161215 5 1Міжнародна виставка озброєнь та семінар IDEAS, яка кожні два роки проводиться на території Пакистану – держави, де військові мають вагомий вплив на внутрішню і зовнішню політику – є без перебільшення знаковою подією в її житті.

Також вона є вкрай важливою для розуміння як ситуації на місцевому збройовому ринку, так і основних напрямів розвитку пакистанських збройних сил. При цьому особливість цьогорічного заходу полягала в тому, що розпочаті в його рамках процеси будуть визначати характер майбутньої розстановки сил і правила гри для учасників цього ринку, серед яких є й Україна.   

 

Цьогорічний збройовий форум, який вже традиційно пройшов на території експоцентру Карачі, був організований компанією The Defence Export Promotion Organization (DEPO), за підтримки Збройних сил та Департаменту розвитку торгівлі Пакистану.

 

Основною метою заходу було широке представлення потенційним покупцям з південно-азійського регіону продукції оборонної промисловості Пакистану та інших провідних виробників світу, ознайомлення з новими розробками в галузі високих технологій, демонстрація можливостей підприємств, що займаються модернізацією та ремонтом бойової техніки і надають різноманітні послуги збройним силам.

 

161215 5 8Як заявляють організатори, участь в IDEAS-2016 взяли понад 400 експонентів з 38 країн світу, серед яких такі відомі виробники озброєнь, як Airbus Helicopters, Leonardo, MBDA, Rohde & Schwarz, ASELSAN, ROKETSAN, SAAB, Harris, Beretta та інші. При цьому дев'ять країн (Польща, Люксембург, Данія, Білорусь, Чехія, Швейцарія, Бельгія, Нігерія, Румунія) були представлені на виставці вперше.

 

Основними експонентами на IDEAS-2016 були підприємства оборонної промисловості Пакистану, а також Китаю і Туреччини, які, як показала виставка IDEAS 2016, вийшли на передові ролі на збройовому ринку країни. Зокрема, що для продукції ОПК Туреччини і Китаю були виділені окремі павільйони. 

 

 

Пакистан

Що стосується Пакистану, то з огляду на напружені відносини з Індією, зокрема, через протиріччя щодо статусу Кашміру, які нерідко переростають в збройні сутички, а також на високий рівень терористичної загрози в країні, вище керівництво країни чітко дотримується взятого раніше курсу на активну розбудову власної оборонної промисловості і переозброєння збройних сил та інших силових структур.

 

Значний акцент пакистанських експонентів на цьогорічній виставці було зроблено на представлені броньованої техніки призначеної для використання силами спеціальних операцій та спецпідрозділами різних силових структур.

 

161215 5 2Так, пакистанська компанія Blitzkrieg Defence Solutions вперше представила новий БТР Hamza 8×8, який повинен замінити існуючі на озброєнні ЗС Пакистану застарілі БТР М-113. Новий БТР відповідає ключовим вимогам пакистанських військових, а саме: наявність колісної бази 8×8 та відповідного рівня балістичного і протимінного захисту.

 

26-тонна ББМ Hamza може перевозити до 10 чол. десанту і розвивати 110 км/год. Машина має високі рівні протикумулятивного та протимінного захисту і може також додатково бути обладнана елементами активного захисту, РХБ захисту, системою постановки димових завіс, системою управління боєм тощо.   

 

В свою чергу, пакистанська компанія Metal Engineering Works, яка співпрацює з іспанською компанією ОРО Vehículos Especiales S.A. (UROVESA), представила колісну повнопривідну ББМ VAMTAC. Оснащена шестициліндровим двигуном об’ємом 3200 см³ ББМ має запас ходу 600 км і може розвивати  швидкість до 135 км/год.

 

VAMTAC може перевозити вантажі масою 1500-2500 кг та буксирувати техніку вагою до 1500 кг. Машина може бути транспортована літаками ВТА, на підвісі вертольоту типу CH-47 Chinook, а також десантуватися з малих висот.

 

161215 5 3Крім того, пакистанськими виробниками бронетанкової техніки були представлені вже відомі зразки озброєння. Зокрема, компанія Heavy Industries Taxila представила натурний зразок ОБТ третього покоління «Al-Khalid-1»,  - спільну розробка Пакистану, України та Китаю.

 

При цьому представники компанії заявили про розробку нового танка для ЗС Пакистану «Al-Khalid-2». За їх словами на нього буде встановлено більш потужний дизельний двигун з потужністю 1500 к.с., а також нову броню для захисту від нових танкових боєприпасів і протитанкових керованих ракет.

 

Турецька компанія Aselsan пропонує оснастити даний танк власними електро-оптичними системами, системами управління вогнем і зв’язку.

Що стосується озброєння нового танка, то воно включатиме ту ж 125-мм гладкоствольну гармату з хромованим стволом. Стандартний 12,7 мм кулемет, може бути замінений на дистанційно керований бойовий модуль.

 

Також на виставці була широко представлена продукція пакистанських виробників боєприпасів. Зокрема, основним виробником даної продукції – компанією Рakistan Ordnance Factories (далі – POF) було представлено боєприпаси різних калібрів: від стрілецького до танкового та артилерійського озброєння.

 

161215 5 4Крім того, компанією було представлено лінійку стрілецького озброєння власного виробництва, серед яких слід відмітити вогневу систему спеціального призначення POF Eye, яка дозволяє вести вогонь з-за кута і тим самим здійснювати виявлення і ураження цілі не піддаючи себе контратаці.

 

До складу системи входять невелика камера високої роздільної здатності, лазерний приціл та кольоровий ЖК-дисплей. Камера здатна визначати відстань до цілі і передавати інформацію не тільки на ЖК-дисплей бійця, але й безпосередньо на командний пункт.

 

Система POF Eye може бути встановлена як на 9мм пістолет, так і на пістолет-кулемет або ручний гранатомет.

 

161215 5 5Також компанією було вперше продемонстровано 12,7 мм кулемет HMG PK-16. Основними перевагами даного кулемету є значне зменшення його ваги (разом з триногою), яка тепер становить 31кг, в порівнянні з 92кг в існуючих аналогів. Це в свою чергу зменшує кількість обслуги для нього до 2-х чол. Крім невеликої ваги перевагами даного кулемету є компактність, надійність і простота використання. Дальність стрільби кулемета становить 1500-1600 м, початкова швидкість кулі – 810 м/с, темп стрільби – 540-600 пострілів/хв. 

 

Також пакистанські компанії продемонстрували свої досягнення у виготовлення робототехніки. Так, компанією NRTC було продемонстровано колісну роботизовану платформу HADAF призначену для ведення розвідки, РЕБ, розмінування, знищення живої сили противника тощо. Для виконання вищезазначених завдань, на платформу можуть бути встановлені апаратура РЕБ, денна камера та тепловізор, апаратура для визначення та знешкодження вибухових пристроїв, маніпулятор, кулемет.

 

161215 5 6Рушійною силою платформи є електродвигун з великим пусковим моментом, який забезпечує діапазон дії 800-1000м, швидкість 15 км/год і 120 хв їзди по пересіченій місцевості. Максимальна грузопідйомність платформи – 450 кг. Платформа, а також шасі (з колісною формулою 4х4) є куленепробивними. Встановлена на платформу камера може вести відеозапис до 3-х год. Управляння платформою здійснюється за допомогою консолі, яка оснащена джойстиком та РК-дисплеєм.  

 

Ще одним представленим компанією зразком стала роботизована платформ Tarantula, призначена для ведення розвідки поля бою, пошуку і виявлення вибухових пристроїв та використання в якості носія вибухового пристрою («робот-камікадзе»). Дана платформа з колісною формулою 6х6 може долати перешкоди висотою до 45º і є ефективною для використання в умовах міста...

 

Ігор Федик, Defense Express

Київ-Карачі-Київ

 

Повну версію матеріалу читайте в найближчому номері журналу «Експорт озброєнь і оборонний комплекс України»

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues