191108 iiВійськові працюють над проектом штучного інтелекту, задачами якого буде не тільки збір та аналіз великої кількості даних, але й допомога у створенні стратегії на полі бою.

 

У США розпочали роботу над проектом Quarterback, метою якого є створення помічника на основі штучного інтелекту, що буде збирати дані з безпілотників, радарів, наземних роботів, супутників, камер у солдатських окулярів тощо, а потім визначати найкращу з можливих стратегій знищення ворога.

 

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Defence One. З огляду на зменшення тривалості часу на прийняття рішення, Quarterback допоможе командирам швидше та досконаліше оцінити ситуацію на полі бою, і згодом обрати найбільш вдалу стратегію на основі наявних активів та інших факторів.

 

Отже, перша задача, яку виконуватиме штучний інтелект – це оцінка даних, кількість який постійно збільшується. «Просте зображення карт вимагає 96 годин для синхронізації циклу націлювання на бригаду чи дивізію. Нині мета полягає у зведенні цього показнику до 96 секунд – у цьому нам має допомогти штучний інтелект», – зазначає Кевін МакЕнері, заступник директора команди з розробки NGCV (Next Generation Combat Vehicle).

 

Новина по темі: НІМЕЦЬКА КОМПАНІЯ ОГОЛОСИЛА ПРО СТВОРЕННЯ РАДАРУ, ЗДАТНОГО ВІДСТЕЖУВАТИ ЛІТАКИ ЗІ СТЕЛС-ТЕХНОЛОГІЯМИ

 

«Сьогодні нам потрібна система штучного інтелекту, що допоможе ідентифікувати загрозу, об’єднати отримані дані з іншими датчиками та даними, розподілити цю інформацію по всіх системах командування та управління і рекомендувати нашим командирам найкращу платформу для досягнення необхідного ефекту», – пояснює МакЕнері.

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ RAVENSWOOD РОЗРОБЛЯЄ ТРЕНУВАЛЬНУ СИСТЕМУ З ДОПОВНЕНОЮ РЕАЛЬНІСТЮ

 

Попри те, що схожі проекти вже існують як в США, так і в інших країнах, нині розробники намагатимуться створити щось більше, ніж простий візуалізатор даних. Як стверджує один з керівників програми підполковник Джей Вішам, вони прагнуть створити систему, яка допоможе у розробці стратегії. Водночас стверджується, що плани на майбутнє армії нині залежатиме не суто від штучного інтелекту, але й від наземних роботів, що будуть діяти спільно з цими системами. Так, сьогодні один оператор в американській армії може керувати двома наземними роботами. У планах розробників – збільшити цей показник до десяти. Це вимагатиме від майбутніх наземних роботів мати здатність не просто збирати дані, а реально «сприймати» навколишній світ та позначати об’єкти у своїй зоні відповідальності, а також «вміти» приймати рішення з мінімальним втручанням людини. З цим виникає більш значна залежність від створення та розвитку малих та великих інтелектуальних систем, які здатні робити висновки завдяки нейронним мережам. Нині ці процеси називаються «навчанням у чорному ящику», оскільки на відміну від прямих чи простих статистичних моделей наразі важко визначити, як саме штучний інтелект приймає рішення. Ці питання наразі є основними для вирішення розробниками штучного інтелекту для задоволення військових проблем.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues