160830 5 029 серпня 2016 р. на території Київського бронетанкового заводу відбулись урочисті заходи з нагоди святкування 5-річчя заснування ДК «Укроборонпром».

В рамках заходу підприємства, які входять до складу концерну презентували вищому керівництву держави свої досягнення в розробці і виготовленні озброєння і військової техніки, серед яких були і новітні зразки, які представлялись вперше. Defense Express пропонує своїм читачам їх огляд.

 

 

Першою новинкою представленою делегації вищого керівництва держави, яку очолював секретар РНБО України О.Турчинов, стала аеродинамічно подібна літаюча модель багатофункціонального БПАК «Горлиця», виробництва ДП «Антонов» спільно з іншими підприємствами України. Як заявляють в «Укроборонпромі», «Горлиця» буде першим українським безілотним комплексом, який буде здатний нести засоби ураження.  

 

За словами заступника гендиректора концерну Ю.Пащенка, даний БПАК може виконувати різні тактичні завдання: бути носієм бойового навантаження - ракетного комплексу для ураження живої сили і техніки противника; також він може бути літаком-ретранслятором, постановником радіоперешкод. 

 

Відповідно до заявлених технічних характеристик, БПЛА «Горлиця» матиме практичну дальність польоту понад 1000 км, максимальну висоту польоту 5 км і час польоту близько 7 годин. Робоча висота ведення розвідки – 1800-2400м. Тактичний радіус дії БПЛА становитиме 80 км. При максимальній злітній масі в 200 кг «Горлиця» зможе нести до 50 кг цільового навантаження. Що стосується корисного навантаження, то на БПЛА встановлені оптико-електронна система повітряної розвідки, а також обладнання для забезпечення зв’язку. Спосіб зльоту БПЛА – з катапульти або з підготовленого майданчику, посадка – на шасі.

160830 5 1

160830 5 2

До складу БПАК входитимуть 4 БПЛА і наземна станція управління на базі автомобіля «КрАЗ». Обслуга БПАК – 22 чол.

 

Що стосується стану проекту на сьогодні, то за словами того ж Ю.Пащенка до середини 2017 р. БПАК буде проходити випробування, після яких буде прийняте рішення про його постановку на озброєння.

 

Також, в рамках заходу було вперше представлено зразок безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу «Фантом», який виконаний у формі міні бронетранспортера з колісною формулою 6х6. 

 

За словами розробників даного зразка техніки, це перший тестовий зразок, над яким працювала група українських підприємств. Збирання зразка відбулось на Київському бронетанковому заводі.

 

Як зазначили виробники, «Фантом» призначений для виконання бойових, розвідувальних завдань, а також для підвезення боєприпасів на поле бою і евакуації з нього поранених (до двох чоловік за один виїзд).

160830 5 3

160830 5 4

160830 5 5Відповідно до ТТХ, «Фантом» може управлятися по захищеному радіоканалу на відстані до 2,5 км або за допомогою кабелю на відстані до 5 км. При цьому, за словами розробників, «Фантом» оснащений електродвигуном і генератором, які забезпечують йому швидкість до 38 км/год, запас ходу до 20 км і автономність протягом одного місяця. Також машина може долати брід глибиною 500 мм.

 

Що стосується засобів ураження мінібронетранспортера, то на ньому можуть бути встановлене як стрілецьке, так і протитанкове озброєння. Для роботи в темну пору доби на ньому встановлено тепловізор. Загалом «Фантом» може нести до 350 кг корисного навантаження.

 

Розрахунок «Фантома» становить дві особи: оператор і стрілець.

 

В свою чергу, ПАТ «Маяк» представив 60-мм міномет «Камертон», розроблений за стандартами НАТО. При чому сам міномет і міни до нього є суто українського виробництва. Одною з основних його переваг є невеликий розмір і сумісність з відповідним натівським озброєнням.

160830 5 6

Відповідно до технічних характеристик, дальність стрільби міномета становить 3,5 км, темп стрільби – 15 постр./хв. Кут наведення – від +45 до +85 град. Вага в бойовому положенні – до 20 кг. 

 

За словами директора ПАТ «Маяк» О.Перегудова, на сьогодні  завершені попередні випробування даного міномету.

 

Крім того, компанія представила прототип модернізованої снайперської гвинтівки калібру 7,62 мм. з посиленим стволом, яку пропонується для заміни існуючих в армії снайперських гвинтівок СВД.

160830 5 7

Відповідно до заявлених виробником ТТХ, гвинтівка оснащена оптичним прицілом дозволяє вести прицільний вогонь на відстані до 1300 м. Початкова швидкість кулі – 830 м/с. Довжина гвинтівки – 1030 мм, вага зі спорядженим магазином та без оптичного прицілу – 4,8 кг. Ємність магазину – 10 патронів.

 

Також, під час огляду озброєння виробництва ПАТ «Маяк», не оминули й тему нещодавнього інциденту зі 120 мм мінометами «Молот», виробництва даного підприємства. Як доповів вищому керівництву ген директор «Укроборонпрому» Р.Романов, причиною інциденту зі 120 мм мінометами «Молот», який мав місце під час їх випробування військовослужбовцями 72-ї бригади, може бути невиконання вимог інструкції з їх експлуатації та обслуговування. За його словами, група спеціалістів заводу-виробника виїжджала безпосередньо у військову частину де стався інцидент і повернулась звідти з протоколом, який підтверджує відсутність на мінометах заводських дефектів. Крім того, він наголосив, що в решті підрозділів, де експлуатуються міномети «Молот» підтвердили їх відповідність всім технічним характеристикам.

 

Команія Westan Group Associates LTD представила дослідний зразок нового бойового модуля «Вій», який було встановлено на бронетранспортер «Дозор-Б». Даний бойовий модуль призначений для ураження живої сили, техніки, наземних об’єктів на дальності до 2000 м, а також повітряних цілей на висотах до 1000 м. Основним озброєнням БМ є 23-мм авіаційна двоствольна гармата ГШ-23Л, яка характеризується досить великою скорострільністю (до 3400 пострілів на хвилину). Модуль є дистанційно керованим і може управлятись на відстані до 50 м.

160830 5 8

160830 5 9Що стосується самого бронеавтомобіля «Дозор-Б», то за словами Р.Романова, зразок, який був представлений в рамках заходу, є виготовленим на Київському бронетанковому заводі. При цьому він додав, що на сьогодні на даному підприємстві освоюється виробництво даних бронеавтомобілів. Це робиться для того, що якщо буде необхідність і потужностей основного виробника - Львівського бронетанкового заводу вистачати не буде, то «Дозор-Б» буде виготовлятись на двох підприємствах.

 

Також, гендиректор «Укроборонпрому» прокоментував ситуацію з поставками бронеавтомобілів збройним силам. Зокрема, він зазначив, що на сьогодні проблема в даному питанні полягає в тому, що у Верховній раді досі залишаються заблокованими кошти, які відповідно до бюджету на 2016 р. повинні використовуватись в інтересах роботи підприємств оборонної промисловості. За його словами, без поступлення цих грошей на розрахункові рахунки казначейства, замовлення наступної партії «Дозорів» є неможливим.

 

Окрім вищезазначених компаній, свою продукцію представляли також ДАХК «Артем», зокрема, некерований реактивний снаряд повітряного базування РС-80КО з кумулятивно-осколковою бойовою частиною, протитанкову керовану ракету «Комбат», а також авіаційну ракету Р-27.

160830 5 10

160830 5 11ДП «ДККБ «Луч» представило свої відомі ПТРК «Корсар» та «Стугна-П», а також ряд керованих протитанкових ракет власного виробництва.

160830 5 12

160830 5 13

ДП «Київське бюро «Артилерійське озброєння» представило 60 мм міномет КБА 118 та 82 мм міномет КБА 48М1, а також 30 мм автоматичний гранатомет КБА 117.  

160830 5 15

160830 5 14160830 5 16Окрім власне демонстрації зразків озброєнь, виготовлених підприємствами «Укроборонпрому», вищому керівництву держави було також продемонстровано ремонтні та виробничі потужності Київського бронетанкового заводу. 

160830 5 17

160830 5 18

160830 5 19

 

Ігор Федик, Defense Express

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues