190813 Bukin 0Спільне підприємство, створене держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», та турецькою компанією Baykar Defence, вже має в роботі чотири проєкти з виробництва озброєння та військової техніки (ОВТ).

 

 

 

Про це Укрінформу розповів гендиректор концерну «Укроборонпром» Павло Букін, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: «УКРСПЕЦЕКСПОРТ» ТА ТУРЕЦЬКА BAYKAR DEFENCE СТВОРИЛИ СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО У СФЕРІ ВИСОКОТОЧНОЇ ЗБРОЇ ТА АЕРОКОСМІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (ФОТО)


«Логіка такої співпраці наступна. Якщо в загальному, без розголошення деталей, у нас є якийсь вид озброєння, у турецької сторони є багато напрацювань в електроніці. Ми беремо наш зразок, турецька сторона надає сучасні системи електронні. Ми створюємо новий продукт. У нас в роботі вже є чотири такі проєкти», - розповів Букін.

 

190813 Bukin 3


За його словами, виробничі площі будуть розміщені в Туреччині, а перші проєкти реалізуватимуться у сфері створення високоточної зброї.

 

Новина по темі: УКРАЇНО-ТУРЕЦЬКИЙ БОЙОВИЙ МОДУЛЬ SERDAR ПРОЙШОВ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ ІНОЗЕМНОГО ЗАМОВНИКА (ВІДЕО)


«Створюючи це спільне підприємство, ми бачимо конкретну перспективу в конкретних кейсах. В першу чергу це протитанкові системи та кероване озброєння. Це будуть нові зразки спільного українсько-турецького виробництва, у цих продуктів буде велика конкурентна здатність», - сказав гендиректор «Укроборонпрому».

 

190813 Bukin 6


Перспектива співпраці в цьому проєкті – забезпечення потреб Збройних сил України та Туреччини, а також експорт на ринки третіх країн.

 

Новина по темі: «СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ» ТА ASELSAN ДОМОВИЛИСЬ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ СПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА ТУРЕЦЬКИХ ЗАСОБІВ РАДІОЗВ’ЯЗКУ В УКРАЇНІ


«Це підприємство створюється саме для спільної розробки нових видів озброєння та військової техніки, постачання їх Збройним силам України та Туреччини, в першу чергу, та на експорт… Це взагалі перше спільне підприємство Укроборонпрому з іноземними партнерами. Це повноцінна військова компанія з паритетною участю двох сторін», - пояснив Букін.

 

190813 Bukin 4


Нагадаємо, під час візиту Президента України до Туреччини, що проходив 8-9 серпня ц.р. було підписано угоду про створення спільного підприємства у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій між ДК «Укрспецекспорт» та турецькою компанією Baykar Defence.

 

Новина по темі: З ВІДХИЛЕННЯМ МЕНШЕ МЕТРА: ВИСОКОТОЧНІ АВІАБОМБИ MAM-L ДЛЯ УДАРНИХ ДРОНІВ BAYRAKTAR TB2 (ВІДЕО)


Варто додати, що наразі вже існують декілька спільних проєктів між оборонними компаніями України та Туреччини. Зокрема був розроблений бойовий модуль Serdar ATMLS (Aselsan виступила розробником та інтегратором бойового модуля, а «Спецтехноекспорт» забезпечує постачання керованих ракет). Крім того, з Aselsan був підписаний Меморандум про організацію спільного виробництва сучасних турецьких засобів радіозв’язку в Україні (якими зараз інтенсивно комплектуються підрозділи ЗСУ).

 

190813 Bukin 1


Aselsan також є головним постачальником тепловізорів Eye Lr S, що встановлюються як на ПТРК «Стугна-П» для ЗСУ, так і на експортні «Скіфи».

 

190813 Bukin 2


Що стосується компанії Baykar Defence, то в неї українськими військовими було придбано 6 оперативно-тактичних безпілотників Bayraktar TB2. Наразі майбутні оператори БПЛА проходять навчання у Туреччині. Крім того, відомо, що турецька компанія придбала кілька сучасних турбогвинтових двигунів АІ-450Т, з якими ймовірно буде випробовуватися новий важкий ударний безпілотник Akinci Taarruzi IHA.

 

Новина по темі: ТУРЕЦЬКИЙ ВИРОБНИК БПЛА BAYKAR MAKINA ПРИДБАЛА У «ІВЧЕНКО-ПРОГРЕС» ЛЕГКІ АВІАДВИГУНИ АІ-450Т


Окремо йдуть перемовини щодо співпраці по системам активного захисту (КАЗ) для легкої бронетехніки, військово-транспортним літакам (Ан-178, Ан-188), газотурбінним двигунам виробництва «Зоря-Машпроект», послугам з капремонту вертольотів типу Мі-17 (Туреччини), постачанню 120 мм ствольних керованих ракет «Конус» виробництва ДП ДККБ «Луч» та щодо продажу двигунів для основного турецького танку Altay та САУ Firtina Т-155. Зі сторони Туреччини є пропозиції щодо продажу стрілецької зброї (МР-5), високоточного озброєння для БПЛА (Roketsan), окремих видів снарядів та іншого.

 

190813 Bukin 5

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues