170306 spikeНа замовлення ВМФ і Корпусу морської піхоти (КМП) США Військово-Морський Центр ППО (Naval Air Warfare Center Weapons Division, NAVAIR) з 2015 р реалізує програму розвитку малих ракет Spike з метою пристосувати їх для боротьби з БПЛА.


Під час випробувань, що пройшли у грудні 2016 р на полігоні Чайна Лейк (штат Каліфорнія), було підтверджено практичну можливість використання ракети Spike для знищення БПЛА. Представники NAVAIR вважають це значним успіхом, якому передували тривалі наукові дослідження та впровадження конструктивних змін в самій ракеті.

 

Перші розробки в цьому напрямку почались у 2013 р у співпраці з армійською структурою US Army Armament Research Development and Engineering Center (ARDEC), яка створила спеціальний неконтактний детонатор, що реагує на наближення цілі.

 

На пусковій Spike змонтовано РЛС викриття/наведення, яка утримує ціль в полі зору ракети, тоді як оператор здійснює супроводження і знищення цілі. При цьому детонатор спрацьовує після наближення до цілі без необхідності безпосереднього контакту. Під час останніх випробувань ракета успішно знищіла БПЛА Outlaw. Перевагою системи є також наявність в модулі пам’яті головки ракети інформації щодо потенційних цілей атаки.

 

Подальша розробка охоплює актуалізацію алгоритмів керування ракети і детонатору, його безпечного монтажу всередині ракети, покращення системи керування і підвищення ефективності при наближенні до повітряної цілі.

 

Експерти вважають, що успіх випробувань на полігоні Чайна Лейк свідчить про створення нового універсального озброєння.

 

Необхідність використання ракет Spike для ураження повітряних та інших цілей виникла з досвіду бойових дій в Іраку, як дешева альтернатива ПТУР AGM-114 Hellfire i FGM-148 Javelin для знищення маневрених слабоброньованих цілей.

 

170306 spike01

Ракета Spike

 

Від початку військові вимагали, щоб комплекс у складі 3-х ракет і пускової труби мали розміри, які б дозволяли здійснювати транспортування у стандартному заплічнику піхотинця.

 

Маса пускової багаторазового використання разом з ракетою Spike становить 4,5 кг (в порівнянні з 22 кг для ПТРК Javelin), а самої ракети – 2,5 кг. Довжина ракети становить 640 мм, діаметр 57 мм і максимальна швидкість 270 м/сек. Використовується бойова частина масою 450г кумулятивного типу, особливістю якої є висока точність влучення. Дальність дії ракети – понад 3200 м.

 

Наведення ракети на ціль можливе у трьох варіантах – електронно-оптичне, лазерне напівактивне або інерційне. Головка оснащена камерою з сенсором високої якості, який дозволяє після перехоплення цілі одразу ж випускати в її напрямку ракету за принципом «вистрілив і забув». Напівактивне наведення має використовуватися під час застосування комплексу вночі. Інерційне наведення дозволяє вести вогонь по невидимих цілях, за умов мінімальної відстані до них 200 м.

 

Крім версії для піхоти, нова ракета може бути розміщена на легких мобільних пускових установках, змонтованих на різних платформах, зокрема, на автомобілях, вертольотах або БПЛА і навіть на швидкісних катерах ВМС або спецназу.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues