160825 5 1На сьогодні основними суб’єктами бронетанкової галузі Франції є Renault Trucks Defense і Nexter Systems. Defense Express пропонує читачам ознайомитись з окремими зразками бронетехніки, які дані компанії пропонують, як для внутрішнього ринку, так і іноземним замовникам.

На сьогодні в ЗС Франції продовжується реалізація плану з модернізації ОВТ під назвою «Скорпіон», важливою частиною якого є розробка і виробництво двох пілотованих платформ: бойової розвідувальної машини (БРМ) Jaguar і Багатоцільової броньованої машини (ББМ) Griffon. Зазначені зразки бронетехніки розробляються Французьким промисловим консорціумом, до якого входять Nexter Systems, Renault Trucks Defense і Thales Communications & Security. Договір на розробку цих машин, вартість якого становить €5 млрд., було підписано наприкінці 2014 р.

 

В даному проекті Nexter Systems відповідають за кінцеве збирання обох транспортних засобів. Renault Trucks Defense повинні забезпечити їх ходовою частиною і дистанційно-керованими бойовими модулями (ДКБМ) і відповідають за їх сервісне обслуговування та запасні частини. В свою чергу, Thales Communications & Security повинні забезпечити всю електроніку.

 

160825 5 5Відповідно до поточних планів, ЗС Франції повинні отримати 248 БРМ Jaguar, які замінять БРМ AMX-1ORCR виробництва NEXTER Systems та БРМ Sagaie від Panhard Defence, які експлуатуються вже протягом більш ніж 30 років.

 

Планується, що екіпаж 25-тонної БРМ Jaguar складатиметься з командира, навідника і водія. Її дизельна силова установка розташована в кормовій частині машини. БРМ буде оснащена новою, розрахованою на двох осіб, баштою від Nexter Systems, озброєною 40 мм телескопічною гарматою CTAI і ДКБМ, озброєним спареним з гарматою 7,62 мм кулеметом MG. На башті також буде встановлено консоль з ПТРК, який матиме можливість здійснювати ураження цілей не тільки в зоні прямої видимості, а й поза нею, при чому не тільки наземних, але й повітряних.  

 

Що стосується ББМ Griffon, то на сьогодні планується будівництво 1732 машин даного типу, які повинні замінити у військах БТР VAB виробництва Renault Trucks Defense.

 

Нова 24,5-тонна ББМ повинна забезпечувати транспортування до десяти чоловік: 8 осіб десанту, водія і командира. Всі члени екіпажу транспортуватимуться на протимінних сидіннях.

 

ЗС Франції, які на сьогодні має в своєму розпорядженні біля 40 варіантів БТР VAB, планують розробити ряд більш спеціалізованих версій ББМ серед яких: медико-евакуційна, командно-штабна, інженерна, і БРЕМ. Виробництво і збирання БРМ Jaguar і ББМ Griffon буде здійснюватись на головному збірному центрі Nexter Systems в н.п. Роанн.

 

Портфель замовлень Nexter Systems

Протягом останніх років найбільшою «гусеничною» програмою в ЗС Франції є виробництво ОБТ Leclerc II, в якій Nexter Systems є основним підрядником. Загалом, для ЗС Франції було побудовано 406 ОБТ  Leclerc, а також 436 для ОАЕ (в декількох варіантах), оптимізованих для операцій на Близькому Сході.

 

160825 5 2Танки оснащені німецьким двигуном MTU потужністю 1500 к.с., бойовою системою управління, кондиціонером, різними типами бронезахисту, блоком допоміжної силової установки, а також покращеною оптико-електронікою.

 

Протягом останнього часу загальна кількість ОБТ Leclerc в ЗС Франції була зменшена до 220 одиниць, а в 2015 р. відділ закупівель Головного Управління з Озброєння (DGA) підписав з  Nexter Systems контракт на ремонт 200 ОБТ Leclerc і 18 БРЕМ Leclerc. Причина такого кроку - продовження терміну їх експлуатації до 2035 р. та 2040 р. відповідно.

 

Nexter Systems також завершила постачання у війська 630 ББМ VBCI, з яких 520 - в конфігурації БМП, а решта 110 – КШМ. Виробництво даних ББМ також здійснювалось на потужностях Центру в Роанні, можливості якого сьогодні використовуються і для модернізації даних машин.

 

Оновлення VBCI включають заміну елементів підвіски і трансмісії з тим, щоб збільшити загальну вагу ББМ з 29 до 32 тонн, і тим самим дозволити встановлення на неї додаткової броні.

 

У вересні 2015 р. Nexter Systems представила експортний варіант БМП VBCI-2. Їі особливостями є новий дизайн корпусу для забезпечення кращої захищеності машини, нова підвіска, потужніший 600 к.с. дизельний двигун і більші шини, оптимізовані для умов пустелі. Екіпаж БМП VBCI-2, як правило, складається з трьох чоловік: командира, навідника і водія. Також, в ній можуть транспортуватись 8 чоловік десанту. Крім того, БМП може бути озброєна різними ДКБМ.

 

Стандартний варіант БМП для ЗС Франції оснащений розрахованою на одну особу баштою, озброєною 25 мм гарматою M811 від Nexter Systems і 7,62 мм кулеметом МG.  Командир машини, який знаходиться позаду і зліва від водія, може здійснювати захоплення цілі шляхом використання панорамної системи прицілювання, встановленої на даху башти.

 

160825 5 4ББМ VBCI-2 оснащена баштою від Nexter Systems, розрахованою на двох осіб, озброєною 40 мм телескопічною гарматою CTAI. Виробництво перших 40 мм телескопічних гармат було завершено на початку 2016 р. в н.п. Бурже і вважається найбільшою європейською програмою середнього калібру.

 

З іншого боку, у вересні 2013 р., Nexter Systems запустила виробництво тактичної ББМ TITUS, яка була розроблена з тим, щоб подолати існуючий розрив в своїй лінійці ББМ між VBCI і Aravis. Планується, що нова ББМ стане потенційною заміною для широко експлуатованого БТР M113.

 

На сьогодні побудованими є два зразки ББМ TІTUS які, як зазначають в Nexter Systems, володіють можливостями MRAP і той же час є досить мобільними. Балістичний і протимінний захист нової тактичної ББМ був підтверджений під час інтенсивних випробувань в Німеччині.

 

ББМ TІTUS має цільнозварений корпус-монокок, встановлений на шасі Tatra з незалежною підвіскою коліс, яка забезпечує високий рівень мобільності при їзді по бездоріжжю, а також носове розташування двигуна. Для поліпшення маневреності в умовах обмеженого простору, ББМ також має можливість управління заднім мостом.

 

160825 5 3«Воїни» Renault Trucks Defense

Renault Trucks Defense є найбільшим елементом Volvo Group Government Sales (VGGS). Найбільшим замовником компанії є ЗС Франції, які на сьогодні експлуатують 25 тис. колісних ББМ і тактичних бронеавтомобілів.

 

Відповідно до умов контракту з DGA, Renault Trucks Defense провело для ЗС Франції модернізацію багатьох БТР VAB до версії VAB Ultima. Основним напрямком робіт було покращення рівня живучості БТР, зокрема, за рахунок підвищення рівня бронезахисту і встановлення протимінних сидінь.

 

Вогнева міць була покращена за рахунок установки ДКБМ від норвезької Kongsberg Protector, озброєного стабілізованим кулеметом 50 калібру M2 HB. З метою врахування збільшення ваги БТР, були також модернізовані його підвіска і гальмівна система.

 

У той час як у військах прослідковується тенденція до використання більших і важчих транспортних засобів з колісною формулою 8х8, Renault Trucks Defense бачить значний розрив на ринку БТР з колісною формулою 6х6. Це призвело до розробки БТР VAB Mk 3. Його будівництво було розпочате в 2012 р. з п'яти прототипів і передсерійних автомобілів.

 

160825 5 6На БТР VAB Mk 3 встановлено 340 к.с дизельний двигун Renault Dxi та автоматичну коробку передач ZF, що забезпечує йому швидкість по шосе до 105 км/год і співвідношення потужності до ваги в 17 к.с./т.

 

Планується, що БТР експлуатуватиметься протягом тривалого періоду, і з огляду на це володіє можливістю до встановлення на нього біль потужного озброєння і вищих рівнів захисту.

 

Окрім версії БТР, VAB Mk може використовуватись для вирішення й інших бойових завдань, в тому числі для медичної евакуації поранених, управління, транспортування мінометних розрахунків, забезпечення внутрішньої безпеки.

 

На VAB Mk 3 також можна встановити таке озброєння, як ДКБМ TRT-25 виробництва Land Systems South Africa, озброєний 25 мм гарматою і 7,62 мм кулеметом, або ДКБМ TRT-30, озброєний 30мм гарматою і 7,62 мм кулеметом.

 

На сьогодні розробка БТР є завершеною, а Renault Trucks Defense отримала контракт на виробництво партії з восьми машин в інтересах замовника, ім’я якого поки що не розголошується.

 

За матеріалами IHS Jane’s

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues