P101057717 лютого в інформаційній агенції «Главком» відбувся круглий стіл, присвячений втечі до України двох колишніх депутатів російської Думи. Що це, ознака розколу еліт в Росії? Адже саме розкол бачимо сьогодні в російському істеблішменті, про що свідчать гарячковість і паніка в російських мас-медіа, як кремлівських , так і опозиційних щодо вчинку Дєніса Воронєнкова. На думку російських експертів, що живуть і працюють в Україні, ця ситуація для Кремля є дійсно небезпечною. Таку думку виловили Ф.Клімєнко, головний редактор видання «Русский монитор» та О.Курносова, російський опозиційний політик, співорганізатор в РФ Маршів незгодних.


Поява одразу двох депутатів Державної думи Росії, Дениса Вороненкова та його дружини Марини Максакової в Києві, особливо надання першому з них українського громадянства дійсно викликало таку бурхливу реакцію Кремля і навіть тих політичних сил РФ, що претендують на опозиційність. ЗМІ Федерації ніби змагаються в спробі демонізувати та компрометувати як Вороненкова, так і його дружину. Втім, результат виявляється зовсім протилежним, адже насправді ця кампанія з компрометації Вороненкова спрямована на залякування еліт в самій РФ.

 

І це, на думку експертів, зовсім не випадково., адже вчинок екс-депутатів свідчить про дуже важливе-щонайменше початок серйозного розколу російських еліт. А ще кардинальна зміна світогляду та переоцінка усього, що робить Росія, намір дистанціюватися від безумної політики Путіна. Таке собі протверезіння, що матиме подальші цікаві наслідки. І це вже факт, якого не можна заперечувати. Це подія якісного виміру, що дуже налякала Кремль і особливо Путіна.

 

О.Курносова пропонує розглядати вчинок Вороненкова без емоційної складової, безвідносно до того, що він робив до цього і як саме голосував. Важливіше те, що він зробив і робить зараз. На думку експерта, значно більш важливо, що історія з Воронєнковим є вкрай корисною для України: «… це успіх і СБУ, І адміністрації Президента, що екс-депутат перебіг саме до України, а не до Франції або Швейцарії.

 

Цінність Воронєнкова полягає в тому, що він працював в ФСБ, ФСКН, в прокуратурі, в силових структурах. У нього є достатньо серйозні знання по таємним гаманцям вищих чинів ФСБ, і саме цим він особливо небезпечний для Російської еліти. Саме з цим і пов’язана така паніка і інформаційна хвиля».

 

На думку російських експертів, не можна виключати, що за кроком Вороненкова, далеко не останньої особи в російському істеблішменті, можуть стояти певні кола і певні впливові люди з вищих ешелонів влади, а також силових структур, що залишилися в Росії.

 

Нагадаємо, що екс-депутат з 2011 р і до кінця 2016 р був членом комітету Держдуми РФ з питань безпеки та протидії корупції. Він багато чого може розповісти і, мабуть, вже розповів, про таємниці Кремля, підкилимну боротьбу російських силовиків, криміналітету та бізнесу за контроль над владою, про корупцію, а головне-про реальний безпековий стан РФ і поточні плани та наміри кремлівського диктатора.

 

170222 01

 

Дарма, що свого часу Вороненков голосував за анексію Криму. Це навіть символічно, що з Москви втекла саме така особа. Кажуть, діючий голова СВР РФ Наришкін навіть свого часу особисто співав на весіллі у Вороненкова. Цікаво, що головний путінський розвідник співає зараз? Адже тепер Вороненков кардинально змінив власну точку зору і заговорив про анексію Криму Росією, корупцію в Росії і підтримку Майдану! Колишній парламентар в якості головного свідка вже дав важливі свідчення в рамках карної справи проти екс-президента України В.Януковича, яку веде Генпрокуратура України.

 

Посилаючись на історичні приклади перебіжчиків з числа високопосадових працівників спецслужб до інших країни, Ольга Курносова розглядає його в якості дуже позитивного. Особливо в умовах гібридної війни нинішнього кремлівського режиму проти України. Таким перебіжчикам, з огляду на їхню надзвичайну важливість, завжди надавали притулок і захист, що цілком виправдано.

 

Адже вони здатні завдати нищівної шкоди ворожим режимам, і чим вище ранг перебіжчика, тим більше користі від нього для країни. В якості прикладів експерт згадала таких відомих високопосадових втікачів-зрадників з радянських спецслужб, як Олег Калугін або Олег Гордієвський, що завдало КДБ величезної шкоди.

 

На думку Курносової, вчинок Воронєнкова фактично свідчить про розкол серед еліт спецслужб РФ, тому не можна виключати чергової хвилі «міграції». І ця обставина особливо дратує і непокоїть Путіна, як очевидний сигнал для нього про ненадійність соціальної бази, на яку він власно спирається – на силовиків. За відсутності ідеології останніх об’єднує лише можливість безкарно красти.

 

Ну, а що буде далі - залишається лише гадати. Диктаторські режими вразливі на заколоти, тому формулою успіху «кольорових революцій» вважається розкол еліт, масові заворушення (контр еліта може очолити протести) та наявність потужного зовнішнього фактору (війна). Розкол спецслужб сприяє таким процесам і водночас є наслідком розколу еліт. Отже, якщо за класикою, кремлівський режим наближається до такого рішення. Відповідно, не можна виключати самих сміливих варіантів подальшого розвитку подій.

 

У свою чергу, Ф.Кліменко був більше обережним в оцінках наслідків вчинку Вороненкова і подальших перспектив переходу на нашу сторону представників російських спецслужб. Проте, він також погодився з тим, що розкол еліт в РФ позначився дуже очевидно.

 

Приклад екс-депутата може стати добрим сигналом для тих росіян, що також «…мають клопіт із російським режимом і страждає від нього». Крім того, зазначив експерт, Україна тільки виграє від гуманного ставлення до перебіжчиків, що наважаться приїхати з РФ.

 

Експерт вважає, що час працює проти диктатора, ситуація лише погіршується. І коли перед силовиками в РФ стоятиме вибір: битися до кінця , чи даватися, то більшість з огляду на обставини, виберуть варіант здатися.

 

Володимир Заблоцький

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues