191128 Temp3000 0Державне бюро розслідувань висунуло заступнику директора компанії-постачальника бронежилетів (Юрію Євтушенку – ТОВ «НВП «Темп-3000») обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом закупівлі неякісного речового майна за завищеною ціною для Збройних сил України.

 

Відповідна інформація оприлюднена на сайті ДБР, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: ЛІГА ВИСЛОВИЛА ЗАНЕПОКОЄННЯ СИТУАЦІЄЮ НАВКОЛО НАЙБІЛЬШОГО ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИКА ЗАХИСНОГО СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ЗСУ


«У кримінальному провадженні за фактом закупівлі неякісного речового майна за завищеною ціною для Збройних Сил України, зокрема бронежилетів 1-4 класів захисту, які не відповідають технічним умовам, повідомлено про підозру засновнику – заступнику директора компанії-постачальника неякісного майна», - повідомляє прес-служба ДБР.

 

Новина по темі: ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2019: УКРАЇНА ВПЕРШЕ ПОЧАЛА ВИРОБЛЯТИ ВЛАСНИЙ ТИТАНОВИЙ БРОНЕЗАХИСТ (ФОТО)


«Він підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України, а саме: заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах», - додається в повідомленні.

 

191128 Temp3000 2

Юрій Євтушенко на стенді «НВК «Темп-3000» під час виставки «Зброя та Безпека-2019»


Нагадаємо, Юрій Євтушенко є власником та засновником приватної компанії ТОВ «НВК «Темп-3000», що входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України» та є багаторічним й найбільшим в Україні постачальником захисної амуніції для Збройних сил України.

 

Новина по темі: ЧЕРЕЗ ОБШУКИ В УПРАВЛІННІ РОЗВИТКУ ТА СУПРОВОДЖЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗСУ ЗУПИНЕНА ЗАКУПІВЛЯ ФОРМИ ТА СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ АРМІЇ

 

Варто відзначити, що саме бронежилети («Корсар») та балістичні шоломи («Каска-1М») цієї компанії стоять на озброєнні більшості підрозділів ЗСУ й захищають українських воїнів впродовж 5 років війни на Сході Країни.

 

191128 Temp3000 3

Частина виробів з лінійки «НВК «Темп-3000»


В прес-службі ДБР також нагадали, що раніше у рамках досудового розслідування згаданого кримінального провадження слідчі ДБР повідомили про підозру п'ятьом високопосадовцям Міністерства оборони України.


Їх підозрюють в умисному, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, невиконанні військовою службовою особою дій, які вона за своїми службовими обов’язками повинна була виконати, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 Кримінального кодексу України).

 

191128 Temp3000 1


Зокрема 5 листопада генерал-майору ЗСУ, начальнику Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Дмитру Марченку, двом його заступникам та двом начальникам відділу 5 листопада оголосили підозри у постачанні у війська неякісних бронежилетів.


В ДБР стверджують, що ці посадовці здійснили закупівлю 20 тисяч неякісних бронежилетів на суму 176 млн грн.

 

Новина по темі: ПІСТОЛЕТ МАКАРОВА, ВОДА ТА СВД – БРОНЕЖИЛЕТИ, ЯКИМИ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ ЗСУ, УСПІШНО ПРОЙШЛИ БАЛІСТИЧНУ ПЕРЕВІРКУ ЯКОСТІ (ВІДЕО)

 

Своєю чергою,  варто додати, що згідно з поясненнями начальника Науково-випробувального відділу Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, полковника Святослава Сєдова, всі офіційні випробування індивідуального бронезахисту (що постачався ЗСУ) чітко відповідають затвердженим процедурам та проводяться згідно з ними.


«Особовий склад науково-випробувального відділу під час проведення випробувань діє чітко за процедурами, які визначені в державних стандартах України. Тобто ми не відходимо і не добавляємо від себе ніяких додаткових перевірок (особисто, без додаткового замовлення від виробника – прим. ДЕ). Якщо в замовленні написана перевірка бронежилетів при нормальних умовах і не написано, ні дощування, ні замочування, то ми цього не робимо», - пояснив Святослав Сєдов.

 


«Тобто діємо чітко по процедурам, які зазначені в державних стандартах України. Для того, щоб якось убезпечити особовий склад відділу від певних слідчих дій, ми на протязі 2-3 років зберігаємо всі зразки, які були у нас під час проведення випробувань. Ми готові до проведення додаткових перевірок, навіть, якщо це буде суперечити державним стандартам», - додав начальник НВВ.

 

Новина по темі: ЗСУ ПЛАНУЮТЬ У ЦЬОМУ РОЦІ ВВЕСТИ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ НОВИЙ БРОНЕЖИЛЕТ З ЗАХИСТОМ 4 РІВНЯ


При цьому він пояснив, що лише після такої перевірки (технічні умови якої підписані ще у 2014 році та з боку керівництва МО, і з боку виробника бронежилетів – прим. ДЕ) і відповідного протоколу, виробник звертається до МО для заключення договорів на постачання.


«Після чого (тобто після перших офіційних перевірок, укладення відповідного протоколу та контрактів з МО – прим. ДЕ) проводяться ще повторні перевірки, коли вже йде процес забезпечення Збройних сил України виробами згідно державних стандартів України технічних умов. Йде виїмка бронежилетів спеціальним підрозділом Міноборони, це Головне управління, вони здійснюють виїмку бронежилетів, опломбують і передають нам на балістичні випробування. Ми перевіряємо з кожної партії по одній одиниці при нормальних умовах і вже після проведення цих балістичних випробувань здійснюється забезпечення ЗСУ, безпосередньо продукція відвантажується на склади», - відзначив Святослав Сєдов.

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ «ТЕМП-3000» ДОСЯГНУЛА ВИПУСКУ 400 ШОЛОМІВ НА ДОБУ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues