190709 USA 0Україна купуватиме в США найсучаснішу зброю, яка стоїть на озброєнні американської армії, і це свідчить про новий рівень довіри між Україною та США.

 

Як інформує Укрінформ, про це Надзвичайний і Повноважний Посол України в США Валерій Чалий заявив в ефірі Голосу Америки.

 

«Ми зараз говоримо про найсучасніше озброєння. Тому що саме таке озброєння постачається через систему урядових угод», - зазначив посол.
Він додав, що йдеться про «таке озброєння, якого немає у нас, і яке є фактично в американської армії зараз».


«Це новий рівень взаємодії. Я не буду говорити про специфікацію чи про типи. Ми довели, що ми партнери, які тримають таємниці», - пояснив дипломат.


Чалий також зазначив, що один із ключових пріоритетів роботи посольства - забезпечення оборони та безпеки України. «Цей пріоритет нікуди не дівся, бо російська агресія триває. Гинуть наші хлопці. І кожні додаткові можливості для оборони бережуть життя», - наголосив він.


За словами посла, рівень військово-технічної, воєнно-політичної співпраці та взаємодії України і США нині на порядок вищий, ніж 3-4 роки тому: «Те, що ми переходимо на можливість закупівель озброєнь, говорить про довіру, якої, відверто кажучи, у 2014 році ще не було».


Новина по темі: УКРАЇНА ГОТУЄ КОНТРАКТ ІЗ КАНАДОЮ НА ПОСТАВКИ ОЗБРОЄННЯ


На переконання дипломата, новий рівень довіри став можливим завдяки діям української сторони. Зокрема йдеться про те, що Україна була здатна довести, що у постачаннях зі США не буде «корупційної складової» та американська зброя не потрапить до ворога.


Він також розповів, що 92% всієї оборонної і безпекової допомоги, яку отримала Україна, надійшло саме зі США, і цей обсяг становить «кілька мільярдів».


«Цьогоріч лише на безпеку в оборонному бюджеті США виділено 365 мільйонів, включно з 50 мільйонами суто на летальне озброєння», - уточнив посол.


Дипломат пояснив, що робота над тим, аби налагодити прямі закупівлі зброї в США була розпочата давно, і торік нарешті були схвалені всі законодавчі поправки, які зробили такі прямі постачання можливими.


Як раніше повідомляв Defense Express, США розглядають додаткові поставки летальної зброї Україні - командувач США і НАТО в Європі.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues