170802 00Кабул, Афганістан (CNN) "Таліби" отримали поліпшену зброю в Афганістані, яка, як виявляється, була надана російським урядом, згідно з ексклюзивними відеороликами, отриманими CNN, що додало ваги до обвинувачень афганських та американських чиновників в тому, що Москва озброює їх ворога у розірваній війною країні.

 

Спочатку американські генерали кажуть, що вони були стурбовані тим, що російський уряд прагнув озброїти афганських бойовиків ще в квітні, але фактаж на полі бою, що підтверджував би ці претензії, було важко здобути.

 

Ці два відео показують снайперські гвинтівки, варіації Калашникова та важкі кулемети, які, як стверджують експерти з озброєнь, позбавлені будь-яких засобів для визначення їх походження.

 

Два окремі загони талібів, один на півночі та інший на заході, стверджують, що володіють зброєю, яку, як стверджують вони, спочатку постачали джерела з російського уряду. Один з представників відокремленої групи "Талібан" біля Герату стверджує, що вони отримали зброю після перемоги головних супротиників талібів. Інша група заявляє, що вони отримали зброю безкоштовно через кордон з Таджикистаном і що їм її надавали "росіяни". Відео не дають безперечних доказів торгівлі, свою причетність до якої Москва категорично заперечує. Тим не менш, вони пропонують дані про обіг зброї, що викликає стурбованість афганського та американського урядів намірами Москви.

 

"Росіяни сказали, що підтримують зв'язок з" Талібаном ", у нас є багато інших звітів від інших людей, які стверджують, що вони озброюють талібів ... немає диму без вогню", - сказав представник афганського уряду Седік Седікі. "Саме тому наші розвідувальні служби працюють над тим, щоб з'ясувати, який рівень підтримки талібів". Інший афганський чиновник сказав, що вони впевнені, що торгівля між Росією та "Талібаном" відбувається.

 

170802 01

 

МЗС Росії відмовився коментувати цю статтю, але раніше закликав вважати ствердження, що вони озброюють Талібан ", абсолютно фальшивими", і заявили, що вони були зроблені, щоб приховати невдачу Сполучених Штатів в Афганістані. Вони сказали, що росіяни говорять з "Талібаном" лише для сприяння мирним переговорам.

 

Американські чиновники вже давно висловили занепокоєння з приводу будь-якого руху зброї до терористичної групи. Відповідаючи на запитання у квітні про те, чи зможе він спростувати повідомлення про те, що Росія готувала талібів, командуючий США генерал Джон Ніколсон сказав: "О, ні, я не спростовую це ... Збройні сили або легітимізація воюючих сторін, які продовжують атаки ... - це не найкращий шлях вперед ".

 

Генерал Джозеф Вотель, начальник Центрального командування США, заявив комітету конгресу в березні, що вважає, що росіяни шукають впливу в Афганістані. "Я думаю, справедливо припустити, що вони можуть надавати якусь підтримку (талібам) з точки зору зброї та інших речей, які можуть бути там", - сказав він.

 

У одному з відео група Герат бачила, як використовують зброю, яку, за їхніми словами, вивозили з основного руху "Талібан" під керівництвом мулли Хайбатулла, після того, як група напала на них. Вісімнадцять з їхніх супротивників були вбиті під час нападу, а шість з них були захоплені. "Ця зброя була передана іранцями бійцям мулли Хайбатулла", - сказав їхній заступник керівника мула Абдул Манан Ніазі. Він продовжував повторювати часто озвучений аргумент - що Москва заперечує -, що зброя була надана, щоб допомогти Талібану краще боротися з “ІД”. "Росіяни дають їм цю зброю для боротьби з “ІД” в Афганістані, але вони використовують її і проти нас", - сказав він.

 

Друге відео було знято ближче до Кабула, і воно демонструє рушницю талібу, яку він отримав через північну провінцію Кундуз. Він сказав, що не платив за зброю - бойовики часто платять за зброю опіумними культурами - і що його група отримала гармати через таджицький кордон. "Ці пістолети були доставлені до нас нещодавно", говорить він. "Це виробляється в Росії, і це дуже хороші речі".

 

170802 02

 

Експерти зі зброї вивчили стрілецьку зброю з відеороликів та сказали, що було мало зразків, щоб безпосередньо прив'язувати зброю до російської держави. Озброєння не було особливо сучасним та рідкісним, і навіть, деякі з найбільш складних доповнень, як-от JGBG M7 на одному кулеметі, були китайськими і були легко доступними в Інтернеті.

 

Проте Бенджамін Кінг при опитуванні сказав: "У зброї, мабуть, не було маркування виробників, де ми могли б очікувати їх". Він сказав, що в інших місцях з'являються повідомлення про те, що уряди-постачальники та інші, що виробляють партіямиу великій кількості, не зможуть видалити ідентифікаційні знаки зі зброї. "Якщо це шаблон для Афганістану, то це було б примітно", - додав він.

 

Сідікі, представник афганського уряду, заявив, що надав запитання до Москви, й також отримав заперечення. Він додав, що афганські чиновники висловили свою стурбованість з приводу контактів Москви з талібами, які, як кажуть чиновники коаліції, легітимують повстання.

 

"Питання контактів " Талібану "з росіянами є таким, що дійсно стосувалося і нас", - сказав Седдікі. І наголосив: "Ніякого контакту з недержавними групами".

 

Джерело:

https://www.facebook.com/rcmcentre/posts/2188428284716775

http://edition.cnn.com/2017/07/25/asia/taliban-weapons-afghanistan/index.html

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues