191007 bronНова легка броня має бути на 64% стійкішою до ударів, ніж сталь, і до 8 разів легша за сучасні звичайні бронежилети. 

 

Вчені Дослідницької лабораторії армії США (Army Research Laboratory) та Університету Баффало розпочали роботу з реструктуризації мікроскопічних матеріалів, що дозволить значно підвищити здатність поглинати та розсіювати енергію. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Fox News. Як впевнений керівник програми проектування матеріалів Дослідницької лабораторії доктор Еван Руннестор, ці роботи стануть початком створення нового виду легкої броні для солдатів, яка буде на 64% стійкіша до ударів, ніж сталь, і до 8 разів легша за сучасні звичайні бронежилети. Крім того, броня з нових матеріалів має бути в 14 разів ефективніша за ту, яку солдати використовують сьогодні.

 

Сучасні бронежилети, що використовують солдати, можуть важити до 35 фунтів. Значна частина з них виготовляється з синтетичних волокон, таких як кевлар, з металевими чи керамічними пластинами.

 

Новий матеріал, над яким працюють вчені Дослідницької лабораторії армії США та Університету Баффало, є сконфігурованим варіантом поліетилену ультрависокої матеріальної ваги – композитний матеріал з пластику, відомий своєю міцністю та здатний витримати потужні удари. Матеріал отримав позначення UHMWPE, що можна схарактеризувати як «лінійний напівкристалічний полімер, який можна описати як двофазний композит кристалічної та аморфної фаз».

 

Новина по темі: НІМЕЦЬКА КОМПАНІЯ ОГОЛОСИЛА ПРО СТВОРЕННЯ РАДАРУ, ЗДАТНОГО ВІДСТЕЖУВАТИ ЛІТАКИ ЗІ СТЕЛС-ТЕХНОЛОГІЯМИ

 

Нині роботи зосереджені над тим, щоб створити новий вид матеріалу UHMWPE, який буде від 10 до 20 разів стійкіший за попередній. Це досягається за допомогою удосконаленого наукового процесу, призначеного для створення «мікроскопічних структурних варіацій» у складі та товщині матеріалу.

 

Нові варіанти створюються завдяки комбінуванню різних сконфігурованих полімерних ниток в інтегрований «твердий та м’який» матеріали. На одній стороні полімерні нитки витягнуті та затверділі, тоді як інша сконструйована таким чином, щоб вона була більш м’якою та аморфною. Це робиться для створення конкретного високоміцного впливу.

 

Загалом роботу науковців характеризують як перспективне фундаментальне дослідження. Самі вчені кажуть, що на повноцінну розробку матеріалів може знадобитися близько п’яти років. Водночас попереднє лабораторне тестування вказує, що матеріал здатний витримувати необхідні навантаження. Попри те, що балістичні випробування ще не були проведені, дослідники вважають, що результати будуть аналогічні тим, що отримані в лабораторних умовах.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues