191108 Drone guardНавчання надали можливість перевірити сумісність антен, а також технологій, процедур та тактик для морських безпілотних систем, що використовують країни НАТО

 

Десятки безпілотних підводних, надводних та повітряних транспортних засобів країн НАТО зібралися в Португалії та протягом двох тижнів у вересні демонстрували нові технологічні досягнення у мережах безпілотних морських систем. Для посилення оборони порту ВМС Португалії запросили IAI надати свою систему Drone-Guard C-UAS, яка забезпечувала безпрецедентну ситуаційну обізнаність та можливість ураження дронів під час навчань. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Defence Update. 

 

Навчання надало можливість перевірити сумісність повітряних та технологій, процедур та тактик для морських безпілотних систем, які використовуються країнами НАТО.

 

Нині безпілотні системи можуть стати головним ризиком для військово-морських сил, які мають розуміти, як протидіяти такій загрозі. Водночас для сил, що експлуатують безпілотні системи, важливо, щоб дрони працювали в умовах протидії ворожим РЕБ та іншим засобам знешкодження безпілотників.

 

Деякі з цих можливостей були протестовані під час навчань НАТО, що проходили в Португалії. Так, свої здібності продемонструвала система боротьби з безпілотниками від компанії Elta Systems, що є дочірньою компанією IAI.

 

До складу системи входить радіолокатор ELM-2026B, що виявляє всі типи повітряних цілей, від літаків і безпілотників до маленьких, повільних дронів. РЛС також забезпечує автоматичну ідентифікацію цілей.

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ TEXTRON SYSTEMS ПРЕДСТАВИЛА РОБОТИЗОВАНУ БОЙОВУ МАШИНУ RIPSAW M5

 

Пасивний датчик COMINT-ELINT забезпечує виявлення дронів за їхніми характерними «викидами». Система може ідентифікувати безпілотники та визначати конкретні типи дронів за їх електронним підписом. Ці датчики можуть виявити безпілотник ще до того, як він злетить, забезпечуючи раннє попередження про ворожі наміри. Drone Guard також може виявляти «безшумні» автономні безпілотники, які не потребують GPS для своєї роботи. Візуальна ідентифікація відбувається за допомогою спеціальних електрооптичних датчиків.

 

Всі датчики керувалися завдяки єдиному блоку управління, який відстежував цілі під час навчання. Система визначила невеликі та тактичні безпілотники, що вдень та вночі розгорталися з моря та внутрішньої частини порту. Drone Guard виявляв ці безпілотники на значних відстанях та забезпечував ситуаційну поінформованість та раннє попередження захисників порту, що мали можливість заздалегідь підготуватися до загрози. 

 

«Система Drone Guard працювала бездоганно під час заходу», – прокоментував подію Абіш Ашер, регіональний директор з маркетингу та продажів компанії. Він зазначив, що система забезпечила попередній та інноваційний показ обізнаності щодо інтегральної картини обстановки поверхні та повітря, і одночасно класифікувала різні типи цілей. 

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues