191121 AthenaСистемі під час випробувань на військові базі вдалося спалити декілька безпілотників, що одночасно перебували в повітрі

 


Лазерна оборонна система ATHENA від компанії Lockheed Martin спалила декілька безпілотників, що перебували в повітрі, під час випробувань на військовій базі в Оклахомі. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Popular Mechanics

 

Під час випробувань системі вдалося одночасно нейтралізувати декілька безпілотників, що летіли у повітрі, демонструючи таким чином здатність знищувати більш як одну загрозу за один раз. Наразі американські військові наполягають на розробці аналогічної лазерної зброї для протидії загрозі безпілотнику для захисту військових баз, особливо повітряних, де один безпілотник може завдати критичної шкоди багатомільйонному літаку.

 

ATHENA – це лазерна збройна система потужністю 30 кВт, що використовує для своєї роботи лазер ALADIN, який поєднує потужність трьох 10 кВт лазерів в єдиний пучок. Використання декількох лазерів означає, що система також може працювати на «нижчих рівнях», скажімо, 10 кВт чи 20 кВт, якщо необхідно. Максимальної ж потужності достатньо для нанесення критичних структурних пошкоджень безпілотнику, після чого він падає з неба. 

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ RAVENSWOOD РОЗРОБЛЯЄ ТРЕНУВАЛЬНУ СИСТЕМУ З ДОПОВНЕНОЮ РЕАЛЬНІСТЮ

 

У прес-релізі Lockheed Martin повідомляється, що ATHENA підпалила декілька дронів (серед яких були планери та квадрокоптери). Компанія каже, що «урядова система С2 і радіолокаційний датчик» виявили безпілотники, а потім передали радіолокаційну доріжку операторам, що контролюють лазерну зброю.

 

Водночас у компанії не повідомляють низку ключових деталей, які б надали змогу сформувати повну картину ефективності системи ATHENA, що тестувалася під час випробувань. Йдеться про те, що невідомо конкретно скільки дронів усього вдалося збити, якою була швидкість цих дронів; чи були безпілотники, які досягли цілі й лазер їх пропустив, наскільки далеко були дрони від лазера, коли їх збили, та як працював зв’язок даних між датчиками та операторами, що керували лазером.

 

З усім тим, у компанії повідомляють, що лазерна оборонна система ATHENA також здатна збивати артилерійські снаряди та ракети, і в цьому режимі система буде працювати автономна, що дозволить швидко та вдало протидіяти загрозі. 

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues