adex 201627 вересня 2016 року в Баку на території виставкового комплексу «Баку Експо Центр» стартувала друга міжнародна Азербайджанська виставка оборонної промисловості ADEX-2016. Цьогорічний захід має стати набагато масштабнішим та результативнішим, ніж попередній, який відбувся два роки тому. Вже можна констатувати, що істотно зросла кількість учасників, експонентів та площа проведення виставки. Глядачі мають можливість побачити низку зразків озброєння та військової техніки місцевого та іноземного виробництва, які будуть продемонстровані вперше.

Виставка ADEX-2016, яка проходить раз на два роки, проводиться за ініціативи Міністерства Оборонної промисловості (МОП) Азербайджанської Республіки та за підтримки Міністерства оборони країни. Організатором заходу виступає місцева компанія «Caspian Event Organisers». Спонсором ADEX 2016 цього року став Секретаріат оборонної промисловості Туреччини.


Баку Експо Центр

ADEX 2014 International Defence Industry Exhibition Baku Azerbaijan 11 to 13 september 2014 001

hfhjfl

Попередній захід, який вперше пройшов в Азербайджані у 2014 році, створив вдалу платформу в регіоні для демонстрації оборонних можливостей місцевих підприємств, а також низки провідних іноземних компаній. Адже за даними його організаторів 67% компаній, що брали участь минулого разу налагодили ділові контакти, 17% - підписали контракти, 68% - підтримали ідею взяти участь у аналогічній виставці у 2016 році і нарешті 86% учасників заявили, що будуть рекомендувати виставку ADEX своїм колегам і партнерам. Отже учасники процесу торгівлі зброєю почали поступово придивлятися до нової виставки, як до ключового військового берлінале в регіоні.

Гюрза МБронеавтомобіль "Гюрза-М"


На прохання учасників виставки у 2016 році організатори продовжили роботу ADEX-2014 до 4-х днів. Також організатори заходу отримали багато запитів від компаній на участь з боку світових виробників, які не брали участь минулого разу. Цього року участь у виставці підтвердили 216 компаній з 34 країн світу, серед яких Aselsan, CETC, Damen, MBDA, Norinco, IAI, Roketsan, Thales та інші. Ізраїль, Китай, Пакистан, Росія, Туреччина, Франція та Білорусь мають експозиційні площі під національні стенди.


За кількістю компаній найбільше представництво має Туреччина (42 компанії), Ізраїль (14 компаній) та Росія (14 компаній). ADEX 2016 відвідають 25 офіційних делегацій з 19 країн світу.
Азербайджанський оборонний комплекс представлений Національним павільйоном, де демонструватимуться різні види продукції оборонного та спеціального призначення, зброя та боєприпаси місцевого виробництва. За словами заступника Міністра оборонної промисловості Азербайджану Ях'я Мусаєва, його країна цього року представить понад 260 видів продукції оборонної промисловості, що майже в десять разів більше ніж минулого разу.


В цілому у виставці планується показати досягнення оборонної промисловості в наступних напрямках: техніка та озброєння Сухопутних військ і Військово-повітряних сил, озброєння військової авіації, системи і засоби ППО, майно і засоби спеціального призначення, інформаційні технології, космічні технології, адміністративне та технічне забезпечення армії.


Відмінною особливістю цьогорічного заходу є повномасштабне експонування в рамках єдиної концепції широкого спектру сучасних засобів захисту та оборони, охоронної техніки, систем промислової, транспортної безпеки, захисту інформації та зв'язку, засобів пожежної безпеки, засобів порятунку. Планується також демонстраційний показ військової техніки, де виступлять такі компанії, як Aselsan, CETC, Damen, MBDA, Norinco, IAI, Roketsan, Rosoboronexport, Thales та інші.

azcan

Бронеавтомобіль від компанії AZCAN


Серед новинок виставки має стати продукція спільної азербайджансько-канадської фірми AZCAN, яка продемонструє нову лінійку бронетранспортерів та вантажівок, спеціально розроблених для виробництва на заводі в Азербайджані і подальшої поставки як в країни Далекого та Близького зарубіжжя, так і для потреб країни. (Відомо, що AZCAN вже уклала низку контрактів з Міністерством Внутрішніх Справ, Центральним Банком Республіки Азербайджан та іншими державними структурами).


Турецька компанія Roketsan, представить новітню систему Teber з лазерним наведенням, яка призначена для підвищення точності попадання по рухомим цілям авіаційних бомб загального призначення Mk-81 та Mk-82, а також продемонструє крилату ракету великої дальності SOM (Stand-off Mühimmat Seyir Füzesi), яка інтегруватиметься до винищувачів F-4E та F-16 Block 40 ВПС Туреччини після проведення низки випробувань.

mk 81 mk 82

Система Teber для авіаційних бомб Мк-81 та Мк-82

SOMКрилата ракета  великої дальності SOM (Stand-off Mühimmat Seyir Füzesi)(макет)


Ізраїльська компанія Aeronautics LTD, яка вже вдруге приймає участь у виставці в Баку, вперше на ADEX 2016 покаже свої крайні розробки - безпілотні літальні апарати «Орбітер-4» та «Орбітер-1К».

Orbiter 3БПЛА Орбітер-3


Пакистан в свою чергу розраховує на інтерес з боку місцевих споживачів до своєї новинки - винищувач JF-17 Thunder, створеній спільно з Китаєм.

JF 17 ThunderВинищувач JF-17 Thunder


Головною прем’єрою від РФ, на фоні демонстрації майже 512 різноманітних зразків ОВТ, має стати мобільний сервісний центр з обслуговування та ремонту бронетанкової техніки від НВК «Уралвагонзавод». Він являє собою повноцінний обслуговуючий комплекс споруд, що складається з декількох корпусів, що дозволяє проводити ремонтні роботи різного рівня складності для парку з 10 і більше машин. Споруда в повній комплектації займає від 1 місяця.


Можливості оборонної промисловості Білорусі представлені на об'єднаному стенді «Белспецвнештехніка», де вперше на міжнародній виставці демонструватиметься бойова машина зі складу ракетного комплексу «Полонез», командно-штабна машина «Редут-221», мобільний штабний модуль МШМ-2, машина технічного обслуговування (МТО-АТ-МБ), а також нові види авіаремонтних послуг: виробництво БЛА «Кондор-1» та модернізація літака Су-25.


Україна на виставці представлена ДК «Укроборонпром»/ДК «Укрспецекспорт», які презентують бронетранспортери БТР-3 та БТР-4, танк БМ Оплот та станцію РЕР «Кольчуга», а також проекти кораблів «Каракал» та «Гайдук-М». Також на стенді концерну відвідувачі зможуть ознайомитись з ПТРК «Скіф» та легким переносним ракетним комплексом «Корсар» від ДП «ККБ «Луч». Завод точної механіки презентуватиме власні гармати ЗТМ-1 та ЗТМ-2 , Харківський завод спеціальних машин - макети міномету 81мм БТР-3М2 та польовий комплекс з ремонту та обслуговуванню легкої броньованої техніки ПК-ЛБТ-02, Житомирський бронетанковий завод - макети БМП-1УМ, санітарної машини БТР-3С, БРЕМ БТР-3БР та БА «Отаман», а КБ «Артилерійське озброєння» - гранатомет КБА-117 та міномети КБА-48 та КБА-118.

corsar 3

ПТРК "Корсар"

 

БМП 1УМБМП-1УМ


Крім Концерну та його підприємств участь у виставці також беруть приватні українські компанії ТОВ «НВФ «Адрон» з власними засобами захисту літальних апаратів, АТ «Мотор-Січ» з варіантами модернізації авіаційних двигунів та авіаційної техніки, ТОВ «НВП «Teмп-3000» із широкою номенклатурою засобів індивідуального захисту та Українська агенція з перспективних науково-технічних розробок UaRPA, яка презентуватиме під час виставки низку високотехнологічних перспективних рішень, які створені в інтересах збройних сил та силових структур.

UARPA

Комплект управління та розвідки «КУТ-Р»


Загалом в Україні великі сподівання щодо розвитку відносин з Азербайджаном. Адже початок агресії Росії в Україні в 2014 році вніс свої корективи у ВТС України із зарубіжними країнами, в тому числі і з цією Кавказькою країною. Об’єми експорту українського ОВТ були зменшені, а номенклатура – звужена. Проте, нещодавно, ВТС України і Азербайджану набуло нового дихання. В травні 2015 року, між ДП «Антонов» та азербайджанською авіакомпанією Silk Way Airlines, було досягнуто домовленість щодо передачі партії українських транспортних літаків Ан-178 з подальшою організацією виробництва на території Азербайджану. На основі даної домовленості, в червні ц.р. ДП «Антонов» і азербайджанський ДК Azal підписали контракт на поставку в Азербайджан 10 вантажних літаків Ан-178 для подальшого їх використання Silk Way Airlines.

Ан 178Літак Ан-178


Серед перспективних напрямків українсько-азербайджанського співробітництва також є ремонт на українських підприємствах азербайджанського ОВТ, зокрема, комплексів ППО, обслуговування РЛС, вертолітної та бронетехніки, а також надання допомоги в створенні спільних ремонтних підприємств на азербайджанській території.


Чи реалізуються ці плани, на фоні бажання азербайджанців робити все у себе на території, покаже час, а поки що Баку збирає під своїм палючим сонцем в рамках виставки ADEX-2016, яка триватиме до 30 вересня включно, передових виробників ОВТ та демонструє власні оборонно-промислові можливості, які з кожним роком набувають все більшої якості.

Антон Міхненко, Defense Express

Київ-Баку

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues