191204 MIL 0В оборонному відомстві створено Робочу групу, яка відібрала зі складів Міноборони 16 комплектів бронежилетів «Корсар», закуплених у 2019 році і проведе перевірку якості та стійкості даних виробів. Робоча група працюватиме до 11 грудня 2019 року.


Як інформує Defense Express, про це повідомляє прес-служба Міноборони.


До складу групи увійшли представники профільних структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу — Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки, Департаменту військово-технічної політики, Департаменту аудиту, Юридичного департаменту, Військової служби правопорядку а також провідних наукових установ, зокрема Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.


Також, з метою дотримання норм та стандартів перевірки, забезпечення незаангажованості та підтвердження достовірності отриманих результатів, до роботи Групи залучені представники незалежної акредитованої організації з надання послуг тестування, інспектування і сертифікації ТОВ «БЮРО ВЕРІТАС УКРАЇНА».


Новина по темі: ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА ЗАЯВУ ПРО НАДАННЯ УКРАЇНІ ПЛАНУ ДІЙ ЩОДО ЧЛЕНСТВА В НАТО


«Робоча група працюватиме до 11 грудня 2019 року. Наразі члени Групи перевіряють методики та технічні вимоги державних стандартів до бронежилетів, аналізують їх відповідність документам існуючих тактико-технічних вимог, а також перевіряють порядок укладання та виконання договорів на постачання зазначеної продукції. Окрім того, триває аналіз існуючого порядку закупівлі, прийому, обліку, зберігання, контролю якості і передачі військовим частинам бронежилетів на предмет удосконалення цих механізмів», - йдеться у повідомленні.


В подальшому було проведено балістичні випробування відібраних випадковим методом зразків у відповідних сертифікованих лабораторіях, підпорядкованих оборонному відомству України. Випробування проводилися за умов «дощування» та витримування бронежилетів при температурі від — 40º С до + 40º С.


У Міністерстві зазначили, що такі випробування передбачені технічними умовами ТУ У 18.2-31778043.046-2003 (зі змінами), за якими здійснювалася закупівля бронежилетів у 2019 році, а також державними стандартами ДСТУ В 4103-2002 «Бронежилети. Загальні технічні умови» (п. 5.1.2.1) і ДСТУ В 4104-2002 «Вироби бронезахисту. Методи контролю балістичної стійкості бронежилетів» (п. 3.1.3.3).


Проведені випробування у 2019 році виявили наступний фактичний рівень балістичної стійкості зразків: бронежилет із жорсткими пластинами (на відповідність 4 класу захисту при обстрілі кулями 5,45 мм 7Н10 та 7,62 мм ЛПС до 1989 року випуску) у всіх умовах випробування витримав. Бронежилет з м’яким балістичним пакетом (на відповідність 1 класу захисту при обстрілі кулями 9 мм випробування після дощування, впливу пониженої та підвищеної температури) витримав, що підтверджує виконання вимог технічних умов ТУ У 18.2-31778043.046-2003 (зі змінами) в повному обсязі.


Також, аби порівняти рівень протиосколкової стійкості м’яких балістичних пакетів після впливу атмосферних опадів (методом дощування) та після занурення у воду (методом замочування), додатково були проведені випробування, що передбачено ДСТУ В 4103-2002 (п. 5.1.2.1.). Результати випробування засвідчили, що після замочування бронежилет із жорсткими пластинами випробування на відповідність 4-му класу захисту витримав, а бронежилет з м’яким балістичним пакетом на відповідність 1 класу захисту — не витримав.


За попередніми висновками фахівців Робочої групи та відповідно до отриманих результатів, загальний стан організації закупівлі, постачання, обліку та зберігання, а також якості бронежилетів, що надійшли для забезпечення Збройних Сил України, в цілому відповідає існуючим нормативним документам з розроблення та виробництва цих засобів.


Нагадаємо, Державне бюро розслідувань висунуло заступнику директора компанії-постачальника бронежилетів (Юрію Євтушенку – ТОВ «НВП «Темп-3000») обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом закупівлі неякісного речового майна за завищеною ціною для Збройних сил України.


Як раніше повідомляв Defense Express, у вересні минулого року, завершено військово-дослідні випробування нових літніх трекінгових черевиків для українських бійців, розроблених вітчизняною компанією «Талан».

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues