190919 robotСистема здатна автономно знаходити міни та знищувати їх – але остаточне рішення все ще прийматиме оператор, що слідкує за роботом.

 

У ВМФ США провели успішні випробування нової системи розмінування, яка використовує автономних роботів для виявлення, ідентифікації та знищення морських мін. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Popular Mechanics.

 

Нова система не тільки швидша за ті, що потребують безпосередньої участі людини, але й набагато безпечніше: оператору не потрібно знаходитися поруч, щоб керувати роботом.

 

Представники ВМФ, що займаються тестуванням нової системи, стверджують, що служба перевірила роботизовані протимінні засоби на кораблях прибережної зони, які виконують місії пошуку мін та їх знешкодження.

 

Нова система протимінної боротьби передбачає інтеграцію в кораблі прибережної зони двох безпілотних машин Textron з можливістю запуску з корабля. Як тільки він прибуває в зону, де ймовірно можуть розташовуватися міни, тоді свою роботу розпочинає протимінний гідролокатор AN/AQS-20C (Q-20C), призначений для оснащення безекіпажних засобів. Цей мультимодальний пошуковий сонар має розширені можливості акустичного та електронно-оптичного зондування, яке дозволяє виявляти та класифікувати морські міни різних типів.

 

Новина по темі: RAYTHEON ПРЕДСТАВИВ НОВУ ГІПЕРЗВУКОВУ РАКЕТУ

 

Після того, як система визначає місцеперебування мін, вона може надіслати фотознімки підозрілих об’єктів оператору на кораблі. Якщо екіпаж підтверджує, що це дійсно міна, система запускає у воду безпілотник Barracuda, який прямує до підозрілого об’єкта та за наказом знищує місце вибуховим зарядом.

 

Попередні системи пошуку мін зазвичай передбачали занурення людей чи навіть морських ссавців у воду для перевірки потенційно небезпечних місць, а потім – застосування вибухових речовин для знищення їх на відстані. Нова система ж дозволяє уникати таких ризиків та діє набагато швидше, оскільки може перевірити декілька місць одночасно. Однак, як повідомляє джерело, остаточне рішення поки що залишатиметься за оператором, який дає команду знищувати міни чи ні. 

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues