170925 PCO 0Сьогодні пропонуємо читачам статтю члена правління, комерційного директора польської компанії PCO S.A. Павла Гліци, в якій він розповідає про досягнення компанії, досвід роботи в Україні, пропозиції для споживачів в нашій країні та по всьому світу, а також наголошує на тому, що польський досвід може спрацювати в Україні та допомогти нашій країні стати сильнішою та безпечнішою. «Працює в Польщі, тож працюватиме всюди», - стверджує Павел Гліца.

 

ІННОВАЦІЇ ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ НАСЕЛЕННЯ (INNOVATIONS FOR THE SAFETY OF THE POPULATION) - це гасло компанії PCO S.A., яке вона реалізує на практиці в інтересах польського суспільства. В рамках стратегії з розширення своєї діяльності на міжнародному ринку компанія має намір запропонувати свою продукцію і споживачам з інших країн, в тому числі України, яку ми розглядаємо в якості одного з пріоритетних напрямків цієї стратегії. Разом ми можемо стати сильніше, і ми вже робимо кроки на шляху до цієї спільної мети.

 

Компанія PCO S.A. існує вже більше 40 років, і за цей період вона стала не тільки найбільшим, але й практично єдиним в Польщі виробником електронно-оптичних приладів на основі лазерів і технологій нічного/теплового бачення.

 

Всі наші вироби розроблені фахівцями компанії.

 

podpisanie umowy pco5

Павел Гліца, члена правління, комерційний директор компанії PCO S.A. / Фото: PCO S.A.

 

Минуле на службі майбутнього

 

Вже понад сорок років PCO S.A. залишається одним з провідних підприємств польського ВПК, вносячи свій внесок у зміцнення оборонного потенціалу країни. Ми входимо до числа найбільших польських виробників електронно-оптичних приладів для оснащення особового складу збройних сил та інших силових структур.

 

Компанія слідує в руслі новітніх тенденцій в цій галузі і бере участь в різноманітних проектах організаційно-стратегічного розвитку. PCO S.A. відіграє важливу роль в реалізації програми переозброєння і переоснащення збройних сил Польщі, в рамках якої вона поставляє обладнання для оснащення особового складу та бойової техніки. Завдяки роботі наших конструкторів і розробників, ми сприяємо зміцненню потенціалу нашої оборонної промисловості.

 

Наші вироби знані своєю високою якістю, а користувачі підтверджують їх надійність і новітність запропонованих технічних рішень.

 

Компанію PCO S.A. було засновано в 1976 році, а в 1994 році вона була реорганізована в акціонерне товариство під назвою Przemysłowe Centrum Optyki S.A. (Центр промислової оптики).

 

З перших днів свого існування компанія мала статус підприємства ВПК і виконувала завдання із забезпеченню потреб польських збройних сил і інших силових структур в якості єдиного виробника електронно-оптичних приладів.

 

У 2008 році PCO S.A. переїхала на новий майданчик і продовжила свою діяльність в нових, більш просторих приміщеннях.

 

PCO S.A. входить до складу концерну Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ SA), що об'єднує державні підприємства польского ВПК.

 

Підприємство пропонує широкий ассортимент електронно-оптичних засобів спостереження і прицілювання на основі лазерів і технологій нічного/теплового бачення для оснащення особового складу збройних сил та інших силових структур. Це окуляри і монокулярні пристої нічного бачення, авіаційні окуляри, нічні і тепловізійні приціли цілодобової дії, а також коліматорні приціли.

 

PCO_UKRINMASH_8.jpg

Компанія PCO S.A. пропонує широкий ассортимент електронно-оптичних засобів спостереження і прицілювання на основі лазерів і технологій нічного/теплового бачення для оснащення особового складу збройних сил та інших силових структур / Фото: PCO S.A.

 

Крім того, PCO S.A. виробляє засоби спостереження за навколишньою обстановкою, в тому числі нічні та тепловізійні системи для широкого спектру бойових броньованих машин, а також електронно-оптичні головки з сенсорами різних типів (нічного бачення, ІЧ, телевізійний, лазерний далекомір), системи відображення параметрів польоту, системи управління вогнем і пристрої попередження про лазерне опромінювання. І, нарешті, компанія займається модернізацією перископів і систем спостереження для бронетехніки.

 

На сьогоднішній день в компанії працюють більше як 600 висококваліфікованих фахівців.

 

Поточні плани і види діяльності

 

Основним видом діяльності компанії є реалізація існуючих контрактів із постачання електронно-оптичних приладів для потреб польських збройних сил та наших іноземних замовників. Крім того, ми будемо продовжувати роботу зі створення пристроїв для бойових машин та подальшого удосконалення електронно-оптичної складової екіпіровки піхотинця.

 

РСО займає дуже стійкі позиції на внутрішньому ринку і забезпечена замовленнями на два найближчі роки. Завдяки наявності довгострокових контрактів ми маємо можливість планувати свою діяльність на більш віддалену перспективу, ефективно розподіляти наявні ресурси і зосереджувати свої зусилля на розробці нових виробів і розширенні географії нашого експорту. Зокрема, йдеться про розробку інноваційних технологій, перш за все (але не тільки) для потреб збройних сил, але також і для використання в цивільному секторі в сферах, що стосуються безпеки в цілому. Крім того, ми бачимо для себе певні перспективи нашої участі в проектах з розвитку космічної промисловості Європи, а також в контексті участі нашої країни в проектах Європейського космічного агентства ESA.

 

Звичайно, ми не забуваємо і про необхідність розвитку нашого експортного потенціалу та розширення коопераційних зв'язків, перш за все з партнерами з Південно-східної Азії, України і західноєвропейських країн-членів НАТО. З точки зору розвитку експортного потенціалу важливим є той факт, що створені нами авіаційні окуляри PNL-3M отримали сертифікат відповідності вимогам Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA), що дозволяє використовувати їх для оснащення пілотів гелікоптерів, в тому числі EC-135 Airbus. Цей гелікоптер широко застосовується різними аварійно-рятувальними службами, зокрема для оперативної евакуації постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій. Це є хорошим прикладом того, як технології, розроблені для військових, знаходять своє застосування в цивільній сфері, і саме цьому напрямку ми будемо приділяти особливу увагу.

 

Ми маємо намір активно працювати і в різних наукових проектах. Наприклад, РСО виступає координатором асоціації «Польська технологічна платформа з проблем фотоніки», що дозволяє нам стежити за новітніми тенденціями в сфері розвитку електронно-оптичних технологій, а також обмінюватися знаннями та досвідом з нашими партнерами. У поточному році РСО планує організувати чергову науково-практичну конференцію з електронної оптики, в якій традиційно беруть участь провідні фахівці та представники польських збройних сил і підприємств ВПК. В ході цього форуму ми маємо намір обговорити можливості практичного застосування фотонних технологій, як в секторі оборони, так і в інших важливих для країни сферах.

 

РСО тісно співпрацює з університетами і науково-дослідними інститутами в рамках проектів з практичної реалізації наукового потенціалу країни і стимулювання інновацій в сфері польського приладобудування.

 

Пропозиція, яка допоможе гарантувати безпеку

 

Ось уже понад сорок років компанія PCO S.A. поставляє збройним силам та іншим силовим структурам високотехнологічні електронно-оптичні прилади для оснащення піхотинців і бойових машин. Сьогодні компанія пропонує збройним силам та іншим спеціалізованим користувачам по всьому світу (в тому числі Збройним силам України) новітні прилади нічного/теплового бачення, створені на основі передових європейських технологій. Наша головна мета полягає в тому, щоб забезпечити потреби найвимогливіших споживачів і дати їм можливість отримати важливу перевагу над супротивником при веденні бойових дій в умовах слабкої або навіть практично нульової видимості під час нічних операцій. Ми поставляємо нашим замовникам сучасні, надійні і безпечні електронно-оптичні прилади, які створені для захисту бійця. Ми прагнемо максимально відповідати всім вимогам і очікуванням замовника, який має отримати всі переваги від використання надійних, довговічних і простих у застосуванні приладів. Тому PCO S.A. не тільки поставляє замовникам своє обладнання, але й протягом усього життєвого циклу поставлених виробів надає повний спектр послуг з їх технічного супроводу (консультації фахівців, навчання, технічне обслуговування та ремонт, постачання запчастин і модернізація).

 

На сьогоднішній день компанія виробляє наступні види приладів і систем:

-- окуляри нічного бачення

- цілодобові приціли

- тепловізійні камери і системи спостереження

- нічні перископи

- системи управління вогнем

- системи оповіщення про лазерне опромінювання

- уніфіковані електронно-оптичні модулі

- стабілізовані електронно-оптичні системи спостереження і супроводу цілей

- системи відображення параметрів польоту.

 

РСО в Україні: станемо сильнішими разом!

 

Сучасна історія співпраці PCO SA з українськими компаніями почалася в 2013 році. Новий імпульс ця співпраця отримало в 2014 році. Це були важкі часи не лише для України, але й для всієї системи регіональної та міжнародної безпеки. Тому наша компанія запропонувала українським партнерам декілька рішень на основі технологій нічного/теплового бачення. В той час ми намагалися модернізувати існуючий парк бойових машин БМП-1 шляхом їх оснащення пасивними приладами нічного бачення. Інший напрямок співпраці стосувався модернізації танків: РСО була зацікавлена в заміні активних приладів спостереження водія і командира танка пасивними аналогами, а також в поставках теплових прицілів. Така модернізація значно полегшує ведення бойових дій в темну пору доби.

 

Публікація по темі:

ЯЦЕК ДУЛІНСЬКИЙ: «МИ ПРОПОНУЄМО ДЛЯ АРМІЇ УКРАЇНИ СВОЇ НАЙКРАЩІ РОЗРОБКИ»


PCO_UKRINMASH_1.jpg

26 червня 2017 року в Польщі було підписано 2 угоди між ДП ДГЗІФ «Укрінмаш», що входить до складу ДК «Укроборонопром», та польською компанією PCO S.A., що входить до Польської групи озброєнь компанії PGZ S.A. (Polska Grupa Zbrojeniowa) / Фото: PCO S.A.


 

Під час польових навчань, які відбулися в Україні, були підтверджені високі тактико-технічні характеристики модернізованих танків і бронемашин, що дозволило нам пройти сертифікацію на відповідність вимогам збройних сил України.

 

Інший напрямок, де наша компанія могла б багато чого запропонувати своїм українським партнерам, стосується поставок обладнання для системи екіпіровки піхотинця. Йдеться про окуляри нічного бачення, приціли і бінокулярні прилади нічного/теплового бачення.

 

В результаті співпраці між РСО та підприємствами українського ВПК в червні 2017 року було погоджено контракт, який передбачає поставки електронно-оптичних приладів нічного бачення, спеціально розроблених нашою компанією для модернізації бойових машин БМП-1, що перебувають на озброєнні української армії.

 

PCO_UKRINMASH_4.jpg

У церемонії підписання угод між ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» та компанією PCO S.A. взяв участь віце-міністр – державний секретар міністерства національної оборони Республіки Польща (МНО РП) Бартош Ковнацкий / Фото: PCO S.A.

 

Крім того, РСО хотіла б запропонувати українським споживачам і низку своїх нових виробів:

Стабілізована електронно-оптична командирська система спостереження і прицілювання GOD-1 IRIS

GOD

Високотехнологічна система, яка легко встановлюється на різні бойові платформи (бойові машини, бойові модулі, зенітні установки). Завдяки своїй конструкції, система придатна для оснащення наземних бойових машин різних типів, що виконують завдання з виявлення, розпізнавання та ідентифікації наземних і повітряних цілей.

 

Система GOD-1 IRIS призначена для виявлення, відстеження і прицілювання при стрільбі по наземних і повітряних цілях як вдень, так і в темний час доби. Система встановлюється на збройові башти і управляється дистанційно з робочого місця командира.

 

 

 

 

 

 

Монокулярний прилад нічного бачення MU-3M KOLIBER

 

mu 3mСучасний, індивідуальний прилад нічного бачення, призначений для спостереження за навколишньою обстановкою в темну пору доби. Серед аналогічних приладів MU-3M KOLIBER відрізняється малою вагою і за цим показником вважається одним з найкращих у світі. При установці на зброю прилад може використовуватися в якості нічного прицілу (в комплексі з коліматорним та голографічним прицілами). Конструкція приладу передбачає можливість його установки на перемичці шолома водія бойової машини. Прилад є сумісним з усіма видами бойових шоломів, що мають штатні кріплення для монокуляра MU-3. MU-3M Koliber оснащений 16-мм трубкою посилення яскравості. Завдяки сучасним асферичним лінзам, вдалося значно зменшити довжину монокуляра в порівнянні з попередньою моделлю MU-3. Тепер його довжина складає всього 97 мм. При роботі в комплексі з пристроєм ClipIR спостереження за навколишньою обстановкою може здійснюватися в комбінованому режимі нічного/теплового бачення.

 

 

 

 Модульний денний приціл DCM-1 SZAFIR

 

SzafirПризначений для ведення стрільби на коротких і середніх дистанціях. Розроблений для гвинтівок, що входять до польської програми модернізації екіпіровки піхотинця. Це гвинтівка MSBS калібру 5,56 мм і штурмова гвинтівка Beryl. DCM-1 SZAFIR складається з прицілу LDK-4 і встановленого на ньому мініатюрного коліматора відкритого типу МК-1.

 

Приціл LDK-4 може бути адаптований до балістики певного типу зброї за умови використання відповідної прицільної сітки.

 

LDK-4 може працювати в комплексі з тепловізійним прицілом і приладами нічного бачення (зокрема, з монокулярами MU-3/MU-3M), які встановлюються попереду, що дозволяє вести вогонь в сутінках, а також вночі.

 

Своєю чергою, українські підприємства могла б зацікавити робота на польському ринку. У Польщі до цього часу існує великий парк бойової техніки радянського виробництва. Зокрема, йдеться про бойові машини піхоти БМП-1, танки Т-72 і гелікоптери Мі-8/24, які можна модернізувати з використанням українського досвіду. В рамках цієї модернізації РСО могла б поставляти електронно-оптичне обладнання. Тому ми відкриті для співпраці з українськими партнерами, як в інтересах польського ринку, так і для експорту на ринки третіх країн, зокрема Азії та Африки. Зростання оборонних асигнувань в Польщі відкриває для українських підприємств можливості для спільної з польськими партнерами участі в програмах модернізації бойової техніки і тендерах міністерства оборони Польщі.

 

Нам добре відомий величезний потенціал і досвід, що мають українські підприємства, і ми були б дуже раді можливості розвитку взаємовигідного співробітництва, оскільки від таких ділових зв'язків виграли б обидві сторони.

 

Висновок

 

PCO S.A. вдалося домогтися успіху завдяки своїй діяльності зі зміцнення безпеки країни та її населення. Протягом останніх сорока років ми робили все можливе задля впровадження інновацій в наші рішення і забезпечення мінливих потреб наших замовників. Ми дуже уважно ставимося до вимог наших клієнтів, і ми відкриті для співпраці, в тому числі і з зарубіжними партнерами. Розвиток військових технологій сьогодні йде прискореними темпами, а об'єднавши ресурси і спроможності різних партнерів, ми можемо отримати кращі, більш ефективні рішення.

 

Очевидно, що сучасний світ стає все менш спокійним і передбачуваним. Тому люди очікують від своїх урядів більшої безпеки, яку неможливо забезпечити без нових технологій і інновацій. Саме тому наш девіз «Інновації заради безпеки населення» не втратив своєї актуальності, і не тільки в Польщі, але й практично і в будь-якому іншому куточку світу.

 

Запрошуємо ознайомитись з продукцією компанії PCO S.A. на стеді польського інтегратора оборонної промисловості компанії Polska Grupa Zbrojeniowa SA (PGZ) 3-C31 під час XIV Міжнародної спеціалізованої виставки «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2017», яка в період з 10 по 13 жовтня 2017 року пройде в Міжнародному виставковому центрі в Києві.

 

Публікації по темі:

ВТС УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ: ВПЕВНЕНИЙ ПОСТУП

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО: ВІД ДЕКЛАРАЦІЙ ДО ДІЙ

УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ СОКІЛ ВИХОДИТЬ НА ПОЛЮВАННЯ

ОГЛЯД ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНИХ ПРОЕКТІВ УКРАЇНИ З ЗАКОРДОННИМИ ПАРТНЕРАМИ

НОВІ РЕАЛІЇ СТВОРЮЮТЬ НОВІ МОЖЛИВОСТІ (Частина І)

НОВІ РЕАЛІЇ СТВОРЮЮТЬ НОВІ МОЖЛИВОСТІ (Частина ІІ)

УКРАЇНА ТА ПОЛЬЩА: ШАНСИ НА СПІВПРАЦЮ У СФЕРІ ОЗБРОЄНЬ

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues