160505 stygnaПрактичні стрільби вкотре довели ефективність застосування цих переносних протитанкових ракетних комплексів.

 

Як повідомляє Народна Армія, на одному із загальновійськових полігонів вітчизняного війська, що у смт Дівички на Київщині, Президенту України — Верховному Головнокомандувачу Збройних Сил України Петру Порошенку були презентовані як нові, так і модернізовані зразки озброєння, військової техніки, сучасних засобів зв’язку, автоматизованих систем управління вогнем ракетних і артилерійських підрозділів. Зокрема, главу держави ознайомили із командним пунктом автоматизованого центру управління вогнем за стандартами НАТО, системою розвідки та управління вогнем на основі безпілотних літальних апаратів, модернізованою системою залпового вогню БМ-21М «Верба», розвідувальним комплексом БпАК Fly Eye та іншими зразками ОВТ.

 

160505 45678 0

Розвідувальний комплекс БпАК Fly Eye на стартовій позиції

 

160505 45678 01

... і в небі.

 

Під час практичних стрільб Петру Порошенку  продемонстрували ефективне застосування переносних протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) «Стугна» та «Корсар», розроблених вітчизняним Державним підприємством «Державне київське конструкторське бюро «Луч». Перший зі згаданих ПТРК призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, які мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, зокрема й із динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу дот, танк в окопі, легкоброньованих об’єктів та гелікоптерів. Його особливістю є можливість наведення ракети на ціль із закритих позицій та сховищ, що знижує ризик знищення навідника зворотним вогневим ударом противника.

 

160505 45678 1

 ПТРК «Стугна» на вогневому рубежі

 

У комплексі використовується тринога, дальність максимальної стрільби становить 5 кілометрів. Він має на озброєнні «важку ракету», яка важить лише 22 кілограми. Щоправда, є й інша ракета калібру 152 мм з бойовою частиною вагою 9 кілограмів для варіанта комплексу, який встановлюється на БТР. До речі, цей ПТРК уже прийнятий на озброєння вітчизняного війська.

 

160505 45678 2

ПТРК «Корсар» в очікуванні оператора...

 

Своєю чергою ПТРК «Корсар» призначений для ураження нерухомих і рухомих броньованих цілей з будь-якими видами і типами броні — танків, бронетранспортерів, швидкісних десантних катерів, а також малорозмірних цілей — дотів, вертольотів, безпілотників. Дальність стрільби цього ПТРК — до 2,5 км. Ракета, що летить по лазерному променю, керована. При цьому маса української ракети в контейнері — 13,5 кг. Ракета «Корсара» вистрілюється з плеча, її потужності достатньо для знищення практично всіх існуючих видів бронетехніки, а керованість забезпечує до 100% ураження цілі.

 

160505 45678 3

Президент України Петро Порошенко готується до практичного пуску ПТРК «Стугна» з пульту дистанційного управління по навчальній цілі (доречі ціль була успішно уражена "непідготовленим оператором")

 

За словами Секретаря РНБО України Олександра Турчинова, практичні стрільби вкотре довели «високу ефективність застосування вітчизняних протитанкових ракетних комплексів та точність ураження цілей».

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues