191023 RBMРоботизований міні-танк від компанії Textron Systems буде оснащений автоматичною гарматою та матиме два власних безпілотників для виконання бойових та розвідувальних місій. 

 

Компанія Textron Systems на AUSA 2019 представила роботизовану бойову машину Ripsaw M5, оснащений автоматичною гарматою та двома власними дронами. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Popular Mechanics. Роботизований танк призначений для виконання небезпечних завдань на полі бою як самостійно, так і разом з пілотованими танками та бронеавтомобілями.

 

Ripsaw M5 базується на гусеничному транспортному засобі Ripsaw, розробленому братами Майком та Джеффом Хоу, які знялися в реаліті-шоу «Howe & Howe Tech». Оснащений дизельним двигуном Duramax потужністю 600 к.с., він здатен розвивати швидкість до 97 км/год (60 миль/год). Армія США випробувала цей автомобіль з 2010 по 2017 рік, але ніколи фактично не купувала невеликий «танк» у значних обсягах.

 

Компанія Textron Systems придбала Howe & Howe в жовтні 2018 року, а через рік демонструє автомобіль Ripsaw п’ятого покоління. У Ripsaw M5 є башта Kongsberg MCT-30 Protector – така ж, як і на бойовій машині піхоти Stryker Dragoon.

 

 MCT-30 озброєна 30-мм артилерійською установкою Mk. 44 Bushmaster IІ, яка застосовується на тому ж Stryker Dragoon, літаку AC-130U Spooky та есмінці класу Zumwalt. Ця автоматична гармата ефективна проти піхоти в оборонних позиціях, вантажних транспортних засобів та бронетехніки.

 

Новина по темі: НІМЕЦЬКА КОМПАНІЯ ОГОЛОСИЛА ПРО СТВОРЕННЯ РАДАРУ, ЗДАТНОГО ВІДСТЕЖУВАТИ ЛІТАКИ ЗІ СТЕЛС-ТЕХНОЛОГІЯМИ

 

З усім тим, М5 може бути оснащений пультом дистанційного керування модулем CROWS-J, який оснащений протитанковими ракетами Javelin. Роботизований «танк» також може носити «гармати середнього калібру» чи зенітні ракети.

 

Окрім безпосереднього виконання бойових задач, М5 може виконувати роль розміновувача, знищувати саморобні вибухові пристрої чи демонтовувати перешкоди.

 

Також М5 здатен проводити розвідувальні місії – роботизована бойова машина оснащена баштою спостереження як з електрооптичними (в основному, штатними камерами спостереження), так і з інфрачервоними камерами нічного бачення з оглядом в 360°.

 

Конструкція M5 передбачає перевезення двох типів безпілотників. Перший – це квадрокоптер R80D Skyraider, розташований на задній панелі М5. Другий – це безпілотний транспортний засіб з баштою спостереження на висувній платформі, завдяки якій роботизована машина може виглядати з-за кущів чи іншого покриття та має роботизовану руку для маніпулювання предметами. Він навіть може підійматися сходами, завдяки чому команда автомобіля М5 може проводити розвідку всередині будинків. 

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues