200203 Warta 0Спеціалізований броньований автомобіль (СБА) «Варта» виробництва ТОВ «Конструкторське-виробниче підприємство «Українська бронетехніка» завершує державні випробування.

 

 


Таку інформацію повідомив Директор компанії «КВП «Українська бронетехніка» Олександр Кузьма в інтерв’ю для Сергія Камінського, повідомляє Defense Express з посиланням на Український мілітарний портал.

 

Новина по темі: МІНОБОРОНИ ПРОВОДИТЬ НАЦІОНАЛЬНІ ПОРІВНЯЛЬНІ ВИПРОБУВАННЯ БРОНЕМАШИН «ДОЗОР-Б», ONCILLA-М, СБА «НОВАТОР» ТА «ВАРТА» (ФОТО)

 

У відео оприлюдненому 12 січня 2020 року (саме інтерв'ю було записане у грудні 2019, - прим. ДЕ) Олександр Кузьма розповів, що державні випробування будуть завершені до кінця цього місяця.

 


Відповідно, далі за процедурою бронеавтомобіль «Варта» Наказом Міністра оборони України приймається на озброєння Збройних Сил України.
«Варта» у нас вже цього місяця закінчує державні випробування (тобто у грудні 2019), і в січні (2020) вже буде поставлена, окрім всіх випробувань, які вона пройшла у підконтрольній експлуатації в зоні бойових дій, – сказав Олександр Кузьма.

 

Новина по темі: ВИРОБНИК БРОНЕМАШИНИ «ВАРТА» ЗБИРАЄ ВІДГУКИ В ООС ДЛЯ ВДОСКОНАЛЕННЯ МАШИНИ (ВІДЕО)


В ході експлуатації машина «Варта» постійно доопрацьовувалась і зараз за словами директора компанії «Українська бронетехніка» це вже десята версія бронеавтомобіля.

 


Вперше цю бойову машину було представлено наприкінці 2015-го року. З того часу вона постачається на озброєння Національної Гвардії України, підрозділів МВС, а близько року тому почались їх постачання й до Збройних Сил України.

 

Новина по темі: КОРД ОТРИМАВ ПЕРШІ БРОНЕАВТОМОБІЛІ «ВАРТА-2»


Бронеавтомобіль «Варта» перших версій можна відрізнити по характерній передній частині машини, у такій версій вона закуповувалась для підрозділів «Корд» Національної поліції.

 

200203 Warta 1

Бронеавтомобіль «Варта» з перших генерацій бойової машини отриманих підрозділом «Корд» в Донецькій області / Фото: МВС


Згодом машина отримала новий дизельний китайський двигун Weichai Power, замість марки «ЯМЗ» російського виробництва, змін зазнала і передня частина бронеавтомобіля – вона отримала суцільний зварний броньований капот.

 

Новина по темі: КВП «УКРАЇНСЬКА БРОНЕТЕХНІКА» ПРЕДСТАВИЛО ВОСЬМУ МОДИФІКАЦІЮ СБА «ВАРТА» (ВІДЕО)


У такій версії машину постачали до частин Національної Гвардії України та у Збройні Сили України. В ході експлуатації було виявлено проблему з фіксацією капота та зламу кріплення оптики, тому її вдосконалили розділивши передню частину машину на нерухому та відкидну (капот).

 

200203 Warta 2

Бронеавтомобіль «Варта» на військовому Параді з нагоди святкування Дня Незалежності 2018 року / Фото: Міністерство оборони України


Окрім візуальних змін в машині модернізовувались й інші системи – кондиціювання, управління, захисту екіпажу та інші.

 

Новина по темі: ПАРТІЯ СБА «ВАРТА» НАДІЙШЛА НА ОЗБРОЄННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ПІДРОЗДІЛУ ЗСУ


Державні випробування, які зараз завершує бронеавтомобіль «Варта», бронетехніки включають проходження бродів, їзда по бездоріжжі, зручність десантування та інше.

 

200203 Warta 3

Нові СБА «Варта» передані 28 ОМБр ЗСУ на Центральній автомобільній базі зберігання та ремонту у жовтні 2019 року / Фото:«КВП «Українська бронетехніка»


Загалом це понад 200 випробувань за різними параметрами по понад 50 методикам.


Нагадаємо, перед цим у липні 2019-го року повний цикл державних випробувань пройшов броньований автомобіль «Козак-2М1» розробки та виробництва НВО «Практика», а також бронеавтомобіль «Барс-8» розробки та виробництва компанії «Богдан», що завершив їх у лютому 2019-го.

 

Новина по темі: ЗСУ У 2020 РОЦІ ЗАМІСТЬ ББМ «КОЗАК-2» ПОЧНУТЬ ЗАКУПАТИ НОВІ «КОЗАК 2М1» (ВІДЕО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues