00Вчора, 19 лютого розпочала роботу Міжнародна виставка озброєнь та військової техніки IDEX-2017. Захід проходить по 23 лютого 2017 року включно у виставковому центрі ADNEC в Абу-Дабі, Об'єднані Арабські Емірати. Заявлено участь у виставці більш ніж 1200 компаній з 57 країн світу. Очікувана кількість відвідувачів виставки - понад 100 тисяч. Серед них - і наша виїзна редакція Defense Express.

 

Місце зустрічі змінити не можна…

 

Міжнародна виставка озброєнь та військової техніки IDEX в Абу-Дабі – це один з провідних світових оглядів, який об'єднує виробників і постачальників з усіх основних країн-виробників ОВТ.

 

01

 

Участь лідерів оборонної промисловості, вищого військового керівництва та той факт, що ця непересічна подія у сфері оборони проходить під патронажем президента ОАЕ Його Високості шейха Халіфа бен Заєда Аль Нахайяна, забезпечує виставці IDEX статус найбільш впливової в регіоні і такої, що має вплив на світовий оборонний ринок.

 

02

 

Виставка IDEX 2017 повністю займає виставковий центр ADNEC - 133 000 кв. метрів. Місцеві та іноземні підприємства оборонно-промислового комплексу розміщуються в 12 критих павільйонах, головному вестибюлі та атріумі виставкового центру. Також велика кількість експонентів презентують техніку на відкритому майданчику, де, в тому числі, представлені і українські розробки.

 

Разом з IDEX цього року, як і раніше, на окремому майданчику в акваторії виставкового центру проходить спеціалізована виставка NAVDEX 2017, що присвячена новітнім розробкам в області морської безпеки. Тут представлено майже 120 виробників. На рейді знаходяться 12 бойових та допоміжних кораблі з 7 країн світу (ОАЕ, Австралії, Великобританії, Індії, Пакістану, Саудівської Аравії та Японії). Значний інтерес викликає експозиція біля причалу, де організовані щоденні покази обладнання в дії, відвідування військово-морських суден.

 

03

 

Новинки озброєння та військовї техніки проходять випробування на спеціально облаштованому полігоні IDEX. Програма включає стрільби, пробіги по трасі, покази вертольотів і можливостей різних видів ОВТ. Експлуатаційні характеристики військових кораблів оцінюють в акваторії виставкового центру. Компанії-учасниці також проводять індивідуальні презентації експонатів.

 

04

 

Виставку озброєнь IDEX супроводжує блок конференцій IDEX Defence Conferences. Програма зачіпає гострі проблеми в світовому масштабі з акцентом на ситуацію в регіоні Близького сходу та північної Африки (MENA). Ці заходи дозволяють налагодити зв'язки з органами влади, міністерствами оборони, урядовими організаціями та представниками бізнесу в країнах Близького Сходу та Північної Африки. Слід відзначити, що підтримка виставки та конференці президентом ОАЕ вносить відчутний внесок у розвиток військово-технічного співробітництва багатьох держав.

 

Україна на IDEX-2017

 

05

 

Українська експозиція під брендом «Укроборонпрому» представлена як на відкритому майданчику, так і на павільйонному стенді. Серед натурних зразків – БТР-4 з новим бойовим модулем зі спареними 30-мм гарматами; протитанкові комплекси «Корсар» і «Стугна-П» та інші високоточні боєприпаси від ДержККБ «Луч»; артилерійський керований боєприпас «КВІТНИК»; багатоцільовий транспортний засіб «Фантом» в оновленій версії (розробку супроводжує компанія «Спецтехноекспорт»); бойова колісна машина «Дозор-Б»; машина розвідки для артилерійських підрозділів на базі «Барс-8» (розробку супроводжує компанія «Укроборонсервіс»); бойовий модуль «Тайпан»; безпілотні комплекси Anser, Patriot R2 і «Лелека-100».

 

06 2

07

 

Також частина продукції українського ОПК представлена макетами та презентаційними матеріалами. Серед них – лінійка бронетехніки, катерів, дизельних двигунів, високочастотних генераторів, радіолокаційних станцій.

 

08 2

 

Також в макетному вигляді представлений легкий ударний вертоліт КТ-112УД (розробку супроводжує компанія «Укрінмаш») з ракетами «Бар'єр-В» і ПЗРК «Стріла / Голка» від ДержККБ «Луч».

 

09

 

Приватні компанії «Ліги оборонних підприємств України» на виставці представлені командами таких підприємств як ПАТ «Науково-виробниче об'єднання «Практика», науково-виробничого підприємства «Атлон-Авіа», науково-виробничого приватного підприємства «Спаринг-Віст Центр».

 

10

11

 

У перший день роботи виставки IDEX український стенд відвідало керівництво ОАЕ, а також ряд офіційних делегацій, включаючи міністра промислової політики Республіки Казахстан, якого особливо зацікавив озброєний ракетами «Бар'єр» роботизований комплекс «Фантом».

 

12

 

Є всі підстави вважати, що цьогорічна виставка в ОАЕ принесе значні здобутки українським виробникам та експортерам озброєнь та військової техніки та надасть поштовху для того, щоб знайти нових надійних партнерів у справі озброєння української армії найсучасними ОВТ.

 

Сергій ЗГУРЕЦЬ, Валерій РЯБИХ,
Київ – Абу-Дабі – Київ

 

13

 

Довідка Defense Express:

 

IDEX вперше була проведена в 1993 році і з тих пір проходить регулярно раз на два роки. У 2017 році виставка проходить вде 13-й раз поспыль. Цей захід підтримує президент ОАЕ – шейх Халіфа бен Заїд Аль Нахайян, уряд і збройні сили країни.

 

Україна бере участь у роботі IDEX з 1995-го року. Постійна присутність на цьому заході забезпечує просування озброєнь та військової техніки, що розроблені та виготовлені в Україні на світовому ринку та презентує нашу країну, як одну з потужних країн-експортерів ОВТ.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues