190909 gzПентагон та галузеві розробники готуються до випробувань нової серії прототипів гіперзвукової зброї у рамках масштабних зусиль створення новітньої зброї для армії.

 

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на Fox News.

 

Польотні випробування, наземні стрільби, моделювання та створення різних прототипів повітряних засобів – усе це здійснюється в рамках програми створення гіперзвукової зброї для ВПС США від DARPA та Raytheon під назвою HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept).

 

Керівник програми Ендрю Кнодлер зазначає, що ця програма визначає ключові сфери акцентів на розвиток цієї галузі, зокрема «використання нових гіперзвукових двигунів для забезпечення тривалого гіперзвукового “круїзу”».

 

Новина по темі: RAYTHEON ПРЕДСТАВИВ НОВУ ГІПЕРЗВУКОВУ РАКЕТУ

 

«Наземні випробування вже відбулися. Задача полягала в імітації польоту для того, щоб можна було створити правильне теплове середовище. Ми не можемо випробовувати дальність польоту за допомогою цих тестів, але вимірюємо продуктивність, підйом та тягу – показники, з яких можна зробити потрібні нам висновки», – пояснює доктор Томас Бассінг, віцепрезидент ракетних систем Raytheon.

 

Також повідомляється, що програма передбачає створення гіперзвукової зброї «швидкого пуску», яка досягає швидкості та дальності, «пропускаючи верхню частину атмосфери», як заявляє Бассінг. Ця зброя матиме форму крилатого планера або ж канонічну форму, що зробить її маневровою та достатньо швидкою. Однак об’єкти, що рухаються з гіперзвуковими швидкостями, генерують величезну кількість тепла, яким потрібно належним чином керувати, щоб зброя була ефективною. Також потрібно використовувати спеціальні матеріали, здатні витримувати високі температури, зазначають фахівці Raytheon. Наразі однією з найбільших проблем у компанії вважають «ланцюжок ефектів» між командою та керуванням, мережевими та сенсорними технологіями, достатніми для досягнення необхідних вказівок, орієнтації та точності польоту. Фахівці зазначають, що низка гіперзвукових озброєнь створена як ударна зброя «кінетичної енергії». Це означає, що така зброя не використовуватиме вибухівку, а покладатиметься на швидкість та силу удару для знищення цілей.

 

Наразі концепція створення та випробування гіперзвукового озброєння в США полягає у тому, щоб обійти деякі тривалі часові рамки та бюрократичні елементи традиційного процесу, що має стати основою для подальшого розвитку гіперзвукової зброї.

 

ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ 

Лого Эвереста Матеріали тематики “Сучасні технології” створюються за підтримки компанії “Еверест”, що займається розробкою та впровадженням передових інформаційних технологій, продуктів та сервісів для потреб корпоративного ринку та силових структур України.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues