IMG 3990Київське Науково-виробниче підприємство «Атлон Авіа» - вітчизняний лідер у розробці та серійному виробництві безпілотних авіаційних комплексів поля бою. Понад два роки комплекси БпАК А1-С Фурія застосовуються у зоні антитерористичної операції. Компанія поставила більше 40 літальних апаратів Збройним Силам, Національній Гвардії, Службі безпеці, волонтерським організаціям. Загальний наліт комплексів - понад 2500 годин. За допомогою «Фурій», які на війні широко застосовуються для артилерійської розвідки, військові виявили та знищили сотні ворожих цілей.


 

У 2016 р. компанія представила замовнику – Збройним силам – глибоко модернізовану версію комплексу «Фурія» з індексом А1-СМ, яка пройшла визначальні відомчі випробування та неодноразові перевірки на навчаннях артилеристів. Після чого командування Генерального штабу ВС України та командування Ракетних військ та артилерії дало високі оцінки новій розробці. Це той комплекс, що дійсно може корегувати вогонь артилерій без будь-яких компромісів, з урахування усіх вимог сучасного бою. Такі позитивні оцінки цілком закономірні. Нова «Фурія» рівня А1-СМ за функціональними можливостями не поступається провідним комплексам закордонного виробництва. Як приклад, комплекс А1-СМ Фурія® спроможний забезпечити як автоматичне визначення координат цілей, так і їхнє автоматичне супроводження. Ні один інший безпілотний комплекс українського виготовлення роботи цього поки що вміє. На черзі – очікуване військовими постачання нової безпілотної системи у Збройні сили та її експлуатація у бойових умовах.

 

IMG 0864

БпАК Фурія

 

БпАК А1-СМ Фурія® призначений для розвідка цілей у будь-яких час доби, вдень та вночі, визначення координат цілей, вирішення інших профільних місій. Завдання виконуються одним або двома операторами в залежності від складності місії.

 

Розгортання комплексу - впродовж 15 хвилин з похідного положення. Забезпечується автономний політ БпЛА за маршрутом з можливістю повністю змінювати маршрут під час місії; політ в режимі повного радіомовчання, можливість переходити на повністю ручне керування БпЛА; підтримка декількох супутникових систем навігації GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS and SBAS; повернення на точку посадки без застосування супутникової навігації. Комплекс має криптований AES256 основний канал управління, захищений цифровий резервний канал. Програмне забезпечення для БпАК А1-СМ Фурія - власної розробки, на платформі Linux з використанням карт ArcGis.

 

Безпілотний літальний апарат типу літаюче крило виготовляється зі склотканини (карбон, кевлар). Розмах крила – 2050 мм. Довжина – 900 мм. Оперативний радіус – до 50 км. Час польоту – близько 3-х годин. Курсова швидкість – 65 км/год. Максимальна швидкість – 130 км/год. Дистанція польоту – до 200 км. Практична стеля – 2500 м. Максимальна допустима швидкість вітру – до 15 м/с. Злітна вага – 5,5 кг.

 

Режими польоту – ручний напівавтоматичний, автоматичний, повністю автономний.

 

Силова установка – електрична. Живлення – Li-Po/Li-ion батареї до 42000 mA/h.

 

Спосіб зльоту – еластична або механічна катапульта. Посадка – парашут (штатно), або по-літаковому.

 

IMG 4365 Посадка БпАК Фурія

 

Корисне навантаження, яке розміщується у гіростабілізованій «голові» БплА, є змінним. Заміна корисного навантаження займає не більше 30 секунд.

 

Оптичний модуль - на базі Sony FCB-H11: 2-х осьова механічна стабілізація, цифрова стабілізація;10-x оптичний та12-x цифровий зум; роздільна здатність – 0,1 м; режим підвищеної контрастності. Запис Full HD на боту БпЛА. Ефективна робоча висота – до 1200 м в залежності від типу місії.

 

Для виконання завдань уночі застосовується змінний модуль на базі тепловізійної камери Flir Tau 2 640x480 30Hz (або аналога): 2-х осьова механічна стабілізація, цифрова стабілізація; 2,4,8-x кратний цифровий зум. Запис відео на борту БпЛА в якості 640х480. Ефективна робоча висота – 450-550 м.

 

Також БпЛА оснащується стаціонарною фотокамерою (IXUS 285 HS з 20,2 Mpx CMOS, 12x оптичним та 24х цифровим зумом, цифровою стабілізацією), яка знаходиться у крилі. Вона застосовується для безперервної автоматичної зйомки під час польоту з заданою частотою, або для ручної зйомки з передачею зображення на монітор пункту управління та ручним вибором «зуму».

 

Наземний пункт управління (ПУ) розроблений для роботи 1 або 2 операторів (в залежності від складності місії). ПУ включає комп’ютер на базі процесора Intel i7; два Full HD 22’ монітори з високою яскравістю; вбудовані маніпулятори керування БпЛА та корисним навантаженням на датчиках Холла; вологостійку клавіатуру з регульованою підсвіткою; вбудований зарядний пристрій; порти для зовнішніх носіїв інформації та підключення зовнішніх пристроїв Ethernet та AV; порти для передачі цифрового або аналогового відео.

 

IMG 3900 Наземний пункт управління (ПУ)

 

ПУ розміщено у ударо- та водостійкому кейсі. Живлення - від універсальних батарей, що входять в комплект поставки, або зовнішнього джерела на 12В або 220В.

 

Наземний антенний комплекс має радіус дії до 30 км. Антенний трекер - на базі крокового двигуна. Способи установки – щогла з розтяжками або тринога. Регульована висота щогли до 6 метрів. Антенний комплекс може встановлюватися на транспорті і забезпечувати роботу БпАК у русі.

 

Кожен БпЛА упакований в один транспортувальний кейс (або два БпЛА - в один кейс, за потреби). Розгортання з похідного положення займає не більше 10-15 хвилин. Повторний запуск Бпла – через 5-7 хвилин.

 

ПОРІВНЯННЯ МОДИФІКАЦІЙ БпАК ФУРІЯ

Найменування характеристики

А1-С

А1-СМ

Корисне навантаження Денна камера, тепловізійна камера Денна камера, тепловізійна камера, фотокамера
Режим зльоту та посадки Напівавтоматичний Автоматичний
Режими польоту Ручний, напівавтоматичний Ручний,напівавтоматичний, автономний
Підтримка супутникових систем GPS GPS, GLONASS, GALILEO
Режим повернення в точку зльоту без застосування супутникових систем навігації Ручний Автономний
Канали керування Один цифровий захищений Основний цифровий з криптуванням AES 256, резервний - цифровий захищений
Режим виконання місії Статичний Статичний, під час руху
Програмне забезпечення Стороннього розробника, платформа Windows

Власної розробки,

платформа Linux

Супроводження цілі Ручне Автоматичне
Визначення координат цілі Ручне Автоматичне

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues