170130 00Сьогодні Кремль реалізує перевірену протягом століття імперську практику «розділяй та володарюй», де озброєні найманці відіграють особливу роль. Однак експерти ЦДАКР стверджують, що є дієві способи протидії агресії путінської імперії та пропонують послідовно готуватись до міжнародного трибуналу над тими, хто скоїв військові злочини ставши поплічником гібридних злочинів путінського режиму.

 

24 січня 2017 р в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком» відбулася прес-конференція та презентація дослідження на тему: «Правові аспекти залучення громадян РФ, осіб без громадянства та іноземців до військової контрактної служби в ЗС РФ з метою агресії проти України. Можливі відповіді України», організована Центром дослідження армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) за участі відомих експертів Центру Валентина Бадрака та Михайла Самуся, а також представників громадського суспільства, експертного середовища, ЗМІ тощо.

 

За оцінками експертів, агресор свідомо підтримує рівень війни на сході України на рівні постійного конфлікту малої інтенсивності, продовжуючи обстріли та збройні провокації, спроби здійснення диверсій тощо. Противник намагається тримати українську сторону в постійній напрузі, сподіваючись на провокування внаслідок війни економічної кризи, внутрішніх безладів та заворушень, які б сприяли зміні влади та політичного курсу України. В той же час, експерти вважають, що вірогідність переводу війни до масштабів повномасштабної агресії РФ проти України в даний час дещо зменшилася. Це триватиме щонайменше, до травня-червня, поки траватимуть спроби Кремля домовитися з новим президентом США. Однак, це не означає, що Кремль відмовився від таких планів. Просто там зробили ставку на підрив України зсередини.

 

Публікація по темі: ОПЕРАЦІЯ «ПРИМИРЕННЯ»

 

Кремль переносить центр своєї гібридної агресії проти нашої країни в іншу площину, він робить основну ставку на розхитування українського суспільства зсередини, аби викликати політичну кризу та легальним шляхом привести до влади в Києві своїх прибічників. Військова складова відіграватиме тут хоча й важливу, але лише допоміжну роль.

 

170130 01

 

Тим не менше, наміри РФ створити правові умови для спрощенного залучення до контрактної служби не лише громадян РФ, але й іноземців, в т.ч. громадян України містять в собі велику небезпеку. Передусім, це теоретично дозволить агресору в короткі терміни значно збільшити чисельність армійських підрозділів, що може спровокувати його на подальші більш масштабні агресивні дії. Небезпека для України полягає також в тому, що у випадку подальшої ескалації війни агресор на базі ЗС РФ матиме не просто значний за кількістю, але й підготовлений у військовому плані резерв для формування різноманітних «національних армій визволення» під виглядом «українських підрозділів».

 

Вже сьогодні дислоковані на окупованих територіях Донбасу 1-й та 2-й армійські корпуси окупаційних військ, які очолюють кадрові офіцери і генерали ЗС РФ, здебільшого комплектуються за рахунок громадян України.

 

Це дає всі підстави стверджувати, що на Донбасі ЗСУ протистоять саме російські окупаційні війська, а не міфічні терористичні угруповання, про які часто говорять наші ЗМІ. Експерти звернули увагу на термінологію і важливість називати речі власними іменами.

 

Варто згадати, що саме так діяла більшовицька Росія у 1917-20 рр, здійснюючи агресію проти УНР, саме спровокований нею розбрат всередині українського суспільства поряд з іншими факторами зумовили подальший успіх збройної агресії.

 

Недооцінювати агресора не можна, адже Кремль має величезний багаторічний досвід використання задля досягнення власних імперських цілей широкого арсеналу різноманітних сил і засобів, підступність яких вже нікого не дивує. Крім України, в 20-х рр саме за допомогою фактично найманців більшовики завоювали всю Центральну Азію, а потім і республіки Закавказзя, де імітували «народні повстання», а потім до справи долучали регулярні частини Червоної армії, які переходили державні кордони і насаджували свої порядки. В завойованих країнах створювалися маріонеткові прокремлівські «уряди», які слухняно виконували вказівки з Москви. Так було свого часу в Україні, Грузії, Вірменії, Азербайджані, Литві, Латвії, Естонії тощо. Як наслідок, ці країни «добровільно» увійшли до складу СРСР. Проте, як свідчить історичний досвід, коли агресор зустрічав спротив, він зазнавав поразки. Саме так сталося у Польщі і Фінляндії. В обох випадках було відбито навіть військову навалу переважаючими силами!

 

Сьогодні в діях Кремля немає нічого нового, ми бачимо все ту ж саму імперську практику «розділяй та володарюй», де озброєні найманці відіграють особливу роль. Ті ж самі маріонетки на чолі псевдореспублік і широка військова присутність. Не випадково зростає інфільтрація російської агентури до країн, які обрані Москвою цілями агресії та потенційного впливу.

 

Зростає кількість бойовиків ІДІЛ, що мають громадянство РФ та країн СНД, які активно беруть участь в бойових діях на територіях України, Сирії, Іраку, Афганістану тощо, а також в терористичних актах в Туреччині – лише у січні ц.р. в Стамбулі затримано кількох терористів з російським громадянством.

 

В усіх випадках ці бойовики діють в інтересах РФ, проте, Кремль завжди спростовує будь-яку власну причетність до цього. З цією метою створено цілу систему «легалізації» присутності російських військових в Україні під видом «відпускників», «добровольців» тощо, які нібито беруть участь в «громадянській війні» у сусідній державі. Це дозволяє створювати через підконтрольні ЗМІ таку собі паралельну реальність і заперечувати власну причетність до агресії, аби уникнути відповідальності. І це не випадково, адже за міжнародним правом і національним законодавством України дії РФ від самого початку конфлікту на території нашої країни мають усі ознаки військових злочинів.

 

Таким чином, можливе прийняття в РФ закону про залучення до служби в ЗС РФ іноземців дозволить агресору не лише вирішити актуальну проблему нестачі «гарматного м’ясa». Адже перелік цілей імперського сусіда України, на жаль, є набагато більшим і небезпечним.

 

На думку експертів експертів ЦДАКР, з урахуванням останніх геополітичних змін, існують три можливі сценарії подальшого розвитку подій довколо України, що безпосередньо впливатиме на її безпеку:
- ймовірна змова РФ і США без урахування інтересів України;
- ймовірне посилення подальшої конфронтації Заходу на чолі з США та РФ, також без урахування інтересів України;
- створення широкої міжнародної антипутінської коаліції.

 

На жаль, усі ці сценарії містять в собі високі ризики виникнення військового конфлікту, що обєктивно свідчить про необхідність подальшого посилення ЗС України. Експерти вважають, що потенціал для цього далеко не вичерпано.

 

У керівництва держави є розуміння цього, про що свідчить поява наприкінці 2016 року «Програми розвитку ЗСУ». Інша річ, вважають експерти ЦДАКР, що у нас все ще орієнтуються на військо радянського зразку, яке поглинатиме до 70% військового бюджету лише на утримання. Де в такому разі брати кошти на нові системи ОіВТ? Адже у світлі сучасних трендів Україні слід готуватися до безконтактних бойових дій. Зокрема, необхідно розвивати ППО і ПРО, бойову авіацію та високоточні системи ураження.

 

170130 02

 

З огляду на прискорене запровадження змін у законодавстві країни-агресора щодо військової служби за контрактом, експерти ЦДАКР пропонують низку правових заходів з протидії та засудження агресії. Зокрема, вважається за доцільне залучати для документування злочинів агресора на території України представників авторитетних міжнародних офіційних і неурядових структур, в т.ч. ООН, ОБСЄ, “Human Rights Watch”, “Transparency International” тощо, використання механізмів міжнародних судів різної компетенції.

 

За умов надання необхідного захисту і заохочення варто залучати російських свідків військових злочинів агресора, що матиме велике значення у майбутніх судових процесах проти російських військових злочинців на зразок Нюрнбергського та щодо військових злочинів у колишній Югославії.

 

Саме в такому правовому контексті, на думку експертів, в якості злочинної організації, по аналогії з відомими структурами гітлерівської Німеччини, слід розглядати Центр територіальних військ Південного військового округу ЗС РФ (колишнє 12 командування резерву), створений для військової агресії проти України.

 

Варто зазначити, що навіть в рамках виправленого у 2016 р законодавства РФ участь російських військовослужбовців в бойових діях на території України є військовим злочином! Отже після зміни влади в Росії усі військові злочинці мають бути покарані. Представників маріонеткових окупаційних режимів також чекає покарання.

 

Публікація по темі: ЯК БУДУТЬ ПОКАРАНІ ТІ, ХТО ЗДІЙСНИВ ЗЛОЧИНИ ПРОТИ УКРАЇНИ

 

Україна закликає усіх етнічних українців, росіян, громадян країн СНД а також інших країн світу не брати участі в злочинній війні РФ проти України, підтримати демократичний вибір України, в т.ч. шляхом проведення відповідних акцій у своїх країнах.

 

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

 

court_of_justice

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues