200113 OplotT 0В Таїланді провели репетицію військового параду до Дня Королівських тайських збройних сил за участю українських танків БМ «Оплот-Т».

 

 


Відео підготовчих заходів було оприлюднене на відеохостингу YouTube, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: В ТАЇЛАНДІ ПРОЙШЛИ МАСШТАБНІ НАВЧАННЯ З ТАНКАМИ БМ «ОПЛОТ-Т» ТА БТР-3Е1 (ВІДЕО)


Попри численні наклепи російських пропагандистів, про начебто відмову тайських військових від українських танків, та мало не консервацію «Оплотів», реальність показує, що ця техніка постійно експлуатується і є гордістю Королівської армії.

 


Як можна побачити на відео (тренування проходило 11 грудня 2019 року, а сам парад відбудеться 18 січня ц.р. – прим. ДЕ), 8 БМ «Оплот-Т» на репетиції не виглядають «законсервованими» і йдуть перед їх конкурентами – китайськими VT-4.

 

Новина по темі: ФІНАЛЬНА ПАРТІЯ УКРАЇНСЬКИХ ТАНКІВ БМ «ОПЛОТ-М» ПРОЙШЛА ВИПРОБУВАННЯ У ТАЇЛАНДІ ТА ВВІЙШЛА ДО СКЛАДУ АРМІЇ


Нагадаємо, що контракт вартістю у понад 240 млн доларів на постачання 49 харківських танків був укладений між Україною та Таїландом у 2011 році.

 

Новина по темі: КАНАЛ HISTORY CHANNEL ЗНЯВ ВІДЕО ПРО УКРАЇНСЬКИЙ ТАНК БМ «ОПЛОТ-М» (ВІДЕО)


Через труднощі з відновленням серійного виробництва нових машин та фактичним саботажем виробництва владою Януковича, перша партія «Оплотів» (5 машин) була відправлена замовнику лише у грудні 2013 року (за початковими умовами це мало статися у грудні 2012 року – прим. ДЕ).

 

200113 OplotT 3

Остання партія з шести танків БМ «Оплот-Т», отримана Таїландом з України в розташуванні 2-ї кавалерійської бригади армії Таїланду в Прачинбурі, серпень 2018 року / Фото: thaidefense-news.blogspot.com


Надалі ситуація була ще більш ускладнена початком агресії РФ. Таким чином, відновлення постачання відбулося лише у 2015 році (відправлена друга партія з 5 танків). Третя партія прибула в Таїланд у травні, а четверта у листопаді 2016 року (10 одиниць). Ще 16 БМ «Оплот» (3 партії) замовник отримав у 2017 році. Фінальне постачання 6 танків та 2 БРЕМ «Атлет» відбулося у червні 2018 року.

 

Новина по темі: У ХАРКОВІ СТВОРЮЮТЬ МОДЕРНІЗОВАНИЙ ВАРІАНТ ТАНКА БМ “ОПЛОТ”


Через зрив термінів постачання підприємствами «Укроборонпрому» (за початковими умовами контракту він мав бути завершений до кінця 2014 року), тайське керівництво у 2016 році замовило аналогічну партію (50 танків VT-4) у китайської корпорації Norinco. Всі машини були поставлені з 2017 по 2019 рік (остання партія прибула у грудні минулого року – прим ДЕ).

 

200113 OplotT 1

Танки «Оплот-Т», VT-4 та M60 A3 (TIFCS) Королівської армії Таїланду. День дітей (Children's Day) - січень 2019 року / Фото: thaidefense-news.blogspot.com


Закуплені ОБТ стоять на озброєнні двох бригад Королівських тайських збройних сил (БМ «Оплот-Т» у 2 кавалерійській бригаді, а VT-4 у 3 кавалерійській бригаді – прим ДЕ).

 

200113 OplotT 2

M41 Walker Bulldog Королівської армії Таїланду. 2006 рік / Фото: К-nupp


Варто відзначити, що тайські військові збираються замінити сучасними машинами ще близько сотні застарілих танків M41 Walker Bulldog (американський танк який виготовлявся у 1951-1954 рр – прим ДЕ). Наразі не відомо яку з конкуруючих моделей вони оберуть.

 

Новина по темі: ЕКСПЕРТ: НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ В ЗСУ НЕ БУДУТЬ ПОСТАВЛЯТИСЯ ТАНКИ БМ «ОПЛОТ» (ВІДЕО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues