200112 RPV 0Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів (ДержНДІХП) в ініціативному порядку продовжує модернізацію лінійки реактивних піхотних вогнеметів.

 

 


За словами начальника одного з відділів підприємства Андрія Саприкіна, наразі створюють два нові зразки, повідомляє Defense Express з посиланням на АрміяInform.


Зокрема, триває розробка штурмового вогнемета РПВ-18 вагою до 8 кг (за рахунок модернізації та внесення конструкторських змін до РПВ-16) для застосування в умовах міста, а також вогнемету підвищеної дальності й могутності РПВ-20ПДМ (у габаритах РПВ-16) із прицільною дальністю пострілу до 1500 м, який оснастять значно потужнішим термобаричним пострілом.

 

Новина по темі: ДНДІ ХІМІЧНИХ ПРОДУКТІВ НАЛАГОДИВ СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО РЕАКТИВНОГО ПІХОТНОГО ВОГНЕМЕТА РПВ-16


Нагадаємо, підприємство спеціалізується на розробці новітніх зразків боєприпасів для артилерії, інженерних військ і засобів ближнього бою для сухопутних військ, стрілецької зброї.

 

200112 RPV 1


Одним із напрямків його роботи є розробка і виготовлення реактивних піхотних вогнеметів. РПВ-16 сконструйовано на основі пускового контейнера довжиною 900 мм із діаметром внутрішнього каналу 93 мм. Зовні розміщено діоптричний приціл для стрільби на дальність 600 м із можливістю встановлення оптичного пристрою для прицільної стрільби на дальність 1 км.

 

Новина по темі: ДЕРЖАВНИЙ НДІ ХІМПРОДУКТІВ ОТРИМАВ ДЕРЖЗАМОВЛЕННЯ НА ВИРОБНИЦТВО ПАРТІЇ РЕАКТИВНИХ ВОГНЕМЕТІВ РПВ-16


Постріл із РПВ-16 виконується за допомогою пускового пристрою ПП РПВ-16, приєднаного до пускового контейнера безпосередньо перед використанням. Цей пристрій має запобіжний механізм, який знімається перед пострілом. Натискання на спусковий гачок генерує електричний імпульс, що запалює реактивний двигун вогнемета.

 

200112 RPV 2


Для нього розроблено термобаричну бойову частину ТБЧ РПВ-16 вагою 4 кг, споряджену термобаричною сумішшю об’ємного вибуху, здатну знищувати живу силу й легкоброньовану техніку противника. Вона має циліндричний корпус, оснащений напівсферичним обтічником. Ззаду на корпусі розміщено розкладні стабілізатори. Також у хвостовій частині кріпиться реактивний пороховий двигун для викиду ТБЧ із пускової труби на задану відстань до цілі.


Влучивши у ціль, підривається і розпорошується заряд бойової частини, утворюючи хмару аерозолю (діаметром 7-8 м), що за рахунок турбулентності змішується з повітрям. За 0,2 секунди аерозоль вибухає, формуючи вогняну хмару об’ємом 120 кубометрів. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, що уражає супротивника на відстані понад 25 м.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ СТВОРЕНО ТЕРМОБАРИЧНІ БОЄПРИПАСИ ЧЕТВЕРТОГО ПОКОЛІННЯ ДЛЯ ГРАНАТ, РПВ, УДАРНИХ ДРОНІВ ТА КОРИГОВАНИХ АВІАБОМБ (ВІДЕО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues