171012 roketsan 0В перший день роботи виставки Зброя та Безпека 2017 відбулось підписання угоди між Державним Зовнішньоторговельним Підприємством «СпецТехноЕкспорт», що входить до Державного концерну «Укробронпром», та турецькою компанією Roketsan. Це – угода про спільну розробку реактивної броні для танків. Однак основною спеціалізацією Roketsan є ракети, які компанія привезла в Україну, щоб знайти собі нових клієнтів.

 

Компанія ROKETSAN, яка спеціалізується на створенні ракетно-космічних систем, вже майже 30 років є національним центром передового досвіду в цій галузі. Компанія не тільки розробляє власні технології, які встановлюють нові стандарти у відповідних сферах діяльності, але й постачає замовникам ективні оперативні рішення, а також пропонує широкий ассортимент продукції, що охоплює системи наземного, морського та повітряного базування.

 

171012 roketsan 2

Ракета калібру 69,85 мм CİRİT від ROKETSAN / Фото: ROKETSAN

 

CİRİT – ракета калібру 69,85 мм наводиться на ціль лазерною ГСН та має найбільшу дальність дії в своєму класі. Боєприпас постійно модернізується з метою розширення спектру його застосування. Раніше компанія пропонувала для цієї ракети два варіанти бойових частин. Це фугасна боєголовка і багатоцільова бойова частина, що може використовуватись як в якості запального снаряду, так і для ураження бронетехніки та живої сили противника. Тепер компанія пропонує можливість оснащення ракети також і бойовою частиною термобаричної дії.

 

Слід зазначити і зусилля компанії з розширення можливостей для застосування ракети CİRİT з бойових платформ різних типів. Такими ракетами вже оснащуються ударні вертольоти T-129 ATAK і AH-1 COBRA, а сьогодні триває робота з адаптування ракети для запуску і з гвинтокрилів типу TIGER. Саме з цією метою під час збройової виставки ILA 2016 ROKETSAN підписала відповідний меморандум з німецькою компанією MBDA. ROKETSAN сьогодні працює і над проектами з адаптації ракет CİRİT для запуску з гвинтокрилів BLACK HAWK, а також бойових гвинтокрилів малого класу. Якщо говорити про роботу в цьому напрямку, то тільки під час авіаційної виставки Farnborough 2016 ROKETSAN підписала з компаніями Airbus Helicopters та Airbus Defense and Space меморандуми щодо оснащення ракетами CİRİT бойових гвинтокрилів H135M/145M та C295 Gunship Aircraft, відповідно.

 

Ракетна система CİRİT All Up Round здатна задовольнити різноманітні оперативні потреби користувачів. Ця розробка піднімає на значно вищий рівень саму концепцію керованої ракети калібру 2.75 дюймів (69,85 мм), яка мала на меті створення недорогого, але при цьому ефективного ракетного боєприпасу. Ракета CİRİT здатна уражати цілі на відстані до 8-ми кілометрів, і за цим показником вона є найкращою в своєму класі. Разом з тим, вона може виконувати і деякі завдання, для яких зазвичай застосовуються ракети більш потужного класу. Таким чином, на одних і тих самих потужностях сьогодні можливо організувати виробництво керованих ракет для застосування як з наземних, так і повітряних та морських платформ. З точки зору гнучкості застосування та спектру завдань, що вирішуються, ракета CİRİT на сьогоднішній день не має конкурентів у відповідній ціновій категорії.

 

171012 roketsan 5

Ракета з лазерним наведенням протитанкового ракетного комплексу великого радіусу дії UMTAS  / Фото: ROKETSAN

 

171012 roketsan 3

Ракета з лазерним наведенням L-UMTAS / Фото: ROKETSAN

 

ROKETSAN готується до завершення проектів зі створення протитанкових ракетних комплексів великого радіусу дії UMTAS та середнього радіусу дії OMTAS, які розробляються відповідно до вимог Збройних Сил Туреччини в рамках єдиного сімейства ракетних боєприпасів. Це дасть можливість компанії ROKETSAN задовольнити різні потреби користувачів на сучасному полі бою. Ракета з лазерним наведенням UMTAS (L-UMTAS) вже пройшла сертифікаційні випробування і нині перебуває на озброєнні турецьких збройних сил, а UMTAS з тепловізійною ГСН пройшла сертифікацію для запуску в серійне виробництво. Крім того, успішно виконано серію випробувальних пусків з ударних гелікоптерів. Вже найближчим часом розпочнеться серійне виробництво цієї модифікації комплексу UMTAS, і параллельно продовжуються роботи з адаптації ракетного комплексу для установки на броньованих бойових машинах та буксируваних/стаціонарних наземних платформах. Крім того, компанія працює і над створенням модифікації комплексу UMTAS, який у складі стабілізованої системи озброєнь буде встановлюватись на військових кораблях.

 

171012 roketsan 7

Протитанковий ракетний комплекс середнього радіусу дії OMTAS  / Фото: ROKETSAN

 

Новина по темі:  «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2017»: ПРЕЗЕНТОВАНИЙ КЕРОВАНИЙ СНАРЯД «КВІТНИК» БЕЗ РОСІЙСЬКИХ КОМПЛЕКТУЮЧИХ

 

Керуючись вимогами сучасного поля бою, компанія ROKETSAN розробила легкий керований боєприпас, що отримав назву Smart Micro Munition" (MAM-L). Він цікавий з огляду на те, що його застосування підвищує бойову ефективність повітряних платформ з малою вантажопідйомністю, перш за все безпілотних літальних апаратів. Система MAM-L, яка розроблялась компанією ROKETSAN як лазерна модифікація протитанкового ракетного комплексу дальньої дії L-UMTAS, відрізняється від базової версії тим, що не має ракетного двигуна і оснащена крилами для планерного польоту. Систему вже встановлено на тактичні БПЛА BAYRAKTAR і KARAYEL, які нині перебувають на озброєнні турецької армії. Ракетна система MAM-L успішно використовується в різних операціях з використанням БПЛА і вже підтвердила свою бойову ефективність.

 

171012 roketsan 4

Компанія ROKETSAN розробила легкий керований боєприпас, що отримав назву Smart Micro Munition" (MAM-L) / Фото: ROKETSAN

 

Концепція створення та застосування системи MAM-L надає користувачам можливість ефективно нейтралізувати цілі, що представляють безпосередню загрозу, особливо під час виконання спостережувальних та розвідувальних завдань. Завдяки високоточному наведенню та малим габаритам, застосування системи MAM-L дозволяє знизити ризик втрат серед цивільного населення. У порівнянні з усіма іншими засобами, що використовуються військовими, комбінація MAM-L та тактичного БПЛА виглядає найбільш економічним рішенням по відношенню до певного рівня бойової ефективності. Вже дуже скоро система МАМ-L стане популярною в багатьох країнах, і, як очікують експерти, інші країни також зацікавляться цим рішенням.

 

171012 roketsan 6

TEBER – недорога лазерна система наведення / Фото: ROKETSAN

 

TEBER – недорога лазерна система наведення, якою оснащені фугасні бомби MK-81 (113,4 кг) та MK-82 (226,8 кг). Завдяки застосуванню інерціальної/супутникової навігації та лазерної ГСН, ТЕБЕР перетворює авіаційну бомбу на високоточний боєприпас, а модульна конструкція дає можливість отримати необхідну комплектацію за прийнятною ціною. Вбудована лазерна ГСН, що розташована в носовій частині, підвищує вірогідність гарантованого ураження цілей, в тому числі морських та високоманеврених, під час руху або передислокації. В разі потреби, лазерна система наведення може оснащуватись датчиком для визначення оптимальної висоти підриву. В хвостовій частині системи TEBER встановлено обладнання для визначення типу бомби-носія (MK-81 або MK-82), а саму систему можна в польових умовах швидко встановити на лазерну ГСН. В хвостовій частині розташовуються і засоби супутникової/інерціальної навігації для точного наведення на ціль, а також аеродинамічні керма.

 

 

171012 roketsan 1

 В перший день виставки "Зброя та Безпека 2017" ДЗП «СпецТехноЕкспорт», що входить до ДК «Укробронпром», та Roketsan підписали угоду про спільну розробку реактивної броні для танків  / Фото: Defense Express

 

Публікації по темі: 

 

ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2017: УСПІШНИЙ СТАРТ

 

ВІЙСЬКОВІ РОЗРОБКИ ASELSAN – ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ

 

Сохранить

Сохранить

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues