190912 EUROPE 0Європейський союз створить новий Генеральний директорат з питань оборони, промисловості та космосу для допомоги у фінансуванні, розвитку та розгортанні збройних сил.

 

Як інформує «Європейська правда», з посиланням на Reuters, про це заявила наступна очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

 

Вона оголосила, що директорат очолить Сільві Гулар, соратниця президента Еммануеля Макрона, яка також буде комісаром з питань промислової політики. Варто зауважити, що створенню в Єврокомісії оборонного відділу довго протистояла Британія.

 

«Європейський союз ніколи не буде військовим союзом», - сказала фон дер Ляєн. «Але країнам-членам Європейського союзу говорили багато разів, що загальні витрати на їхні збройні сили є надзвичайно важливими», - сказала вона.

 

Нова очільниця ЄК зазначила, що плани принесуть користь НАТО, до якого належать багато країн ЄС, і додала: «НАТО завжди буде (нашою) колективною обороною».

 

Новина по темі: ЦЬОГО РОКУ УКРАЇНА ТА ФРАНЦІЯ ЗАПУСТЯТЬ СПІЛЬНЕ ВИРОБНИЦТВО ЗАСОБІВ РЕБ


Директорат будуватиметься на військовому пакті ЄС, підписаному наприкінці 2017 року з метою інтегрувати оборонні сили, спільно працюючи над новою зброєю та сприяючи швидкому розгортанню військ.

 

Космос також стає сферою, де ЄС хоче спільно розвивати технології, адже, зокрема, Китай, Росія та США розробляють космічну зброю, яка може збити ворожі ракети та ППО або знищити супутники.

 

Плани будуть залежати від затвердження запропонованого оборонного фонду в 13 мільярдів євро на розробку та купівлю зброї, а також грошей із загального бюджету ЄС на оборонні дослідження. Очікується, що уряди ЄС поповнять фонд, щоб збільшити його розмір.

 

Як раніше повідомляв Defense Express, ФРН, Франція і Іспанія запустили найбільший оборонний проект в Європі.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues