171124 група210-12 листопада 2017 року у Львові відбувся 3-й, завершальний етап Школи Євроатлантичної солідарності-2017. Цей унікальний без перебільшення проект реалізується в Україні ГО "Європейський рух України" за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Мета Проекту – розширення всеукраїнської мережі лідерів громадської думки задля підтримки євроатлантичного курсу України. Передбачається, що до неї увійдуть представники нової хвилі політиків, громадських діячів, ЗМІ і бізнесу. 

30 учасників семінару з усіх регіонів України, що вже досягли значних успіхів у політиці, громадській діяльності, журналістиці, бізнесі та місцевому самоуправлінні, представили на заключному етапі власні проекти щодо євроатлантичної інтеграції України та впровадження внутрішніх реформ на регіональному рівні, обраних авторами та розвинених протягом двох попередніх етапів, що пройшли цього року у Києві (31.03-2.04.2017 р.) та Одесі (26-28.05.2017 р.).

 

Місто Лева зустріло учасників Львівського етапу ШЄС-2017 прохолодою листопаду і дощем. Першого дня ще трималась сонячна погода, а вже зранку наступного дня випав перший сніг... Проте це аж ніяк не завадило плідній і злагодженій роботі нашої команди, всі учасники якої вперше зустрілися ще у березні п.р. в Києві. Втім, вже перший день роботи Львівського етапу, що проходив у готелі «Валентина» у передмісті Львова Брюховичах, виявився насиченим цікавими подіями.

 

171124 дощ у місті Лева

Місто Лева зустріло учасників Львівського етапу ШЄС-2017 прохолодою листопаду і дощем.

 

Його розпочала панельна дискусія: «Новітні демократичні та безпекові тенденції в Євроатлантичній спільноті». Ключовими доповідачами виступили Голова Представництва НАТО в Україні, Керівник Офісу звязку НАТО в Україні Александер Вінніков, Керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн та Голова Правління ГО «Європейський Рух України» Вадим Трюхан.

 

Голова Представництва НАТО поінформував учасників про сучасний стан відносин Україна - НАТО, роль практичної допомоги Альянсу нашій країні у зміцненні обороноздатності та протистоянні російській агресії і, звісно, про євроатлантичні перспективи України. Александер Вінніков розповів про значний обсяг невійськової допомоги НАТО Україні-це підготовка особового складу за стандартами Альянсу, реформування ЗСУ.

 

А.Вінніков висловив жаль з приводу того, що Росія порушує міжнародний правовий порядок, окупувала український Крим, розв’язала війну на Донбасі, загрожує іншим країнам. В той же час, повідомив він, деякі країни НАТО виступають за відновлення діалогу з Росією навіть в умовах дії санкцій. Для українців це може здаватися дивним, але такою є позиція союзників, які все ще сподіваються домовитись з Москвою, а не тиснути на неї, аби примусити повернутися в цивілізовані рамки спивіснування з іншими країнами. Втім НАТО зберігає можливість збереження балансу між силою і діалогом.

 

171124 Винников11

Александер Вінніков висловив жаль з приводу того, що Росія порушує міжнародний правовий порядок, окупувала український Крим, розв’язала війну на Донбасі, загрожує іншим країнам.

 

А.Вінніков також розповів, що НАТО зміцнює свій потенціал протидії загрозам, що надходять як зі Сходу (РФ), так і з Півдня (ІДІЛ). Він згадав про терористичні акції на території західних країн та кібератаки. Все це відбувається на фоні збільшення потоку біженців з країн Близького Сходу, що активно намагаються дістатися країн ЄС.

 

Не є таємницею, що за цим стоїть здебільшого Росія, яка фактично координує і спрямовує в потрібне їй русло терористичну діяльність проти Заходу. Тому все більшої актуальності для НАТО набуває питання захисту Східного флангу. Нещодавно міністри оборони НАТО висловилися на користь посилення потенціалу своїх східних членів, особливо його морської складової на Чорному морі.

 

Новим трендом визнано гібридну війну РФ проти Заходу, за допомогою якої Кремль намагається дестабілізувати обстановку і підірвати основи міжнародного порядку. З огляду на це, набуває важливості співробітництво з Україною, яка має унікальний досвід протистояння в гібридній війні з РФ. Це буде українська додана вартість, що значно підвищує її роль. Більш того, йдеться не лише про підготовку українських військових західними інструкторами, а й навпаки, - українські військові з бойовим досвідом вже найближчим часом будуть навчати вояків НАТО.

 

Що стосується вступу України до НАТО, то така перспектива офіційно була визнана ще у 2008 р. На саміті НАТО в Бухаресті. Насправді це лише питання часу, готовності самої України і консенсусу між країнами - членами НАТО. І тут, вважає А.Вінніков, дуже важливу роль відіграє розширення можливостей громадянського суспільства на підтримку євроатлантичного курсу України. «Взагалі то, - зазначив він, - це велике щастя для України, що вона має таке активне і розвинене громадянське суспільство! У свою чергу, цьому сприяє і реалізація Проекту «Школа Євроатлантичної солідарності 2017».

 

Габріеле Бауманн зупинилася на проблемах ЄС, що виникли останнім часом і штучно підсилюються ззовні, передусім, Росією, яка військовоми діями в Сирії створює умови для збільшення потоку біженців до держав-членів ЄС. Ситуація на кордонах ЄС значно ускладнилась, передусім, внаслідок збільшення потоку мігрантів та терористичної загрози. З огляду на це, ЄС намагається змінити вектор руху мігрантів до Лівії і фінансувати будівництво там відповідної інфраструктури. Також посилюються заходи із протидії терористичним та кіберзагрозам.

 

Керівник предстаництва Фонду Конрада Аденауера також зазначила, що позиція деяких нових держав-членів ЄС, зокрема, Польщі і Угорщини, які відмовляються приймати мігрантів всупереч рішенням Брюсселю, також є «незрозумілою». При цьому, як відомо, Польща аргументує своє рішення ніби-то наявністю у неї понад мільйону біженців з Донбасу, тоді як насправді це звичайні трудові мігранти-заробітчани, що не мають з біженцями нічого спільного. Отже, це очевидна спекуляція і спроба ухиляння від виконання спільних рішень ЄС, яка в черговий раз свідчить про слабкість цієї структури, яку намагається використати на свою користь Росія.

 

Переобрання Меркель на посаді канцлера ФРН, вважає Г.Бауманн, є доброю новиною, особливо для України. За її оцінкою, урядова коаліція, що формується у Німеччині, буде проукраїнською. Поряд з посиленням активної позиції Франції, це дозволяє сподіватися на загальне покращення позицій проєвропейських сил в ЄС в цілому. Вона наголосила на важливості єдиної позиції Європи перед обличчям існуючих викликів, що не є легким завданням через існуючі очевидні протиріччя та деструктивні дії Росії.

 

171124 Бауманн1

Переобрання Меркель на посаді канцлера ФРН, вважає Г.Бауманн, є доброю новиною, особливо для України. За її оцінкою, урядова коаліція, що формується у Німеччині, буде проукраїнською.

 

Триває дискусія щодо необхідності створення для ЄС військ швидкого реагування за викликом, оскільки ця економічно потужна структура не має власної армії (оскільки є НАТО). В цьому питанні у партії Меркель схильні до певної європейської автономії у сфері безпеки і це зрозуміла позиція.

 

Проте це не протиставлення ЕС до НАТО. Після остаточного виходу Великобританії з ЄС це питання може бути вирішене, оскільки Лондон завжди блокував зусилля Берліну в цьому напрямку. Отже, якщо буде спільне розуміння цього питання, передусім, з точки зору необхідності захисту від російської загрози (!), в Європі вже у 2018 році може виникнути нова безпекова динаміка.

 

Приємною несподіванкою для учасників став виступ представника однієї з опозиційних сил Білорусії, співголови християнсько-демократичної партії Білорусі Віталія Римашевського, який погодився взяти участь в позаплановій, як виявилося, дискусії щодо того, чим є сучасна Білорусь для України – другом чи ворогом?

 

За йогоо словами, не може бути жодних ілюзій щодо того, що Білорусь є таким же військовим союзником РФ, як свого часу Фінляндія була союзником нацистської Німеччини. Ці дві країни міцно пов’язують чинні угоди, тому сподіватися на нейтралітет «бацькі» у випадку найгіршого сценарію розвитку подій не варто. Лукашенко дуже боїться за свої статки, він надто сильно залежний від Кремля і фактично не є самостійним у своїх рішеннях.

 

Тим не менше, зазначив В.Римашевський, для білоруського народу українці були і залишаються братнім народом. Тому, що Лукашенко - це ще не вся Білорусь. Хоча обстановка там все ще залишається дуже складною, ми усі бачили, як проходили нещодавно масштабні російсько-білоруські навчання «Запад-2017». На думку виступаючого, це була чергова спроба стратегічного тиску Кремля на ЄС і НАТО.

 

І Білорусь цей тиск фактично повністю підтримала. Зрештою, відомо, як голосують в ООН представники офіційного Мінська з ключових питань, зокрема, щодо російської агресії проти України. Вони фактично на боці агресора і тому словам «бацьки» про його ніби-то миролюбність віри бути не може. Це простий «поплічник злодія».

 

З огляду на це, вважає білоруський опозиціонер, на протидію російській пропаганді саме зараз доцільно ширше комунікувати з білорусами щодо того, чим насправді є НАТО. Важливо, щоб громадяни Билорусі зрозумили, що НАТО - це не ворог, це партнер і надія на свободу. Актуальність цього завдання зростає перед реальністю гібридної загрози, яку становить для РБ російська політика «тихого поглинання» через пропаганду та інше. Слід активніше використовувати потенціал громадянського суспільства в Україні, більше інформувати простих громадян Білорусі про події в Україні і про НАТО. Це буде краща протидія пропаганді РФ.

 

Перший день Львівського етапу ШЄС-2017 подарував учасникам Школи також дуже цікаву зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим. Міський голова прийняв гостей та однодумців у власному робочому кабінеті і в рамках живої дискусії відверто, за традиційною філіжанкою львівського какао розповів про історію успіху міста, вплив «сусідства» з ЄС і НАТО на розвиток регіону.

 

Передусім, зазначив політик, ставка робиться на соціальні ліфти, просування перспективної молоді, яка має оживити український політикум. Адже саме кадрова проблема є однією з ключових у розвитку країни, до керівництва мають постійно приходити нові люди, з новим мисленням, справжні фахівці і патріоти. Тобто, за прикладом Європи, має бути реальна періодична ротація людей у владі через вибори.

 

Треба віддати йому належне, Андрій Садовий не рекламував «Самопоміч», не робив спроби звинуватити у своїх проблемах будь-кого. Розмова була відвертою – факти передусім. Андрій Садовий розповів про реформи, залучення іноземних інвестицій та корисного досвіду. Головне, на його думку, створити фахову команду і визначити ціль подальших дій. Зокрема, сам він зі своєю командою почав з розробку стратегії розвитку м.Львова.

 

В масштабах країни також має бути стратегія. Але це вже прерогатива Верховної Ради, Уряду і Президента України, адже ми є парламентсько-президентською республікою. Маємо також подолати корупцію в масштабах країни і створити справжні партійні інстітуції, а не такі, що існують сьогодні, - створені «під «вождів» і залежні від них. Це дуже непросто, за його словами, в країні, що погрязла в корупції.

 

Найбільший партнер Львова - ЕБРР, на першому місці пріорітетів – іновації. Багато уваги приділяється розвитку енергетики, особливо альтернативної або відновлюваної. Проблеми тут існують, але вони поступово і системно мають вирішувати. Почати треба з себе. А ще – обовязкове вивчення іноземної мови. Це світовий тренд і маємо його враховувати. Сам мер знає чотири мови, отже становить для підлеглих добрий приклад.

 

171124 Садовий

Мер Львова Андрій Садовий: «Для досягнення успіху треба багато працювати, вірити в Бога і любити людей

 

До Львова, зазначив А.Садовий, залучають кращих топ-менеджерів. Мета-підняти місто на європейський рівень Відня, Берліну. При цьому особисто мер Львова, за його словами, проти протекціонізму у кадровій політиці. Громада міста Львова приватизувала місто Лева і спроможна вирішувати необхідні питання власними силами. Незважаючи на спроби завадити цьому з Києва. Один лише приклад – проблема зі сміттям, штучно створена Центром з політичними цілями. Але перемогла правда.

 

Не минулося без обговорення актуальних питань майбутньої інтеграції тимчасово окупованих територій. Андрій Садовий вважає, що в ОРДЛО після визволення від окупації треба буде щонайменше 3-5 років ретельно працювати з населенням для переформатування образу мислення, яке йому роками навязувала спочатку радянська, а потім проросійська ідеологія і пропаганда.

 

Адже, на думку мера Львова, люди варті того, щоб за них боротися. І головне-треба міняти житя в країні на краще, це буде найкраща агітація за Україну. На його думку, для досягнення успіху треба багато працювати, вірити в Бога і любити людей. Кожний має відповідати за те, що робить. На усіх рівнях.

 

Насичена програма першого дня завершилася відвіданням Міжнародного центру миротворчості і безпеки (МЦМБ). Ця унікальна в багатьох відношеннях структура була створена 18 квітня 2007 р. і включена до партнерських навчально-тренувальних центрів НАТО. З 2011 р. МЦМБ входить до складу Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного.

 

Під час спілкування з вітчизняними та іноземними військовими в розташуванні МЦМБ йшлося про практичну участь НАТО у зміцненні боєздатності ЗСУ. Зокрема, керівництвом Центру було представлено учасникам ШЄАС - 2017 презентацію «Особливості діяльності МЦМБ в контексті інтеграції України до НАТО».

 

Площа МЦМБ складає понад 360 кв.км., його призначення – забезпечення комплексної підготовки військових частин і підрозділів, підготовка національних контингентів та персоналу багатонаціональних сил з підтримання миру та безпеки, підготовка цивільного та військового персоналу інших військових формувань України, підготовка контингентів інших країн та міжнародних організацій.

 

171124 МЦМБ

Можливості МЦМБ дозволяють проводити тактичні навчання з бойовими стрільбами до рівня бригади включно

 

Можливості МЦМБ дозволяють проводити тактичні навчання з бойовими стрільбами до рівня бригади включно з використанням усіх наявних на озброєнні артилерійських систем, бронетехники і авіації. Лише протягом останніх двох років тут було проведено 32 тактичних навчання різних підрозділів з використанням бронетехніки і авіації, в т.ч. висадка навчальних повітряних десантів.

 

Своїми поглядами на це поділилися офіцери ЗС США і Канади, що беруть участь у підготовці підрозділів ЗСУ Відтепер існують реальні можливості підготовки особового складу різних видів ЗС за стандартами НАТО.

 

Відповідно, якість такої підготовки перевіряється під час спільних навчань за участі військових 14 країн-членів НАТО. Це дуже переконливий аргумент щодо того, як НАТО допомагає ЗСУ. Іншим позитивним прикладом є створення і успішне становлення унікального трьохнаціонального підрозділу - спільної польсько-литовсько-української бригади (Литполукрбриг). Це ще одна відповідь скептикам.

 

 171124 офіцери США і Канади11171124 офіцери США і Канади12

Своїми поглядами на підготовку підрозділів ЗСУ поділилися офіцери ЗС США і Канади, що беруть участь у роботі МЦМБ

 

Офіцери ЗС США і Канади, зокрема, розповіли про допомогу ЗС України в рамках операції UNIFIER (Канада), високо оцінили бойовий досвід українських підрозділів, що прибувають на перепідготовку до МЦМБ, зазначивши при цьому, що в них самих варто багато чому повчитися. Відтепер така можливість існує і наступного року планується розпочати практику обміну бойовим досвідом ЗСУ з колегами з НАТО, що можна вважати якісно новим елементом військової співпраці України з Альянсом.

 

Другий день роботи Львівського етапу ШЄС-2017 розпочався з дискусії: «Геополітичне становище України на четвертому році війни за незалежність», яку провів Тарас Возняк, український культуролог, політолог, головний редактор і засновник незалежного культурологічного журналу «Ї» та генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

 

Політолог зазначив, що існуюче україноцентричне бачення подій інколи заважає сприймати світ таким, який він є. Те, що важливо для нас, необовязково так само може бути важливе для решти світу. За великим рахунком, в Европі майже 100 років тривають війни за перерозподіл територій, несправедливо розподілених після попередніх війн.

 

Біполярний світ кінця 90-х років після розпаду колишнього СРСР обвалився. Сьогодні маємо триполярну модель: США, ЄС і Китай. Економічно слабка РФ (1,5% світового ВВП) не враховується, адже на три зазначені полюси припадають відповідно до 25%, 24% та 16%. Цивілізаційні центри зі зміною світового устрою завжди переміщувалися і зараз такий центр знаходиться між США і Китаєм, ЄС опинився на периферії, а Україна - на кордоні цивілізаційного розподілу світу.

 

Реваншистські настрої в Росії почали зростати невдовзі після розпаду СРСР (1991 р.). Але усі спроби інкорпорувати РФ у західний світ зазнали невдачі. Відтак, Кремль намагається силовим шляхом здобути визнання себе в якості великої держави. Щоправда, агресивність і нахабство РФ – не від того, що РФ стала сильніше, а від послаблення Заходу в цілому і ЄС зокрема. Країни НАТО постійно зменшували оборонні видатки, сподіваючись на ядерну парасольку США, та й в агресивні наміри Москви після 1991 р. ніхто не вірив.

 

Про слабкість ЄС свідчить і Brexit, і зростання націоналізму у Польщі і Угорщині, які пересварилися майже з усіма своїми сусідами, на радість Кремлю. Але в таких умовах Україна має триматися власних орієнтирів, не даючи шансів втягнути себе в будь-які «історичні дискусії» із подвійним дискурсом. Україна має власний вибір. Географічно ми у Європі, хоча політично орієнтуємось на США.

 

171124 Возняк

Тарас Возняк: «Біполярний світ кінця 90-х років після розпаду колишнього СРСР обвалився. Сьогодні маємо триполярну модель: США, ЄС і Китай».

 

Путін хоче пересварити європейців і мати справу з кожною країною окремо (поділяй і володарюй!). На прикладі Угорщини ми бачимо, які в неї проблеми у відносинах із сусідами, до яких вони мають претензії. Внаслідок цих сварок Угорщина випадає з європейського тренду. Так само Польща, варто згадати хоча б останній марш націоналістів і нацистів у Варшаві. А відносини Польщі з Литвою (членом НАТО!) сьогодні виглядають навіть ще гірше, ніж з Україною.

 

РФ, за словами експерта, це величезна імперська піраміда, що поступово занепадає. Величезна територія за Уралом майже не заселена (всього 20 млн. жителів). Проте більшість населення мешкає з іншого боку (120 млн). На утримання інфраструктури за Уралом вже не вистачає коштів, а депопуляція становить величезну проблему.

 

За словами політолога, складається умовна владна піраміда РФ під назвою ФСБ з сотен тисяч освідчених і розумних людей, криміналізованих або ні, але вражених імперською ідеологією, на вершині якої – маленька публічна фігура під назвою Путін. На жаль, сподіватися на легальну зміну правлячого режиму в РФ не можна. І заміна Путіна на іншого лідера об’єктивно нічого не дає. Все залежитиме від ціни на нафту і дії санкцій. Але підвищення ціни на енергоносії вже не буде. Росія постала перед викликом системної кризи.

 

На завершення Тарас Возняк відповів на запитання учасників дискусії та оптимістично додав: «Ми є молодою політичною конструкцією і відносно молодим народом. Ми створюємо нову українську політичну конструкцію-націю. На 80% вже побудували. Але ще треба працювати».

 

Дуже цікавим і безумовно актуальним виявився тренінг: «Використання нових комунікативних інструментів у сфері євроатлантичної інтеграції», який на високому професійному рівні провела Альона Садовська, викладач Київського міського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державної влади, органів місцевого самоврядування, зав.сектором забезпечення роботи голови Солом’янської РДА м.Києва. Професійна журналістка, пані Садовська поділалася власним досвідом у цій сфері та надала присутнім цінні практичні рекомендації.

 

Плідною видалася також наступна, цінністна дискусія: «Через спільну відповідальність до прориву». Для участі в ній організатори запросили Павла Шеремету, відомого українського експерта, президента Київської школи економіки, Міністра економічного розвитку і торгівлі України (2014 р).

 

На його думку, проблеми сьогодення в Україні мають не стільки економічну, скільки ціннісну основу. Для успішності, переконаний П.Шеремета, потрібний прорив. Але для цього ми поки що занадто нераціональні. Під час реальної загрози більшість населення продовжує жити своїм життям, ніби війна його не стосується. У нас нульова толерантність до корупції і марнотратство. Багаті німці їздять на скромних авто, а «бідні українці» - на задорогих новітніх моделях. Де тут логіка? Чи ми сповідуємо різні цінності? Або ми маємо на меті в такий спосіб інвестувати у німецький автопром?

 

171124 Шеремета

Павло Шеремета: «…проблеми сьогодення в Україні мають не стільки економічну, скільки ціннісну основу.»

 

До того ж, вважає експерт, нам заважає незрозуміле відчуття вищості та удавана відсутність національної ідеї. Та й навіщо, здавалося б, шукати національну ідею, якщо вона насправді є. Завдання української нації - вижити. І то не лише в умовах зовнішньої агресії, а й через загрозливо критичне скорочення кількості українців.

 

З 1991 р. і аж до 2014 р. ми перебували у такій собі багатовекторній нірвані, для нас не існувало загроз і усі сусідні країни, передусім РФ, здавалися нам друзями і союзниками. В той же час, дехто з сусідів (Польща, країни Балтії), вважав інакше. Розуміючи, що це лише тимчасова аномалія в традиційно імперській поведінці Росії, ці країни встигли стати членами ЄС і НАТО ще до того, як зазначена аномалія закінчилася. Україна, на жаль, не встигла. І коли агресор відновив свої зусилля вже в нашому напрямку, сталося те, що сталося.

 

На Сході країни сьогодні вирішуєтья, чи сумісні східне словянство і європейська демократія? Розлам іде по лінії фронту. Кремль впевнений, що ні. Тому, на його погляд, демократія приречена. І якщо виявиться раптом, що Кремль помилився, це може багато чого змінити у світі. Це наша додана вартість до прагматичого бажання вижити.

 

І для перемоги має суттєво зрости роль громадянського суспільства. Демократія -це верховенство права і можливість зміни влади. На думку експерта, Україна не має іншого шляху, ніж відкритість. І за прикладом західних партнерів – маємо бачити у навколишньому світі передусім можливості, а не загрози.

 

Наступною була дискусія «Як стати європейцями? Через відмову від стереотипів і міфів – до цінностей». Провів її Остап Дроздов, журналіст, письменник і ведучий ток-шоу на телеканалі ZIK.

 

Від самого початку експерт, відомий своїми доволі неординарними виступами на телебаченні, заявив про свою особисту невисоку оцінку якості українського демосу, тобто народу, як «сильно інфікованого совком». Більш того, вважає він, з часом ця хвороба лише консервується.

 

171124 Дроздов

Остап Дроздов: «…українцям варто змінити власну ідентичність на нову, європейську, яка не матиме нічого спільного ані з козацькими часами, ані з совком».

 

Він також проти того, щоб тягнути цей народ до Європи примусово, бо вважає, що насильство тут не припустиме. Знову ж таки, на думку О.Дроздова, українці не мислять себе в межах регулятивної системи, якою є ЄС, оскільки це означатиме втрату певного рівня свободи. То що ж робити?

 

Щоб змінити цю парадигму, вважає О.Дроздов, українцям варто змінити власну ідентичність на нову, європейську, яка не матиме нічого спільного ані з козацькими часами, ані з совком. До того ж, ми занадто самозакохані, вважає журналіст, і це також заважатиме змінам і перетворенням. Більшість суспільства на його думку, є пасивною та байдужою до усього крім власних інтересів, і при цьому цинічною.

 

Така оцінка експерта не сприймалася аудиторією, більш того, коли він заперечив роль волонтерів і взагалі закликав спокійно очікувати, як розвиватимуться події, це викликало багато питань. Адже це протирічить поглядам присутніх, які вважають, що в час, коли країна воює, неприпустимо взагалі закликати до пасивності.

 

Закінчився другий день роботи ШЄС-2017 підсумковою оцінкою соціально важливих проектів учасників, які вони реалізовують у своїх громадах, за результатами презентацій, яку проводила Галина Литвин, виконавчий директор Єврорегіону «Карпати-Україна», після чого відбулася екскурсія в місто.

 

Третій день роботи Львівського етапу ШЄС-2017 розпочався з розгляду питання «Краще регулювання державної політики: аналіз і механізми впровадження», який проводив бізнес-тренер, перший заступник Голови Липоводолинської РДА Сумської області Олексій Буряченко. Після розгляду теоретичної частини було проведено практичні вправи з цього питання, під час яких учасники Проекту на практиці демонстрували варіанти використання отриманого раніше досвіду на практиці.

 

Останньою важливою подією 12 листопада, третього дня роботи стало підведення підсумків етапу і закриття «Школи Євроатлантичної Солідарності» із врученням учасникам відповідних сертифікатів. Почесну місію виконали Вадим Трюхан, Голова правління ГО «Європейський Рух України» та Максим Дацюк, директор ГО «Європейський Рух України».

 

171124 практична вправа

Практична вправа

 

Львівський етап цьогорічної Школи Євроатлантичної Солідарності, як і два попередніх, Києвський та Одеський, став черговим кроком учасників в напрямку практичного використання отриманого досвіду і навичок. Звісно, він був насичений цікавими заходами і подіями і не залишив байдужим жодного з його учасників.

 

Протягом навчань учасники Проекту отримали знання у сфері євроатлантичної інтеграції, діяльності інституцій ООН, ЄС і НАТО, політичної ситуації в країні і світі, різних напрямків державної політики, алгоритму здійснення реформ, проведення переговорів, кращих європейських практик врядування, а також практичні навички організації роботи в рамках окремих проектів з євроатлантичної проблематики та інших важливих питань на національному та місцевому рівнях.

 

171124 Final1

Останньою важливою подією 12 листопада, третього дня роботи стало підведення підсумків етапу і закриття «Школи Євроатлантичної Солідарності» із врученням учасникам відповідних сертифікатів.

 

З огляду на агресію Росії проти України, що триває вже четвертий рік поспіль, багато уваги приділялося актуальним питанням захисту державної незалежності та територіальної цілісності України, розуміння складних процесів міжнародної практики тиску на Кремль. Цьому безумовно сприяли професійно розроблена програма та кваліфікована підготовка. Під час кожного з трьох навчально-практичних модулів, передбачених планом Проекту, в якості спікерів та тренерів залучалися кращі вітчизняні та закордонні експерти з питань євроатлантичної інтеграції, вітчизняні та іноземні політики, дипломати, експерті та громадські діячи.

 

Цьому передувала доволі клопітка і витончена водночас робота організаторів Проекту. Завдяки цьому, учасники постійно відчували атмосферу плідної командної співпраці однодумців. Відтак, заслуговують на окремі слова вдячності Голова правління ГО «Європейський Рух України» Вадим Трюхан, Директор ГО «Європейський Рух України» Максим Дацюк та Координатор проектів Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Катерина Білоцерковець, які на високому професійному рівні забезпечували реалізацію проекту і надихали його учасників на активну та творчу роботу.

 

Слід відзначити, що й самі учасники цьогорічної ШЄС вже традиційно показали високий рівень самоорганізації та самовдосконалення, вони активно користувалися можливостями для підвищення рівня власного досвіду, практичних навичок, комунікації та політичного світогляду. Адже це була чудова нагода для обговорення поточних подій, що відбувалися в Україні та поза її межами, передусім, з точки зору нашої євроатлантичної перспективи.

 

А в наступному році буде реалізовано вже третю річну програму проекту - Школу Євроатлантичної Солідарності - 2018. Далі буде!

 

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

Учасник ШЄС-2017

Оглядач Defense Express

 

Звіт про Київський етап ШЄС-2017: ЄВРОАТЛАНТИЧНІЙ СОЛІДАРНОСТІ ТРЕБА ВЧИТИСЬ

 

Звіт про Одеський етап ШЄС-2017: ЄВРОАТЛАНТИЧНА СОЛІДАРНІСТЬ НА ПІВДЕННИХ РУБЕЖАХ УКРАЇНИ

 

Довідка Defense Express:

 

Школа Євроатлантичної Солідарності – проект, що реалізується ГО «Європейський рух України» за підтримки міжнародних донорів і має на меті формування всеукраїнської мережі лідерів громадської думки задля підтримки євроатлантичного курсу України.

 

Першу річну програми проекту було реалізовано в 2015-2016 роках. За результатами реалізації проекту у грудні 2016 року було створено Українську Євроатлантичну Платформу (УЄП), що являє собою універсальний майданчик для координації дій в рамках української євроатлантичної спільноти.

 

Успіх першого проекту ШЄС спонукав організаторів провести в 2017 році другу річну програму Школи Євроатлантичної Солідарності. Для участі в заході на конкурсних засадах було відібрано 30 представників нової хвилі політиків, громадських діячів, ЗМІ та бізнесу з усієї України, в т.ч. з Донбасу та Криму. Різних за фахом, віком і поглядами. Але єдиних в одному – переконанні у необхідності об’єднання спільних зусиль громадянського суспільства в справі створення якісно нових умов розвитку країни та подолання завдяки цьому зовнішніх та внутрішніх загроз.

 

Загалом протягом року було проведено три етапи ШЄС-2017: 31 березня  – 2 квітня – в Києві, 26-28 травня – в Одесі, 10-12 листопада - у Львові.

 

Кращі випускники проекту матимуть можливість відвідати штаб-квартиру НАТО та окремі держави-члени НАТО у складі організованих груп, які періодично формуються Центром інформації та документації НАТО та окремими закордонними фондами.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues