191010 aselsan 0Україна та Туреччина розширюють співпрацю у сфері військово-технічного співробітництва, одним з напрямків якої стало відкриття на території України складальної лінії радіостанцій турецької компанії Aselsan.

 

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на представника турецької компанії. 

 

 Офіційне відкриття складальної лінії турецьких радіостанцій відбулося 10 жовтня за участі представників компанії Aselsan та української сторони. Складальне виробництво продукції компанії Aselsan стосуватиметься радіостанцій, що вже закуповуються за контрактом з Міністерством оборони України. Йдеться про лінійку радіостанцій VRC-9661 (потужністю 10 Вт та 50 Вт), ручну радіостанцію PRC-9651 (5 Вт) та солдатську радіостанцію PRC-5712 (125 мВт). 

 

Новина по темі: «УКРОБОРОНОПРОМ» ПІДПИСАВ НОВИЙ КОНТРАКТ З ASELSAN НА ПОСТАВКУ РАДІОСТАНЦІЙ ДЛЯ МОУ

 

З нагоди відкриття з промовою виступив президент та генеральний директор компанії Aselsan професор, доктор Халук Горгун (Haluk Görgün). Він висловив сподівання, що організація складального циклу не тільки пришвидшить темпи оснащення українських Збройних Сил, але й стане поштовхом до нових спільних проектів України та Туреччини: «Компанія Aselsan має виробничі та складальні лінії не тільки в Туреччині, а й в більш як 10 країнах у всьому світі. Сьогодні я з великим задоволенням знаходжуся тут, на відкритті складальної лінії радіостанцій Aselsan, які відтепер будуть виготовлятися та обслуговуватися в Україні. Ми завжди з гордістю заявляємо про те, що з 2013 року наша компанія успішно співпрацює з українськими Збройними Силами та місцевими виробниками. Протягом цих років ми вже здійснили низку успішних проектів в Україні у сфері радіоелектроніки та систем зв’язку і сподіваємося, що відкриття складальної лінії стане ще одним кроком до налагодження довгострокових партнерських зв’язків з Україною».

 

Водночас начальник військ зв’язку Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Рапко, який також був присутній на відкритті, запевнив, що радіостанції Aselsan відповідають всім необхідним технічним вимогам: «Ці радіостанції неможливо подавити потужними радіоелектронними підрозділами Російської Федерації. Так, вони дуже сильно просунулися в напрямку вдосконалення засобів РЕБ, але турецькі радіостанції нанівець зводять ці зусилля, оскільки можуть працювати в будь-яких умовах. Це найголовніша цінність засобів зв’язку Aselsan. Тому я вважаю, що майбутнє цифрових радіостанцій для наших Збройних Сил вирішено».

 

191010 aselsan

 Відкриття складальної лінії турецьких радіостанцій в Україні. 

 

У 2017 році УКХ-радіостанції від компанії Aselsan стали переможцями у порівняльних випробуваннях, які пройшли у Збройних Силах України, і закуповуються для оснащення частин Сухопутних військ, ракетних військ та артилерії, частин Протиповітряної оборони. Крім низки додаткових угод про постачання радіостанцій, також було підписано офсетну угоду, яка дозволяє отримати сучасне програмне забезпечення та технології.

 

Новина по темі: КБ «ПІВДЕННЕ» ПОКАЗАЛО ПРОЕКТ ВЛАСНОГО КОМПЛЕКСУ ЗРК (ВІДЕО)

 

Протягом 2019 року українські військові та інженери компанії Aselsan реалізували низку проектів, спрямованих на покращення систем зв’язку в ЗСУ. Одним з таких рішень стало запровадження турецькою компанією у власні засоби зв’язку режиму DMR (Digital Mobile Radio). Цей режим забезпечує підвищений захист радіомережі від прослуховування. Також він позитивно впливатиме на переоснащення ЗСУ новими радіостанціями, оскільки забезпечує взаємодію підрозділів, оснащених радіостанціями Aselsan з тими підрозділами, що використовують засоби зв’язку Motorola.

 

Зразки радіостанцій, що закуповуються в інтересах Збройних Сил України, належать до сучасного сімейства засобів зв’язку, побудованих на основі технології software-defined radio (SDR), де базові параметри пристрою визначаються програмним забезпеченням. Системи розроблені відповідно до стандартів НАТО, що вимагають від мереж тактичного зв’язку підвищеної живучості в умовах застосування противником засобів протидії.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues