170328 00Після успішного проходження всіх етапів державних випробувань до армійського строю став новий зразок броньованої автомобільної техніки. Міністр оборони України Степан Полторак 21 березня 2017 року підписав наказ №158 про прийняття на озброєння ЗС України броньованого автомобіля «Козак-2».

 

Як зазначається в наказі, «відповідно до Порядку розробки та випуску нових видів продукції оборонного призначення, враховуючи позитивні результати державних випробувань, і з метою забезпечення Збройних сил України броньованими автомобілями».

 

Фактично це перша машина такого класу, що прийнята на озброєння армії України за всю історію незалежності держави. І що особливо показово – новий бронеавтомобіль розроблено і серійно виготовляється на приватному підприємстві – на київському НВО «Практика», яке входить до Ліги оборонних підприємств України.

 

170328 01

Спеціалізований броньований автомобіль «Козак-2» ПСЗА-5 – це перша машина такого класу, що прийнята на озброєння армії України за всю історію незалежності держави / Фото: Defense Express

 

Спеціалізований броньований автомобіль «Козак-2» ПСЗА-5 (Панцеровий Захист Спеціалізованих Автомобілей 5 класу) призначений для перевезення особового складу, зразків озброєння, військових вантажів і майна всіма типами доріг і місцевості; проведення тактичних операцій, таких як патрулювання, супроводу транспортних засобів під час виконання спеціальних завдань; передачі розпоряджень і забезпечення зв'язку; вогневої підтримки особового складу в бою, а також для захисту екіпажу і вантажу, особового складу від вогню стрілецької зброї калібром 7,62 мм, осколків боєприпасів і мін. Функції забезпечення армії бронеавтомобілем «Козак-2» ПСЗА-5 покладені на Центральне автомобільне управління ЗС України.

 

Новина по темі: «НВО «ПРАКТИКА» РОЗСЕКРЕТИТЬ НОВІ ЗРАЗКИ БРОНЕТЕХНІКИ ВЛАСНОГО ВИРОБНИЦТВА

 

По суті, «Козак» другого покоління і потужніше, і краще захищений, ніж його попередники. Поліпшення і зміна конструкції проходило як на основі досвіду експлуатації, так і побажань військових – з урахуванням бойового досвіду. Бойові дії підняли планку вимог.

 

Юлія Висоцька, директор з розвитку НВО «Практика», зазначає: «Як наслідок – в наших машинах, на тому ж «Козак-2», з'явились системи, яких раніше не було. Наприклад, система пожежогасіння салону, підкачка шин, обігрів не тільки лобових стекол, але і задніх. Підвищився рівень захисту. Все це – відповідь на вимоги, яким потрібно відповідати».

 

«Козак-2» побудовано на рамній основі з додатковим бронюванням. В основі – шасі Iveco Eurocargo 4x4, яке розраховане на 15 тонн повної маси. Для бронювання використовується 12-мм бронесталь марки «Мінілюкс Протекшн» (Фінляндія), яка відповідає другому рівню STANAG. Також застосовується рознесене бронювання, між бронелистами встановлюється протиосколковий шар із спеціального матеріалу, який також служить у якості термоізоляції.

 

Новина по темі: ДЛЯ ЗОНИ АТО ПІДГОТУВАЛИ ОНОВЛЕНИЙ БРОНЕАВТОМОБІЛЬ «КОЗАК-2» (ФОТО)

 

Для збільшення живучості при підриві на машині передбачений цілий комплекс заходів. Сама машина побудована за модульним принципом. V-подібне днище поглинає і розсіює частину енергії вибуху. Воно працює у поєднанні з багатошаровою підлогою, яка також поглинає частину енергії і при цьому затримує вторинні осколки. Рівень протимінного захисту автомобіля, що підтверджений реальними підривами – 6 кг тротилового еквіваленту. І під колесом, і під днищем.

 

На бронемашині «Козак-2» також встановлені протимінні сидіння, які НВО «Практика» виготовляє самостійно, вивчивши зарубіжний досвід. Сидіння для десанту – підвісні, вони кріпляться до стелі. На бронемашині також встановлено фільтровентиляційну установку. На даху може встановлюватися як дистанційно керований бойовий модуль, так і турель для стрілця. Якщо говорити про турель, то на неї можна встановити будь-яке озброєння, що обере замовник.

 

 

Рівень протимінного захисту спеціалізованого броньованого автомобіля «Козак-2» ПСЗА-5, що підтверджений реальними підривами – 6 кг тротилового еквіваленту. І під колесом, і під днищем / Фото: Зброя України

 

Публікація по темі: СПРАВЖНЬОГО «КОЗАКА» МІНИ НЕ ЗЛЯКАЮТЬ

 

На базі «Козака» створюється ціле сімейство машин, включаючи розвідувальні, штабні, санітарні, мінометні та інші модифікації. Тому в різних модифікаціях кількість посадочних місць може змінюватися в залежності від призначення.

 

Бронемашини, серійно виготовлені на НВО «Практика», вже прийняті на озброєння Національної гвардії. Так, в минулому році за підсумками державних випробувань наказом Міністра внутрішніх справ України № 718 від 27.07 2016 року на озброєння НГУ був прийнятий спеціалізований броньований автомобіль «Козак-001».

 

Новина по темі: ПРИВАТНІ ОБОРОНІ ПІДПРИЄМСТВА ПРЕДСТАВИЛИ ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ССО ЗС УКРАЇНИ

 

А вже найближчим часом фахівці Державного науково-випробувального центру ЗС України почнуть випробування найбільш просунутої бронемашини від НПО «Практика». Це «Козак-5» – з несучим корпусом і незалежною підвіскою. Ця розробка вже припала до душі і представникам Сил спеціальних операцій, і високомобільних десантних військ, які з певною надією чекають «козацького» поповнення.

 

Єдине, що погано в ситуації, що складається – мізерне держоборонзамовлення на машини такого класу як «Козак-001» і «Козак-2». Але не виключено, що все можна поправити вже в найближчій перспективі, з огляду на значну потребу Національної гвардії та ЗС України в надійних бронемашинах, що дійсно працюють.

 

Публікація по темі: ПЕРЕОЗБРОЄННЯ СВ ЗСУ: ЗАПИТАННЯ Є, ЧИ БУДУТЬ ВІДПОВІДІ?

 

170328 04

Поліпшення і зміна конструкції «Козака» проходило як на основі досвіду експлуатації, так і побажань військових – з урахуванням бойового досвіду. / Фото: Defense Express

 

Також вельми показово, що сьогодні навколо «Практики» при виробництві нових бронемашин сформувався бронеавтомобільний кластер з десятків інших українських підприємств, що постачають ті або інші агрегати та комплектуючі. Велика частина постачальників, як і «Практика», входить до Ліги оборонних підприємств України, яка об'єднує компанії та фірми приватної форми власності. «Приватники» налаштовані на розвиток внутрішньої кооперації при створенні нових зразків техніки та зброї.

 

Сергій ЗГУРЕЦЬ, Defense Express

 

Публікація по темі: ЛІГА ОБОРОННИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ: РАЗОМ СИЛЬНІШІ!

 

Довідка Defense Express:

Основні технічні та експлуатаційні характеристики спеціалізованого броньованого автомобіля «Козак-2» ПСЗА-5:
Тип виробу: колісний, двовісний, повнопривідний, закритий.
Колісна формула: 4х4
Повна маса, т, не більше: 15,0
Споряджена маса, т, не більше: 13,5
Екіпаж, чол: 10 (водій, командир, десант)
Довжина, мм: 8000
Ширина, без дзеркал, мм 2600
Висота (по корпусу), мм 3000
Дорожній просвіт, мм: 300
Максимальна швидкість по шосе, км/год: 95
Мінімальний запас ходу по шосе, км 1000
Двигун: дизельний, 6-циліндровий, 279 к.с.
Коробка передач: 6-ступінчаста, механічна.

 

170328 05

 

Публікація по темі:

УКРАЇНСЬКІ МАШИНИ 4х4

ЯКИХ ЗМІН ПОТРЕБУЄ УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК ОЗБРОЄНЬ (ВІДЕО)

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues