20171011 ASELSAN FAIK EKEN 2На виставці «Зброя та безпека» вперше розгорнуто потужний стенд турецької компанії АSELSAN. Туреччина та Україна нині формують фундамент для розвитку військово-технічного співробітництва і реалізації спільних проектів оборонного значення.

 

Перший крок у цьому напрямку - початок програми з переоснащення Збройних Сил України цифровими засобами зв’язку за участі турецької компанії ASELSAN. Адже без надійної, захищеної, стійкої до ворожих засобів радіоелектронної боротьби системи зв’язку неможливо забезпечити управління військами.

 

Нині ставка на власні сили та можливості - це те, що об’єднує Україну та Туреччину у підходах до модернізації своїх армій. УКХ-радіостанції від компанії АSELSAN стали переможцями у порівняльних випробуваннях, які пройшли у Збройних силах України влітку 2017 р. Засоби зв’язку АSELSAN розроблені та виготовлені з урахуванням вимог та стандартів НАТО. За своїми технічними можливостями, а також за критерієм «ефективність-вартість», лінійка радіостанцій серії «9661» виявилася кращою як по дальності встановлення стійкого зв’язку, так і по спроможності працювати під впливом потужних засобів РЕБ.

 

АSELSAN врахував усі побажання, які висунула українська сторона, включно з готовністю організувати спільне виробництво та передачею окремих ключових технологій. Домовленості з турецькою стороною передбачають реалізацію спільних науково-технічних проектів, які мають посилити національний потенціал для створення власного програмного забезпечення, що насьогодні є ключовою точкою при проектуванні та виробництві засобів зв’язку.

 

Укладений з турецькою стороною контракт передбачає постачання устаткування та радіостанцій у кількості, достатній для оснащення одного тактичного з’єднання. Проте це - лише перші кроки до застосування потенціалу компанії АSELSAN до низки технологічних проектів, які можуть бути реалізовані спільними зусиллями.

 

Про перспективи співпраці між українською та турецькою сторонами журналу Defense Express розповів президент, генеральний директор компанії Aselsan Фаік Екен (Faik EKEN).

 

- Продукція компанії ASELSAN була обрана українськими військовими для забезпечення Збройних Сил України системами УКХ-зв’язку. Про які радіостанції та системи йде мова?

 

- Наші зразки, запропоновані для України, належать до сучасного сімейства засобів зв’язку, побудованих на основі технології software-defined radio (SDR), де базові параметри пристрою визначаються програмним забезпеченням. Такий підхід є гнучким і адаптивним. SDR-підхід особливо важливий для військового зв’язку, де в режимі реального часу потрібна підтримка різноманітних радіопротоколів. Наші системи розроблені відповідно до стандартів НАТО, що вимагають від мереж тактичного зв’язку підвищеної живучості в умовах застосування противником засобів протидії. Наші радіостанції мають перевірені алгоритми роботи для забезпечення стійкого зв’язку у всьому діапазоні 30-512 МГц. Наші радіостанції призначені для роботи у суворих умовах і забезпечують користувачам як безперешкодний зашифрований голосовий зв’язок, так і одночасну передачу даних з використанням можливостей мережі AdHOC. Завдяки своїй архітектурі, розробленому програмному забезпеченню, наші системи мають гнучкість у додаванні нових форм радіохвиль - з урахуванням нових вимог користувачів та для розширення функцій.

 

- Чи спроможні пропозиції ASELSAN задовольнити потреби української армії для побудови системи зв’язку у всіх видах Збройних Сил - на суходолі, у повітрі та на морі?

 

- ASELSAN є однією з небагатьох компаній у світі, яка здійснює весь цикл проектування, виробництва, постачання та подальшої модернізації нового покоління програмних SDR-радіостанцій, розроблених для задоволення вимог до радіозв’язку для наземних, повітряних та морських платформ. Ми пропонуємо військові комунікаційні рішення для сухопутних, повітряних та морських платформ у діапазонах V/UHF та HF. Наявність сімейства SDR-радіостанцій на всіх платформах надасть Збройним Силам України переваги сумісності між різними силами, спросить питання матеріально-технічного забезпечення та навчання, забезпечить гнучкість використання на місцях.

 

- Напевно, традиційне питання про роботу ваших радіостанцій в умовах РЕБ…

 

- Так, звісно, у контексті військових конфліктів завжди є перешкоджання військовому зв’язку, і наші SDR-радіостанцій здатні витримати дію сучасних систем РЕБ. Маючи різні технології протидії перешкодам, наші зразки довели ефективність та стійкість зв’язку під впливом систем РЕБ у різних зонах бойових дій. Проте говорити детальніше на цю тему я не маю повноважень.

 

- Чи буде ASELSAN забезпечувати інтеграцію радіостанцій старого парку Збройних сил з вашими новими продуктами?

 

- Так, завдяки програмній архітектурі наших SDR-радіостанцій це просто питання додавання нового режиму роботи. Ми готові надати різні режими роботи, які дозволять у дуже короткий час інтегрувати наявні радіостанції Збройних Сил України з нашими зразками.

 

- Чи готова турецька сторона надати Україні не лише готові зразки, але й технології для самостійного виробництва радіостанцій, забезпечити, наприклад, створення спільного підприємства, реалізувати компенсаційні програми?

 

- Передача технологій є головною і помітною рисою нашої компанії у порівнянні з конкурентами. Насьогодні ми здійснюємо прямі продажі нашої продукції у більш, ніж 15 країн, розгорнули спільні виробництва на місцевих виробничих потужностях у трьох країнах. Наприклад, ми надаємо повний технічний супровід таким нашим партнерам як Пакистан, Саудівська Аравія, Індонезія. З нашого боку, коли йдеться про передачу технологій, ми також говоримо про програмне забезпечення, шифрування, алгоритми та сигнали. Все це може стати серйозною основою для України для реалізації власних рішень щодо створення та вдосконалення певних зразків або систем - після отримання відповідних дозволів від уряду Туреччини, як це передбачено процедурами.

 

- Як планується організувати процес підготовки спеціалістів в Україні щодо використання та розвитку турецьких систем зв'язку?

 

- Через постійно зростаючі потреби військових комунікацій у високошвидкісній мережі передачі даних з великою кількістю можливостей та функцій, ефективне використання військового обладнання зв’язку у зоні військових дій не є простим завданням. Тому підготовка користувачів є дуже важливим процесом і впливає на продуктивність системи. Ось чому ми вважаємо, що дуже важливо організувати тривалі тренінги у різних сферах і за різними напрямами. З цією метою, окрім навчальних програм у компанії ASELSAN, ми плануємо заснувати в Україні місцевий навчальний центр для підготовки не тільки військовослужбовців з частин Збройних Сил та Національної гвардії, а й українських інструкторів.

 

- Які українські компанії є вашими партнерами на вітчизняному ринку для вирішення проблем інтеграції, навчання, обслуговування турецьких системи зв’язку?

 

- Ми маємо контракти з нашим українськими партнером – компанію Everest з метою забезпечення інтеграції, навчання, технічного обслуговування та ремонту в Україні. Як відомо, Everest як системний інтегратор супроводжує переозброєння української армії на нові цифрові системи зв’язку, здійснює проекти з автоматизації процесів бойового управління. Ми сподіваємося, що наша спільна робота забезпечить набуття нових спроможностей для української армії.

 

- Чи існують інші напрями, окрім систем зв’язку, де ASELSAN планує розвивати співпрацю з Україною?

 

- ASELSAN є найбільшою «електронічною» оборонною компанією у Туреччині, яка займає 57-е місце серед 100 кращих оборонних компаній світу за рейтингом Defense News Top-100. Наше портфоліо включає засоби зв’язку та інформаційні технології, радіолокаційні системі та системі РЕБ, електрооптику, авіоніку, безпілотні системи, системи сухопутного та військово-морського озброєння, протиповітряної оборони, системи бойового управління, транспорт, безпеку рух, автоматизацію та медичні системи. Ми готові співпрацювати з українськими оборонними підприємствами та цивільними органами влади з метою побудови стратегічного партнерства у галузі проектування, розробки, виробництва, модернізації, системної інтеграції та післяпродажного обслуговування за усіма профілями нашої діяльності.

 

Довідково:

Компанію ASELSAN було створено у 1975 р. з метою задовольнити потреби турецьких збройних сил Turkish Armed Forces у системах зв’язку за рахунок розвитку національних потужностей і мінімізації залежності від зовнішніх постачальників. Нині ASELSAN займає 57 місце у ТОП-100 оборонних компаній світу и до 2023 г. планує піднятися на 50 позицію. ASELSAN - одна з найбільш потужних компаній оборонно-промислового комплексу Туреччини. У 2016 р. об’єми продажу продукції та послугу компанії збільшилися на 36 % у порівнянні з 2015 р, досягнувши показника 3,8 мільярда турецьких лір. У 2016 р. компанія отримала рекордну кількість замовлень на свою продукцію. Обсяг замовлень в рамках укладених контрактів на постачання в найближчі роки досяг 23 млрд. турецьких лір.

 

Продукція ASELSAN експортується у більш ніж 60 країн на п'яти континентах. Найбільшого прогресу досягнуто у співпраці з Саудівською Аравією, Пакистаном, Азербайджаном, Казахстаном та Йорданією. Станом на травень 2017 р. у компанії ASELSAN працювало 5200 співробітників.

 

Володимир ТКАЧ, Defense Express

Сохранить

Сохранить

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues