170424 osce 0023 квітня 2017 р в районі смт Пришиб в окупованій частині Луганської області підірвався на міні патрульний автомобіль Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. Під час вибуху було пошкоджено також другий автомобіль місії. При цьому загинув один з представників місії, громадянин США, ще двоє, громадяни Чехії і Німеччини отримали поранення.

 

Представники окупаційної «влади «ЛНР» пояснюють цю трагедію тим, що той в темряві заблукав і потрапив на міну. Цього не можна виключати, хоча повірити в це також важко за умов використання патрулями СММ приладів супутникової навігації. До речі, місце події знаходиться у відносно спокійному районі, де бойових дій або обстрілів давно не було. Відповідно, провокаційні спроби «притягнути» версію про причетність до трагедії української ДРГ, яким просто не було чого там робити, заздалегідь приречені на невдачу.

 

Зрозуміло, має бути проведено ретельне слідство за участі незалежних експертів, передусім, для встановлення усіх обставин події та типу і виду вибухового пристрою, від якого постраждали спостерігачі ОБСЄ. То ж, час покаже, що це було насправді, нещасний випадок, терористичний акт або щось ще. А винні в цьому безумовно мають бути кокарані.

 

Проте, слід звернути увагу, вже зараз навколо події починається пропагандистська метушня. Зокрема, «за поребриком» на диво оперативно почали переконувати світ, що підрив патруля спостерігачів – це провокація з метою подальшої ескалації «конфлікту на Донбасі». Ось так. Це той випадок, коли як то кажуть – на злодієві й шапка горить. Так, можна погодитись, що маємо справу з провокацією, ось тільки треба з’ясувати, з чиєю саме?

 

Для початку, як радили в таких випадках древні римляни, варто визначитися – кому вигідний підрив на міні автомобіля ОБСЄ на окупованій луганщині і загроза подальшої ескалації бойових дій в регіоні? А вигідно це лише одній відомій силі, Кремлю і особисто Путіну.

 

170424 osce 01

Симптоматично, що російські пропагандисти з Russia Today прибули на місце події вже через 3 хвилини після того, як вона сталась… / Фото: DPA

 

Це Російська Федерація, з її імперськими амбіціями і намаганням відродження в якості світової держави свого часу штучно розв’язала цю підступну проксі-війну на Сході України, окупувала ці території і розмістила там свої війська, цілодобово обстрілює позиції ЗСУ та житлові квартали українських населених пунктів тощо.... Та й ОРДЛО – лише залишки невдалої спроби Кремля реалізувати проект «Новоросія», силоміць відірвавши значну частину території України.

 

В умовах, коли світова спільнота навіть попри намагання Москви навязати власне бачення реальності, все більше схиляється на користь відновлення територіальної цілісності України, Кремль зацікавлений в підтриманні на Донбасі градусу напруги. Проста і ефективна тактика злодія-рекетира: самому створити проблему і потім пропонувати власні послуги нібито з метою її вирішення.

 

Вибухівка давно вже стала одним з засобів «миролюбної» політики Білокам’яної. Адже це заради горезвісних рейтингів Путіна ФСБ підривала житлові будинки в Москві і Волгодонську разом з їх мешканцями. Політична складова використання вибухівки завжди домінувала і передусім мала на меті забезпечувати багатоходівки Кремля. Поряд з житловими будинками російська ФСБ практикує також підриви літаків, окремих автомобілів та взагалі, будь чого та будь кого, якщо це може дати навіть хоча б і тактичну перевагу.

 

Так, коли Кремль вирішив втюхати Україні ОРДЛО в якості такої собі ракової пухлини, попередньо накачав населення регіону наркотичним дурманом власної антиукраїнської пропаганди, ФСБ саме за допомогою вибухівки прибрала низку ватажків ОРДЛО, які в якості свідків могли б у Гаазі розповісти багато цікавого про події 2014-2016 років.

 

СММ ОБСЄ, робота якої має велике значення для вирішення безпекових питань на Донбасі, від самого початку заважала РФ проводити свою підступну політику. Навіть попри слабкість цієї структури, невисоку ефективність та наявність в ній російської агентури. І спроби залякування спостерігачів СММ почалися не сьогодні, і навіть не вчора...

 

Варто згадати, як «козаки» бандита-отамана Козіцина захоплювали і утримували спостерігачів ОБСЄ в якості заручників (2014 р.), або чисельні факти перешкоджання окупаційною владою (фактично – Москвою) роботі СММ ОБСЄ у 2014-2017 рр, по відвідуванню деяких прикордонних районів, де знаходиться важка техніка та ін. Серед засобів, які застосовували окупанти – обмеження вільного пересування територіями ОРДЛО, обстріли безпілотників ОБСЄ і навіть патрулів місії.

 

170424 osce 02

Підрив на міні патрульного автомобіля Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, що стався 23 квітня 2017 р в районі смт Пришиб в окупованій частині Луганської області може свідчити про бажання Кремля вичавити місію ОБСЄ з непідконтрольних Україні територій та замінити її на повністю підконтрольну Москві «миротворчу місію» / Фото: REUTERS

 

Це добре відомо. А ось підрив на міні – таке було вперше. Тож не виключено, що ця провокація могла бути організована з єдиною метою – вичавити місію ОБСЄ з непідконтрольних Україні територій та замінити її на контрольовану Кремлем «миротворчу місію» в ОРДЛО за аналогом з районами, що вже тривалий час потерпають від гібридної російської окупації (Придністров’я, Абхазія, Осетія).

 

Адже не випадково, що це відбулося одразу ж після того, як заступник голови ОБСЄ А.Хуг заявив про рішучість СММ в питанні реалізації власного мандату, а така активність, без сумніву, не може подобатися Кремлю. Там віддають перевагу наявності на Донбасі «керованого хаосу» і можливості ловити власну рибку в каламутній воді російської імперської політики.

 

Тарас ХОРТИЦЯ,

cпеціально для Defense Express

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues