УОП фото 1Вже третій рік герої України на передовій захищають наші домівки, сон та спокій. Їхня мужність та відвага, скріплена потужною зброєю, стала надійним щитом країни.Цей щит - це наші військові, за кожним з яких стоїть 80 тисяч працівників 134 заводів Державного концерну "Укроборонпром", які кожного дня насичують українську армію сучасним та надійним озброєнням. І цьогорічна виставка "Зброя та Безпека-2016" є одним із загальнодоступних прикладів цієї сумлінної праці. На ній "Укроборонпром" демонструє одразу 185 зразків озброєння та техніки, кожен з яких ввібрав у себе найостанніші досягнення українських зброярів. В цій зброї - відповідь на всі агресивні нападки тих, хто не вірив у здатність оборонного комплексу України, після багаторічної руїни, знову розправити плечі.

 

Задачі війни

 

Романов РАЩе у 2014 році перед "Укроборонпромом" була поставлена найважливіша за весь час незалежності України задача - у неймовірно стислі терміни забезпечити армію необхідним озброєнням та технікою. В першу чергу - розпочати оперативний ремонт та відновлення того, чим на той складний момент володіла армія. Для цього були створені спеціальні ремонтні бригади, які виїжджали на передову, де просто в полі відновлювали понівечену в боях техніку. Сотні найкращих майстрів "Укроборонпрому" працювали над тим, щоб у наступному бою з агресором техніка витримала це випробування, захистила життя українським бійцям та зупинила ворога.

 

"Укроборонпром" витримав виклик війни і за останні 2 роки передав військовим 8 220 одиниць нового і модернізованого і більше 4 700 одиниць відремонтованого озброєння і техніки. Завдяки цьому українські захисники вже рахують техніку тисячами одиниць.І все це було досягнуто за умови того, що оборонний комплекс України, через окупацію Криму та захоплення частини Донбасу, втратив низку важливих виробничих потужностей. Одночасно із цим будь-яка співпраця із Росією була припинена. В одну мить українські зброярі розірвали багаторічні зв'язки та налагоджені лінії постачання з країною-агресором.

 

Для вирішення цієї найважливішої задачі було розпочато масштабну програму імпортозаміщення близько тисячі найменувань різноманітних деталей, комплектуючих та готових виробів. І ці виробничі можливості були знайдені на самих українських підприємствах, які у короткий термін змогли освоїти випуск нової продукції. Сьогодні у роботі з "Укроборонпромом" задіяні 200 тисяч робітників заводів-суміжників.

 

Фактично, вся Україна змогла за мінімальний термін розпочати роботу над посиленням своєї армії, створити те, що роками намагались зруйнувати та знищити.Така робота потребувала повної самовіддачі всіх робітників українського оборонного комплексу та оперативної взаємодії сотень підприємств по всій країні, що дала змогу створити нові робочі місця та збільшити потік податків в бюджет держави. І все це б було неможливою без жорсткого кризового управління, формуванням ключової команди керівників підприємств та звільнення тих, хто не спромігся перебудувати своє мислення та ставлення до праці під нові реалії. "Укроборонпром" став першим серед державних підприємств, міністерств та відомств, який у жовтні 2014 року ввів систему електронних торгів. За цей час вдалось зекономити 654 мільйона гривень. Завдяки цьому "Укроборонпром" посів перше місце серед державних підприємств та організацій України, які впровадили відкриті, прозорі торги. Ці зекономлені кошти були направлені на реалізацію нагальних потреб оборони України.

 

Піднявши очі

 

Вже у 2015 році, коли українська армія витримала удари противника та вимотала його сили, "Укроборонпром" почав виконання нової стратегічної програми на виконання Державного оборонного замовлення. Необхідно було не тільки ремонтувати, а ще й налагоджувати серійне виробництво техніки, розпочати масовий випуск нового озброєння. З цехів заводів почала виходити нова високоефективна бронетехніка - БТР-3Е та БТР-4, високоточні ракети “Стугна-П”, модернізовані танки, вертольоти та літаки. Українські бійці почали отримувати українські снайперські гвинтівки, важкі кулемети, автоматичні гранатомети, штурмові гвинтівки. Одночасно з цим почались остаточні випробування новітніх зразків бронетехніки та прийняття її на озброєння. До багатьох вже воюючих машин додавались модифікації, які підказували самі українські захисники. Найцінніший досвід бойового використання озброєння саме на війні, оброблений та систематизований інженерами "Укроборонпрому", дозволив значно посилити ефективність української зброї.

 

В умовах заміщення російського імпорту був взяти курс на найсучасніші стандарти НАТО та загальне стратегічне партнерство із оборонними комплексами західних країн. Так, для бронеавтомобілю "Дозор-Б" був впроваджений захист саме за стандартом Альянсу, який гарантує безпеку екіпажу в умовах сучасної війни. Для цієї ж машини була закуплена високоякісна сталь, яка пройшла всі випробування, як у Європі, так і в Україні.

 

Було започатковано цілий потужний напрямок розвитку української оборонної промисловості, завдяки залученню талановитих українських вчених та молодих спеціалістів, які одразу включалися у роботу над зовсім новими для всієї України видами озброєння. Завдяки цьому були форсовані розробки надсучасної техніки - безпілотних летальних апаратів, використання яких стало однією із головних рис військових конфліктів сьогодення. Ми почали згуртовувати навколо себе освіту, науку, суміжні виробництва, створюючи справжню екосистему. Зараз "Укроборонпром" плідно співпрацює і залучає науковий потенціал 48 українських вишів. Серед них такі всесвітньо відомі центри науки та освіти, як "Київський політехнічний інститут", КНУ ім. Шевченка, Києво-Могилянська Академія, Харківський політехнічний інститут.

 

Розправляючи плечі

 

На третій рік війни "Укроборонпром", налагодивши виробництво нового озброєння, створивши нові робочі місця, започаткувавши глибоку співпрацю із західними партнерами, продовжив розвивати перші успіхи. За цей рік успішно пройшли перші випробування нового високоточного далекобійного ракетного озброєння, яке повинно стати однією із ланок так званого "ракетного щита". Цей найважливіший перший крок - гідний приклад кропіткої праці українських зброярів, яка дозволить надійно захистити країну. Створюється і зовсім нова техніка, яка є революційною за своїм потенціалом - дистанційно-керовані бойові машини, такі як "Фантом". Вже готується до випробовувань перший український ударний безпілотник "Горлиця", зброя, яку можуть виготовляти лічені країни у світі.

 

При цьому лише у червні цього року був створений літакобудівний кластер - Українська авіабудівна корпорація на фундаменті легендарного "Антонова". Навколо нього консолідувалися всі авіабудівні потужності країни. Це перший приклад реформування оборонної промисловості країни. І все це стало реальністю лише за два роки, які виявилися найтяжчими за всю сучасну історію України.

 

Але зараз перед "Укроборонпромом" стоять нові завдання. В першу чергу - це масштабне технологічне оновлення, яке дозволить різко підвищити ефективність виробництва та почати масове виготовлення новітнього перспективного озброєння.

 

Одночасно з оновленням виробничих потужностей робота йде і над впровадженням технічних стандартів НАТО вже на абсолютно всіх стадіях життєвого циклу озброєння. Так, поступово інтегрується стандарт Allied Quality Assurance Publications 2000 серії, що регламентує реалізацію системи управління і гарантування якості.

 

Продовжується плідна робота і у сфері навчання та розвитку нових молодих кадрів, які залучаються до роботи на оборонних підприємствах. У цьому році практику на 56 підприємствах "Укроборонпрому" пройшли понад 2 тисячі студентів.

 

Зараз "Укроборонпром" має чіткий курс, прописаний у стратегії "Український щит" і вся наша 80-тисячна команда оборонного комплексу України працює над цим.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues