170412 ДЕ3 4 0Передплатникам відправлено чергове число журналу Defense Express (№3-4 за 2017 рік). Головним гаслом номера є запитання «Хто захистить оборонку?». Основні відповіді на це запитання ви зможете знайти в матеріалах номеру – дивіться у відеоогляді журналу від головного редактора Сергія ЗГУРЦЯ.

 

 

 

 

 

 

Приватні компанії займають все більш значуще і помітне місце у виробництві військової техніки та зброї для української армії. Так, в 2016 р р частина держоборонзамовлення, яка виконувалася в інтересах ЗС України підприємствами державної форми власності, склала 55%. Відповідно - приватні підприємства - 45%. Держпідприємства Виконували 78 контрактів на поставку 75 найменувань військової продукції і проведення НДДКР на загальну суму 2,8 млрд. грн. Було поставлено техніки на 2,5 млрд.грн.

 

Приватними підприємствами виконувалося 65 контрактів на поставку 57 найменувань військової техніки та проведення НДДКР на загальну суму 2,1 млрд. грн. Поставлено військової техніки і продукції на 1,5 млрд.грн. За твердженням профільних керівників Міноборони, «помітне зростання активності приватних підприємств у виконанні державного оборонного замовлення в порівнянні з минулими періодами».

 

«Завдання – забезпечити централізацію управління і залучення до роботи в оборонній сфері значної кількості підприємств. Як державної, так і приватної форми власності», - так на початку 2017 року стверджував заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій Бровченко. При цьому прийнято довгоочікуване рішення про перехід планування при виконанні державного оборонного замовлення на трирічний цикл. Було змінено порядок формування ціни на продукцію оборонного призначення (зокрема, частка відрахувань від чистого прибутку для держпідприємств «оборонки» в казну держави зменшена з 75% до 30 %, що, цілком зрозуміло, віталося усіма підприємствами). Створено умови для отримання з 2017 році кредитів підприємствами різних форм власності під державні гарантії. Держава бере на себе зобов'язання погашати відсотки по кредитах, взяті для виконання Держоборонзамовлення.

 

Якими будуть результати? Спроможемось на щось нове та позитивне або знову танцюватимемо на старих граблях (як з тим же традиційно-запізнілим підписанням та введенням в дію Держоборонзамовлення). Подивимося. Час плине швидко. Але сьогодні важливо не стояти осторонь, задовільнившись роллю стороннього спостерігача. Потрібно засукати рукава та взятися за продукування змін конкретними справами. Що, власне, і роблять приватні оборонні компанії на українському ринку. Результати цих зусиль помітні. Яскраві приклади - в матеріалах нинішнього номера нашого журналу.

 

Cергей ЗГУРЕЦЬ, головний редактор

 

Журнал Defense Express (№3-4 за 2017 рік)

 

 

Публікація по темі: ВИЙШОВ ДРУКОМ ЖУРНАЛ DEFENSE EXPRESS №1-2 ЗА 2017 РІК

 

170412 ДЕ3 4 0

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues