191120 USA 019 листопада, демократи Сенату США Річард Дурбін, Патрик Ліхі, Джек Рід та Роберт Менендез надіслали листа міністру оборони США Марку Есперу з вимогою дати відповідь щодо затримки військової допомоги Україні.


Про це пише Укрінформ, з посиланням на сайт сенатора Річарда Дурбіна.


Сенатори пишуть, що у п’ятницю, 15 листопада Міністерство оборони повідомило комітетам Конгресу про те, що 35,2 млн доларів із 250 млн, виділених через фонд «Ініціатива безпекової допомоги Україні» та затриманих Адміністративно-бюджетним управлінням за вказівкою Білого дому, залишаються невикористаними. З них 15,5 млн доларів призначено для летальної зброї та радарів.


Новина по темі: МІНІСТР ОБОРОНИ УКРАЇНИ ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ КОНГРЕСУ США


«Допомога, виділена на цей фінансовий, 2019 рік, - йдеться в листі, - залишається невикористаною. Це прямо суперечить твердженням посадових осіб поза Міністерством оборони про те, що затримка допомоги Україні Білим домом не мала жодних наслідків. Насправді затримка стала причиною того, що ці кошти залишаються в казначействі США, а не в Україні, як планував Конгрес. Ми шукаємо додаткових роз’яснень, чому досі триває затримка з надання допомоги близькому партнерові США».


Надання допомоги, яку Конгрес виділив спеціально для підвищення безпеки України, «важливе для підтвердження нашої прихильності Україні», сказано в листі міністрові оборони.


Сенатори нагадали, що за останні п'ять років внаслідок боротьби з російською агресією загинуло більше українських бійців, ніж американських та коаліційних військових за вісімнадцять років бойових дій в Афганістані. Ще 25 українських військовослужбовців були вбиті російськими силами в період з липня по жовтень цього року – «у той самий час, коли Білий дім затримував допомогу», наголошують сенатори.


Нагадаємо, 13 вересня ц.р., під час 16-ї зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Києві Президент України Володимир Зеленський заяви, що замість нещодавно «заблокованих» 250 млн доларів військової допомоги, Україна отримає від США фінансування у розмірі 140 та 250 мільйонів.


Як раніше повідомляв Defense Express, в минулому році стало відомо, що в оборонному бюджеті США на 2019 рік закладено 250 млн на безпекову допомогу Україні.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues