171004 liga 0«Ліга оборонних підприємств» робить Україну сильнішою, створює підвалині для технологічного зростання. Саме такий висновок можна зробити з огляду на діяльність неурядового об’єднання українських підприємств і організацій, які є розробниками та виробниками продукції оборонного та подвійного призначення під назвою «Ліга оборонних підприємств України».

 

Рішення про необхідність об’єднання зусиль було ухвалено провідними підприємствами приватного сектору «оборонки» під час ХІІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека-2016».

 171004 liga 9

 

Тоді було проголошено, що Ліга оборонних підприємств України має на меті об’єднання зусилля приватних підприємств оборонної промисловості навколо удосконалення внутрішньої кооперації, налагодження ефективного державно-приватного партнерства у оборонно-промисловій сфері, реалізації спільних зусиль щодо удосконалення маркетингу оборонної продукції приватних підприємств як всередині держави, так і на ринках іноземних країн. Головним напрямком роботи Ліги було визначено участь її членів у ефективному та якісному переозброєнні Збройних сил України та інших військових формувань.

 

171004 liga 7

 

Нині, на тлі чергової виставки «Зброя та безпека-2017» вже можна впевнено говорити, що «Ліга оборонних підприємств» спроможна впливати та змінювати ситуацію в країні на краще з урахуванням дійсно державних та промислових інтересів. Причому показово, що органи влади також готові виступати союзниками у цих перетвореннях. Яскраве цьому підтвердження – проведення у Києві I Всеукраїнського форуму приватних підприємств оборонної промисловості, який було організовано ГО «Ліга оборонних підприємств України» та Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського».

 

171004 liga 2

 

Дводенний форум включав виставку зразків озброєнь та продукції оборонного призначення, яка виготовляється учасниками «Ліги» та її партнерами, а також науково-практичну конференцію, на якій були обговорені найбільш актуальні питання, які стосуються ролі, місця та можливостей приватних компанії у зміцненні обороноздатності країни, пошуку шляхів розвитку приватного сектору оборонної промисловості.

 

171004 liga 1

 

У Форумі взяли участь Секретар Ради національної безпеки та оборони України О.Турчинов, заступник глави Адміністрації Президента України В.Кондратюк, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Ю. Бровченко, голова Правління ГО «Ліга оборонних підприємств України» О.Висоцький та члени правління, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського» М.Згуровський, голова Наглядової Ради «Ліги» Ю.Єхануров, представник Департаменту оборонних інвестицій Міжнародного секретаріату НАТО Тім Веб, представники «Укроборонпрому». Також, окрім представників профільних відомств, у обговореннях та дискусіях взяли участь керівники близько 100 приватних підприємств, наукових і дослідних установ та близько 70 провідних експертів у галузі безпеки і оборони з різних аналітичних та профільних громадських організацій.

 

171004 liga 3

 

Всеукраїнський форум надав змогу не тільки продемонструвати практичні досягнення приватного сектору оборонної промисловості військово-політичному керівництву держави, але й визначити можливості посилення оборонного потенціалу України за рахунок удосконалення рівня державно-приватного партнерства.

 

“Перший Всеукраїнський форум приватних підприємств оборонної промисловості – важливий крок, який зміцнює оборону нашої країни,” – відзначив Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, відкриваючи захід. Він наголосив, що нині у державі, з одного боку, створюється нова система кооперації між оборонними підприємствами, з іншого – приватні підприємства «дають поштовх до конкуренції». У результаті покращується якість продукції і зменшується її ціна. Також як позитив було відзначено, що приватні підприємства активно працюють над розробкою перспективних зразків нової військової техніки і зброї. Але запорукою ефективних результатів є насамперед інтеграція досягнень науки в проекти оборонної спрямованості. Він також наголосив на важливості вирішення на законодавчому рівні питання корпоратизації державних оборонних підприємств і входження до цих підприємств приватного капіталу, як вітчизняного, так і закордонного: «Це буде нова якість, нова форма, це забезпечить нам перспективу розвитку».

 

171004 liga 4

 

«Україна сьогодні – форпост Європи, який стримує просування агресора на Захід. Тому сильна українська армія, сильний український оборонний комплекс – запорука безпеки усієї Європи», – заявив О. Турчинов.

 

Новина по темі: О.ТУРЧИНОВ: ЗНАЧНА ЧАСТИНА ДОЗ ВИКОНУЄТЬСЯ ПРИВАТНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ. Відео

 

У привітальній промові учасникам I Всеукраїнського форуму приватних підприємств оборонної промисловості заступник глави адміністрації Президента України Віталій Кондратюк наголосив, що «в умовах російської агресії забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань озброєнням, військовою технікою, ракетами та боєприпасами відбувається не лише за рахунок виробничих можливостей ДК «Укроборонпром», але й приватного сектору економіки України. Приватні підприємства завдяки гнучкому підходу до розв’язання завдань у тісній взаємодії з прикладними науковими установами відіграють важливу роль у сфері розвитку сучасних озброєнь. Вдячний за слушні пропозиції, результатами яких мають стати нарощування оборонно-промислового потенціалу України, адаптація виробничих процесів і сертифікація продукції відповідно до вимог стандартів НАТО».

 

171004 liga 5

 

В цілому можна стверджувати, що ставка на приватний оборонний сектор, а ця тенденція стає все більш помітною в Україні, - цілком відповідає світовим тенденціям. У Європі до приватного сектору відноситься близько половини оборонної промисловості, і роль приватного сектору поступово зростає. Тож не дивно, що влада України з надзвичайною увагою слідкує за розвитком приватного оборонного сектору та покладає певні надії на державно-приватне партнерство. При цьому з західного досвіду Україні слід брати краще й для модернізації і самої структури ОПК. Зокрема, гарний і працюючий приклад – це формування консорціумів під виконання окремих програм з розвитку озброєнь і військової техніки. В такі об’єднання входять і державні підприємства та конструкторські бюро, й приватні фірми, й науково-дослідні структури. Звісно, така форма реалізації проектів є цікавою і для учасників «Ліги оборонних підприємств України».

 

171004 liga 6

 

Також «Ліга оборонних підприємств України» зробила помітні кроки у напрямку розширення внутрішньої кооперації. Сьогодні ми бачимо нові цілісні бойові системи озброєнь, створені завдяки поєднанню зусиль підприємств усередині «Ліги». Наприклад, коли використовується колісна база підприємства «Практика» та засоби радіоелектронної розвідки чи комплекси боротьби з безпілотними літальними апаратами компанії «Укрспецтехніка», або бойовий модуль підприємства «ЧеЗаРа» чи рішення щодо створення бойових систем з використанням іноземних технологій, зокрема, польських. Усе це демонструє «Ліга», що свідчить про правильність обраного шляху розвитку.

 

171004 liga 8

 

Після аналізу завдань вітчизняної оборонної промисловості на новий період та потенціалу приватного сектору ОПК країни, робоча рада Форуму розробила низку рішень та рекомендацій, які були спрямовані на розгляд відповідних органів влади. Вони, серед іншого, стосуються таких напрямків як:

  • удосконалення законодавчої бази у галузі функціонування ОПК;
  • удосконалення механізму формування і виконання державного оборонного замовлення, вирішення проблеми ціноутворення на продукцію оборонного призначення внесенням необхідних змін до Постанови КМУ №464 від 27.04.2011 р., а саме - забезпечити підприємствам ОПК усіх форм власності отримання прибутків при виробництві озброєнь та військової техніки у обсягах 5 % при закупівлі комплектуючих до озброєнь і військової техніки та 30 % при виконанні робіт зі створення і виробництва озброєнь і військової техніки;
  • удосконалення системи діяльності військових представництв з концентрацією їхніх зусиль на контролі якості продукції оборонного призначення замість зосередженості головно на контролі вартості;
  • удосконалення системи прийняття рішень при наданні державних гарантій, створення механізмів конкурентних умов для усіх підприємств ОПК – як приватних, так і державних;
  • оперативний розвиток національної системи сертифікації озброєнь і військової техніки за стандартами Північноатлантичного Альянсу, утворення мережі лабораторій з випробування озброєнь і військової техніки національного виробництва за стандартами НАТО;
  • рівний доступ суб’єктів господарювання ОПК усіх форм власності до можливості здійснення військово-технічного співробітництва, включно з експортно-імпортними операціями.

 

Детальне викладення цих та інших пропозицій та шляхів їхньої реалізації (включно з реакцією на ці пропозиції державних органів влади) - у наступних номерах журналу Defense Express.

 

171004 liga 17

 

171004 liga 10

171004 liga 11

171004 liga 12

171004 liga 13

171004 liga 14

 

Публікації по темі:

ЛІГА ОБОРОННИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ: РАЗОМ СИЛЬНІШІ!

ЛІГА ОБОРОННИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ПРОВЕЛА ПРЕЗЕНТАЦІЮ НОВИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ОБОРОННИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues