191105 MIL 0У військових частинах оперативного забезпечення ЗС України введено підрозділи, які займатимуться розмінуванням і протидією саморобним вибуховим пристроям. Для цих підрозділів буде закуплено новітні засоби з розмінування та протидії саморобним вибуховим пристроям.


Як інформує Defense Express, про це у коментарі «Армія Інформ» повідомив начальник інженерних військ ЗС України – начальник Центрального управління інженерного забезпечення Головного управління оперативного забезпечення ЗСУ генерал-майор Юрій Лукашик.


За його словами, фахівці за цим напрямком проходитимуть підготовку у Центрі розмінування в Кам’янці-Подільському.


«Наступного року для цих підрозділів буде закуплено новітні засоби з розмінування та протидії саморобним вибуховим пристроям. Зокрема і роботизовані системи. Такі засоби та системи вже є на озброєнні в Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення ЗСУ. Вони себе дуже добре зарекомендували у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки в Косово та Афганістані», - наголосив генерал-майор Юрій Лукашик.


Новина по темі: ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ОНОВЛЕННЯ СБУ «ВИЧИТУЮТЬ» РАЗОМ ІЗ НАТО


Він зазначив, що розмінування та протидія саморобним вибуховим пристроям – це найвищий рівень підготовки сапера. Фахівці Російської Федерації активно використовують такого типу мінно-вибухові пристрої у районі проведення ООС у Донецькій та Луганській областях. Вибухові предмети можуть бути встановлені у будь-які побутові предмети і призводити до жертв як серед військових, так і серед мирного населення.


Нагадаємо, 3 листопада 2019 року, на ділянці розведення №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області, військовослужбовці Операції об’єднаних сил розпочали процес розмінування.


До цього, 2 листопада, міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто відвідав Станицю Луганську, де заявив про виділення 600 тисяч євро на розмінування на Донбасі.


Як раніше повідомляв Defense Express, 4 листопада, міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що розведення сил у Петрівському, яке мало розпочатися 4 листопада ц.р., відтерміновується через зафіксовані раніше обстріли.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues