191129 NTUHPI 0Вчені кафедри загальної електротехніки НТУ «Харківський політехнічний інститут» винайшли аерозольний генератор, який працює на новій технології.

 

 

 

 

Унікальний винахід дозволить вирішити потреби Збройних Сил України, повідомляє Defense Express з посиланням на сайт НТУ «ХПІ».

 

Установка розпилює порошки, які здатні маскувати військову техніку в тепловому діапазоні та імітувати помилкові цілі для радіолокаторів. 

 

Новина по темі: ІННОВАЦІЇ: УКРАЇНА РОЗРОБЛЯЄ ПРИЛАДИ, ЩО ДОЗВОЛЯТЬ ЗВИЧАЙНИМ АК-74 ЗБИВАТИ БПЛА ЕЛЕКТРОМАГНІТНИМ ІМПУЛЬСОМ


Робота здійснюється під керівництвом завідувача кафедри загальної електротехніки НТУ «ХПІ» Костянтина Коритченка із залученням професорсько-викладацького складу кафедри та студентів, за підтримки дирекції Навчально-наукового інституту енергетики, електроніки та електромеханіки, в тому числі директора інституту д.т.н. Романа Томашевського.

 


За словами Костянтина Коритченка, в установці застосовується унікальна технологія, яка полягає в детонації суміші бензину з повітрям і, за рахунок дії ударної хвилі на димову суміш, відбувається розпилення аерозолю.


«Основна відмінність технології полягає в тому, що принцип детонації реалізується на поршневий системі. Тобто поршневий компресор при згорянні значно знижує вартість аналогічних систем, які працюють на газотурбінних двигунах», — зазначив він.

 

Новина по темі: ВІЙСЬКОВІ ВІДПРАЦЬОВУВАЛИ МАСКУВАННЯ ОБ'ЄКТІВ АЕРОДРОМУ З ВИКОРИСТАННЯМ АЕРОЗОЛЬНИХ ДИМОВИХ ЗАВІС


«Це установка компактна, легка в експлуатації, ефективно забезпечує маскування як в інфрачервоному, так і у видимому спектрі випромінювання», — розповів доцент кафедри військової підготовки Національного університету цивільного захисту України Олександр Сакун, після проведення кафедрою загальної електротехніки ХПІ польових випробувань аерозольного генератора.


ХПІ планує співпрацювати з Фондом підтримки винаходів Міністерства економічного розвитку і торгівлі та виробником газоаналізаторів «Екотест» для створення стартапу, який вирішить завдання маскування техніки та військ Збройних Сил України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues