21032017 3Провідні країни світу все більше звертають особливу уваги вдосконаленню системи бойової підготовки військових із залученням різного роду тренажерних систем і засобів імітаційного моделювання умов бойової обстановки. Це зумовлено потребою у забезпечені високого рівня підготовленості особового складу з одночасним зниженням матеріальних і фінансових витрат. Такий підхід на сьогодні є вкрай актуальним для України, особливо в контексті поточної ситуації в країні, зумовленої російською агресією.

Раніше для підготовки особового складу до участі в загальновійськових операціях було необхідно проводити широкомасштабні польові навчальні маневри, в яких брали участь підрозділи від батальйонного рівня і вище до цілих армійських угруповань країн НАТО і Варшавського договору, як це було в епоху Холодної війни. На проведення таких маневрів витрачалися величезні кошти, а на їх підготовку і організацію йшло дуже багато часу. З появою сучасних тренажерних систем і засобів імітаційного моделювання умов бойової обстановки, ситуація в сфері організації та проведення підготовки особового складу кардинально змінилася. Снаряди, кулі і холості постріли з успіхом замінюються лазерними системами, а танки, бронетранспортери, зенітно-ракетні комплекси - стаціонарними механічними тренажерами, які імітують не тільки результати дії цих озброєнь, а й звукові та візуальні ефекти, що виникають під час їх застосування. Хоча польові навчання проводяться до сих пір, так як без них неможливо забезпечити повноцінну бойову підготовку, сьогодні можна значно здешевити вартість загальновійськових навчань завдяки застосуванню широкого спектру тренажерних систем. Так, наприклад, в американській армії вартість 1 години управління бойовим вертольотом може досягати $6 тис., тоді як на відпрацювання тих же дій пілота на тренажері витрачається не більше 500. Водіння танка оцінюється в $155 за милю (1,6 км) пробігу, а управління танком на дистанції однієї віртуальної милі обходиться у $5,44.

 

21032017 4
Однак використання бойових тренажерів і засобів імітаційного моделювання умов бойової обстановки не тільки знижує вартість підготовки особового складу, а й дозволяє відпрацьовувати більш реалістичні сценарії бойових операцій, які неможливо повноцінно відпрацювати в польових умовах через пов'язаних з цим ризиків для навколишнього середовища і безпеки учасників.

 

Матеріал за темою: КАК ПОВЫСИТЬ УРОВЕНЬ ПОДГОТОВКИ ВОЕННЫХ – РЕЦЕПТ ОТ «МАРКЕТ-МАТС»КАК ПОВЫСИТЬ УРОВЕНЬ ПОДГОТОВКИ ВОЕННЫХ – РЕЦЕПТ ОТ «МАРКЕТ-МАТС»


З огляду на низку переваг тренажерна тема постійно розвивається і вдосконалюється. Якщо раніше мова йшла про персональну підготовку військовослужбовця на тренажері окремого зразка озброєння, то сьогодні в провідних країнах світу сучасні імітаційні засоби застосовуються вже в комплексі з потужними комп'ютерними системами для проведення навчань підрозділів від батальйонного рівня і вище. При цьому залишається можливість відслідковувати всі переміщення і дії кожного конкретного учасника навчань, будь то окремий боєць, бойова машина, артилерійська система, бойовий літак або корабель разом з відповідними системами озброєнь.

 

21032017 1
Загалом існуючі на сьогоднішній день можливості дозволяють сухопутним силам, ВПС і ВМС різних країн проводити навчання бойових підрозділів в максимально реалістичній обстановці і готувати їх до участі в можливих конфліктах з урахуванням реальних перспективних загроз.

 

Матеріал за темою: НПП «ЭНЕРГИЯ 2000»: ОБ АКТУАЛЬНЫХ ВОПРОСАХ ТРЕНАЖЕРНОЙ ТЕМЫ


За оцінками експертів лише у 2016 році кількість рішень запропонованих виробниками тренажерної продукції зросла на 7% в порівнянні з 2015 роком. Лідируючими країнами в системі організації та проведення підготовки військових кадрів із використанням стимуляторів та відповідних комп’ютерних систем займають США, далі йдуть Великобританія, Франції, Південна Корея, Німеччина, Росія, Італія, Японія, Саудівська Аравія та Туреччина. Китай обіймає нижні позиції в списку через збереження секретності та через той факт, що в країні відбувається масштабна реорганізація військ.

21032017 5
Провідне місце в світі у сфері виробництва військових тренажерів займають компанії L-3 Link (США), САЕ (Канада), Thales (Франція), BAE Systems (Великобританія), Boeing Logistics Support Systems (США), FlightSafety Simulation (США), Lockheed Martin Simulation, Training and Support (США), Cubic Defense Systems (США) та Frasca (США). Далі йдуть ЦНТП «Динаміка» (РФ), Korean Aerospace (Південна Корея), а також AeroSim та Veraxx (США).

 

Матеріал за темою: АВИАЦИОННЫЕ ТРЕНАЖЕРЫ: ПОТРЕБНОСТЬ В ИЗМЕНЕНИЯХ


За даними військових аналітиків, на сьогодні співвідношення реальних та змодельованих навчань складає близько 50:50, однак в майбутньому ситуація змінюватиметься в бік зростання частки віртуальних військових заходів з огляду на потреби країн в економії коштів на військові витрати та швидкого розвитку засобів штучного моделювання та відображення обстановки. З огляду на це зростає конкуренція серед виробників. Значна увага при цьому приділяється в першу чергу авіаційним тренажерам, зокрема, на винищувачі, вертольоти, великі багатомоторні та навчальні літаки, а також на БПЛА.

21032017 2
Загальна тенденція розвитку тренажеробудування характеризується поліпшенням їх характеристик за рахунок поєднання сучасних систем візуалізації, сучасних платформ рухливості, більш досконалого програмного забезпечення і розширення діапазону режимів дій, які моделюються.
Окрема увага приділяється мережевим з’єднанням тренажерів в єдину систему, що дозволяє тренувати особовий склад, який перебуває не лише в різних приміщеннях однієї будівлі, а й на різних континентах. Так, загальна кількість військових тренажерів з можливостями з’єднання з мережею по всьому світу останнім часом збільшилася майже на 50%. З них 30% мають функцію з’єднання з глобальною мережею WAN (Wide Area Network), тому тренування можуть успішно проводитися із використанням тренажерів з WAN в інших місцях та на інших континентах. Решта - 20%, мають функцію з’єднання з локальною мережею (LAN - Local Area Network) для об’єднання тренажерів в одному місці.

 

Матеріал за темою:ТРЕНАЖЕРИ ДЛЯ CВ ЗС УКРАЇНІ – ПОТРЕБИ ТА ВИМОГИ


Завдяки сучасним тренажерним технологіям забезпечується необхідне поле огляду за рахунок включення в систему відповідної кількості генераторів зображення і каналів візуалізації. Найбільш популярні тренажери із трьома каналами візуалізації, що забезпечують поле огляду близько 180° ÷ 240°. На другому місці - тренажери з п'ятьма каналами візуалізації. Як правило, додаткові канали в подібних системах установлюються ліворуч і праворуч, щоб збільшити поле огляду по горизонталі. Потім ідуть тренажери з одноканальними й двоканальними системами візуалізації. Такі системи застосовуються на найпростіших тренажерах для початкової підготовки, які встановлюються в місцях дислокації і не вимагають створення спеціальної інфраструктури (окремих будівель або учбово-тренувальних центрів). Завершують список тренажери з вісьма й більше каналами візуалізації. Існують тренажерів зі сферичними екранами з більше ніж двадцятьма каналами візуалізації, що включають окремі проектори для відображення ландшафту місцевості та цілей.


Те наскільки далеко пішли технології в сфері використання тренажерів, синтетичних або віртуальних середовищ для навчання особового складу свідчать військові навчання з їх використанням. Найбільш показовим є міжнародне щорічне тренування Coalition Virtual Flag (CVF). Останнє навчання CVF відбулося в серпні 2016 року і стало найбільшим військовим заходом з підготовки військово-повітряних сил різних країн в світі з використанням імітації бойових дій......

 

Повний матеріал статті читайте у спецвипуску журналу Defense Express

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues