CO Zn1EWEAAZylXПід час ХІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека - 2015» українська компанія Westan Group Associates LTD в спеціальному випуску журналу «Defense Express Експорт озброєнь та оборонний комплекс України» представила дистанційно керований бойовий модуль «Вій» власної розробки.

У якості озброєння в модулі використовується авіаційна гармата ГШ-23, яка дуже добре себе зарекомендувала на авіаційній техніці, а зараз може стати дуже потужною зброєю броньованих машин, будучи ефективною як у боротьбі з наземними, так і з повітряними цілями.

Дистанційно керований бойовий модуль «Вій» може встановлюватися на легкі броньовані машини, суттєво підвищуючи їх бойові можливості.  «Вій» може успішно використовуватись для ураження середньоброньованих цілей, вогневих точок, живої сили супротивника та повітряних цілей (типу «гелікоптер що завис»). Інженери Westan Group Associates LTD стверджують, що броньовані машини з БМ «Вій» здатні ефективно діяти при виконанні патрульних, розвідувальних та бойових задач.


При розробці модуля враховувалось багато факторів – у тому числі і потреба Збройних сил України та потенційних інозамовників в недорогому але ефективному бойовому модулі, що міг би мати широке використання для виконання різного типу завдань.  Саме тому БМ «Вій» має просту стальну конструкцію без стабілізації, що суттєво зменшує його вартість.

Основою конструкції БМ «Вій» є люк командира танка Т-64. Люк танка комплектується приводами вертикального та горизонтального наведення, кронштейном для встановлення люльки гармати, іншими механізмами та електрообладнанням.


Для зберігання та заряджання патронів у БМ «Вій» встановлений патронний магазин коробчатого типу, ємкістю 250 набоїв калібру 23 мм. Він представляє собою жорстку зварну конструкцію і кріпиться до тильної сторони БМ «Вій».Для збору використаних ланок патронної стрічки у БМ «Вій» передбачений ланкозбірник коробчатого типу.


БМ «Вій» озброєний 23-мм авіаційною двоствольною гарматою ГШ-23Л, яка має дальність стрільби близько 2 км і характеризується доволі великою скорострільністю (до 3400 пострілів на хвилину), дуже велика швидкість польоту снаряда (близько 700 метрів в секунду) у поєднанні з великою масою снаряда дозволяє ефективно вражати середньоброньовані наземні і повітряні цілі на середніх і близьких дистанціях. З метою ефективного використання гармати розробники заклали можливість обмеження темпу стрільби гармати до такого, що б забезпечував ефективне співвідношення між необхідною для ураження цілі кількістю пострілів та ефективним використанням боєкомплекту. 


Для пошуку, визначення та розпізнавання цілей, підготовки гармати ГШ-23Л до стрільби, її наведення та вирішення завдань вогневого ураження цілі, що виявлена, БМ «Вій» оснащений оптико-телевізійним прицілом ОТС-20.01 розробки ДП «НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ «КВАНТ». Прилад поєднує в собі набор оптичних та електронних датчиків, засоби обробки та відображення інформації. Оптико-телевізійний приціл ОТС-20.01 дозволяє впевнено виявляти та розпізнавати техніку противника вдень на відстані до 4000 метрів, вночі – 900-1100 метрів.


Також, для ефективного використання по повітряним цілям бойовий модуль «Вій» оснащується зенітним прицілом ПЗУ-5, який також виконує роль резервної системи прицілювання та наведення на ціль на додаток до ОТС-20.01. ПЗУ-5 – це оптичний монокулярний перископічний приціл з панорамною голівкою, що має поле зору у п'ятдесят градусів. Приціл використовується на броньованій техніці (зокрема на Т-64) для забезпечення ведення прицільного вогню як по повітряних, так і по наземних цілях.


За інформацією, що Defense Express отримав від  розробників, бойовий модуль «Вій» також опціонально може оснащуватись додатковим обладнанням, таким як далекомір, тепловізійний канал наведення, 7,62 мм кулемет (типу КТ). В компанії також повідомили, що їх інженерами  відпрацьовано схему установки БМ «Вій» на бронетранспортер «Дозор-Б», що створить нові можливості по бойовому застосуванню цих легких бойових машин. Представники Westan Group Associates LTD також зазначили, що результатами проведених іспитів бойового модуля, а також концепцією його використання на легких бойових машинах типу «Дозор-Б» вже зацікавились і потенційні іноземні покупці – і в першу чергу для використання у боротьбі з сучасними загрозами: терористичними групами та мобільними підрозділами противника, що широко використовуються в сучасних «гібридних» діях. Залишається лише побажати розробникам успіху, а українському «Вію» - налякати різного роду пройдисвітів та зробити свій внесок в справу забезпечення оборони країни та розвиток її економіки.

 

Валерій РЯБИХ

 

Додаткову інформацію про бойовий модуль "Вій" можете знайти в журналі Defense Express № 1-2 за 2016 рік.

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues