170705 Ukraine UK 0Як відомо, у Великій Британії переконані, що від успіху змін в Україні значною мірою залежить майбутній вектор розвитку регіону загалом, це буде гарний приклад для інших пострадянських країн. Тому офіційний Лондон підтримує трансформації в Україні. Це відкриває великі можливості для офіційного Києва з точки зору задоволення власних інтересів.

 


3 липня в Українському Кризовому центрі відбулася ювілейна, 20 презентація Інституту Світової політики, яка була присвячена відносинам України і Великобританії.


Ключовою подією заходу в Українському кризовому медіа-центрі стала презентація аналітичної записки «Аудит зовнішньої політики: Україна – Велика Британія». На думку експертів ІСП, на даному етапі Лондон зацікавлений у вирішенні російсько-українського конфлікту відповідно до норм міжнародного права; забезпеченні ефективних реформ шляхом надання фінансової і технічної допомоги; перетворенні України на надійного партнера на міжнародному рівні та максимальному збільшенні двосторонньої торгівлі.


Зі свого боку, Україна зацікавлена у максимальному залученні Великої Британії до зміцнення власної обороноздатності та збільшення тиску на РФ для імплементації Мінських угод відповідно до українського бачення і деокупації Криму; отриманні різнопланової допомоги для проведення реформ; активній позиції Лондона на міжнародній арені, попри процес виходу із ЄС, та залученні британських інвестицій. При цьому українська сторона добре розуміє, що Лондон в процесі «Брекзиту» матиме значно менше можливостей для підтримки України, ніж раніше. Проте, іншого виходу немає.

 

170705 Ukraine UK 1

3 липня в Українському Кризовому центрі відбулася ювілейна, 20 презентація Інституту Світової політики, яка була присвячена відносинам України і Великобританії


Це реальний потенційний ризик – можлива неспроможність Великої Британії вести активну зовнішню політику на європейському континенті на фоні процесу виходу із ЄС. Ще один – неспроможність самого офіційного Києва продемонструвати необхідний прогрес у реформах та боротьбі з корупцією, що загрожує можливою «втомою від України» в самій Великобританії. З огляду на це, експерти вважають за доцільне сприймати британську допомогу в якості інвестицій в Україну і більше зосередитися на роботі над критичними сферами – антикорупційній та судовій.


Третя загроза – імовірність радикального перегляду політики США щодо України за нової президентської адміністрації. В такому випадку Лондон буде поставлений перед вибором між продовженням нинішнього курсу та його зміною на умовах Вашингтону. В ІСП вважають, що офіційному Києву варто апелювати до задекларованого бажання Великої Британії і далі відігравати активну роль у Європі, попри вихід із ЄС, а також використовувати відносити із Великою Британією як додатковий канал комунікації із Білим Домом. З огляду на зазначене, експерти представили висновки і рекомендації щодо подальших двосторонніх відносин наших країн.

 

Новина по темі: СЕКРЕТАР РНБО ОЛЕКСАНДР ТУРЧИНОВ ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ОБОРОННОГО ТА БЕЗПЕКОВОГО СЕКТОРУ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

 

Перша рекомендація – більш широко, стандартними і нестандартними засобами залучати Велику Британію до протидії агресії Росії. На думку першого заступника директора ІСП Сергія Солодкого, санкції однієї Великої Британії щодо Росїі можуть переважити санкції десятка інших європейських країн (!).

 

170705 Ukraine UK 2

Сергій Солодкий, перший заступник директора Інституту світової політики: "Санкції однієї Великої Британії щодо Росїі можуть переважити санкції десятка інших європейських країн"


Друга рекомендація – інтенсифікувати міжпарламентський діалог, використовуючи британський парламент в якості майданчика для інформування суспільства країни щодо обстановки в Україні. Наприклад, завдяки зустрічі народного депутата України Світлани Заліщук із прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей напередодні її візиту до США, та визнала за необхідне переконати Вашингтон, що санкції проти РФ за агресію проти України не можна скасовувати, якщо не буде досягнуто відповідного прогресу у врегулюванні конфлікту.


Ще один важливий момент: варто розробити чітку шкалу успішності проведення реформ в Україні; посилити взаємодію з лідерами думок для протидії гібридним загрозам з боку Росії, зокрема, дезінформації через британські мас-медіа; розвивати співпрацю із Лондоном для протидії відмиванню коштів; розпочати переговори щодо взаємної торгівлі без Угоди про асоціацію, щоб бути готовими до пост-брекзитівської взаємодії в економічній сфері.


Експерти також порадили ініціювати спрощення візового режиму з боку Великої Британії, зважаючи на те, що цей крок вже здійснили щодо низки інших країн – Китаю, Оману, ОАЕ. Також бажано організувати візит прем’єр-міністра Великої Британії до України, оскільки 20-річна перерва не відповідає заявленому стратегічному характеру відносин.


На думку Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, «Брекзит» не погіршить відносин між країнами. «Я не вважаю, що «Брекзит» вплине на українсько-британські відносини. І, на мою думку, вже є достатньо доказів для цього: після референдуму відбулося більше міністерських візитів до України, ніж до нього. За її словами, Британія виходить із ЄС, але не покидає європейський континент. Україна є європейською країною, і безпека України – це безпека Європи.


«Ви маєте справу із дуже складним агресором, і ми продовжимо підтримувати Україну [...] – і через наземні військові навчання, і технічну підтримку реформ, гуманітарну допомогу для територій, що постраждали внаслідок конфлікту, та підтримку на міжнародній арені», – заявила Джудіт Гоф.
Пані Посол зазначила, що міжнародна конференція, присвячена українським реформам, яка пройде 6 липня ц.р. у Лондоні, має на меті привернути світову увагу до успіхів України і консолідувати міжнародну підтримку навколо неї. Вона наголосила на важливості посилення комунікації і збільшення позитивних новин про Україну.

 

170705 Ukraine UK 3

Джудіт Гоф, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні: "Ви маєте справу із дуже складним агресором, і ми продовжимо підтримувати Україну"


За її словами, треба повідомляти не лише про конфлікт, кризу і корупцію (російська версія), але й про значні успіхи України за останні три роки, про які люди мають знати. Джудіт Гоф наголосила, що Україна має продовжувати курс реформ наполегливо, рішуче і натхненно: «Найкращий захист України від зовнішньої дестабілізації та недружніх сил – це сильні інституції та боротьба з корупцією... а також демонстрація, що Україна є європейською країною і поділяє європейські цінності та принципи».

 

Новина по темі: “УКРОБОРОНПРОМ” ТА ВЕЛИКА БРИТАНІЯ СКООПЕРУЮТЬ ВИРОБНИЧІ ПОТУЖНОСТІ ОПК


На думку народного депутата Світлани Заліщук, сьогодні Великобританія є найпотужнішим союзником України у Європі, а співпраця між парламентарями обох країн і підтримка України з боку парламенту Великої Британії знаходяться на дуже високому рівні. Фактично усі найжорсткіші резолюції щодо Росії були ініційовані і підтримані Великою Британією. [...]. Також можна згадати парламентську асамблею НАТО, ОБСЄ і ООН.


Володимир Хандогій, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії (2010-2014), президент Української асоціації зовнішньої політики, наголосив на необхідності повернутися до обговорення Будапештського меморандуму. На його погляд, Сполучене Королівство не до кінця використало можливості Меморандуму на початку російської агресії проти України. Тому слід переглянути це питання і подумати, у який спосіб ми можемо ревіталізувати цей документ, що є абсолютно необхідним на сьогоднішній день (!).

 

170705 Ukraine UK 4

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії (2010-2014), президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій наголосив на необхідності повернутися до обговорення Будапештського меморандуму 


Товарообіг між країнами на сьогодні складає близько 2 мільярдів доларів, потенційно він міг би бути більшим, як і британські інвестиції в Україну, які також сягають 2 мільярдів доларів. Зокрема, бажано стимулювати експорт товарів із доданою вартістю. Тут варто буде розпочати роботу над механізмом на заміну ЗВТ, дія якої припиниться після закінчення виходу Великої Британії із ЄС.


Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

 

Публікація по темі: АУДИТ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ. ПІД ПРИЦІЛОМ ВТС ТА ОПК

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues