох патрульних катерів класу «Айленд» (Island) виведених зі складу Берегової охорони США. Які перспективи реалізації даних планів?


Як зазначила на форумі посол США в Україні Марі Йованович, сьогодні дійсно ведуться роботи над питанням можливої передачі двох патрульних кораблів класу Айленд до України. Це відбувається через відповідний офіс надання міжнародної військової допомоги. Кораблі класу Айленд виведені з експлуатації Берегової охорони США, однак їх можна ще застосовувати. А тому Україні, де є нагальна потреба у поповненні корабельного складу вони точно згодяться. І ми сподіваємось, що це відбудеться в короткострокові перспективі.

 

- Зоною відповідальності 6 флоту ВМС США є Середземне море і прилеглі води Атлантики. Саме тут достатньо активно та агресивно діє РФ, яка не лише присутня в регіоні, а й часто проводить різного роду провокації з «порушенням» повітряного та морського простору тих чи інших країн Європи, зокрема і країн НАТО. Чи є у Вас певна стратегія як протидіяти чи реагувати на ці дії РФ?


Це достатньо непросте запитання. Але тут слід повернувся до базових міжнародних положень. Кожна країна має право діяти в рамках міжнародного права відповідально і законно, поважати суверенітет та територіальну цілісність інших країн. Нажаль, демонстраційні дії РФ вказують на те, що вона намагається ігнорувати та дискредитувати встановлені правила. У відповідь на такі дії НАТО достатньо швидко спрацювало. Сили швидкого реагування були посилені за рахунок семи країн Альянсу, які створили додаткові частини та підрозділи в рамках планів по зміцненню оборони. Це превентивні заходи, спрямовані на демонстрації готовності реагувати на раптові зміни ситуації в різних частинах Європи, зокрема і в акваторії Середземного та Чорного морів.


Одночасно з цим, ані США, ані країни НАТО не шукають конфронтації з РФ і лише закликають дотримуватися міжнародного права і нарешті усвідомити те, що кожна країна має право до самозахисту від агресії. А тому ми будемо продовжувати різного роду тиск на РФ, щоб примусити її діяти в рамках міжнародного права.

 

171201 Арлі

 

- Чи спричинила активізація діяльності РФ в Атлантиці та Середземному морі якийсь вплив на можливості ВМС США?


Ні. На сьогодні жодна з країн світу на може обмежити ВМС США в можливостях діяти у міжнародних водах. Це зумовлено не лише тим, що ми дійсно маємо найпотужніший військовий флот в світі, а й тим, що США діють відповідно до норм міжнародного права.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ ВІДНОВЛЯТЬ ПРОГРАМУ З БУДІВНИЦТВА КОРВЕТІВ ДЛЯ ВМС УКРАЇНИ ВЖЕ У 2018 РОЦІ

 

- 29 листопада ц.р. корабель ВМС США «Арлі Берк» зайшов в порт Одеса. Це не перший візит кораблів подібних класів в Україну. До цього були і інші, зокрема: «Дональд Кук», «Портер», «Росс», «Карні», «Мак Фол». Це достатньо потужна зброя …


Так, «Арлі Берк» новітній корабель, який має на озброєні зокрема ракети RIM-66 SM-2, RIM-7 Sea Sparrow, крилаті ракети BGM-109 Tomahawk і протичовнові керовані ракети RUM-139 VL-Asroc. Корабель не входить до складу штатних з'єднань ВМС і діє самостійно. Окрім оборонних функцій може використовуватись для боротьби з піратами та виконання гуманітарних місій.


Такі візити дозволяють поглибити співпрацю між ВМС США та України, отримати певний досвід як українськими, так і американськими моряками.
Одночасно з цим, його присутність в акваторії Чорного моря є певною демонстрацією союзникам по НАТО та партнерам, зокрема Україні, що вони мають нашу підтримку і не залишатимуться наодинці з агресором.

 

Вів розмову Антон МІХНЕНКО, Defense Express

 

Публікації по темі: 

 

УКРАЇНСЬКА МОРСЬКА СИЛА

 

УКРАЇНСЬКИЙ "ПОТЬОМКІН", АБО ПЕРШИЙ КОРАБЕЛЬ ВМС НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues