190705 Prawo 0Російський окупаційний контингент на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей постійно застосовує заборонене Мінськими угодами озброєння та регулярно порушує Міжнародне гуманітарне право.

 

 


Про це в ексклюзивному інтерв’ю Defense Express розповів командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський.

 

На запитання журналістів «чи траплялися останнім часом випадки застосування окупаційними військами забороненого Міжнародним гуманітарним правом озброєння?» командувач зазначив: «Такі випадки фіксуються постійно. Це стосується, як фактів виявлення протипіхотних мін, так і засобів осліплення, які пошкоджують сітківку ока».


«Якщо ж говорити про застосування забороненого Мінськими угодами ОВТ, то це доволі часте явище з боку противника. Боєприпаси заборонених калібрів використовуються окупаційними військами регулярно, як і прийоми та способи дій, що йдуть в розріз не лише з міжнародним гуманітарним правом, але й з елементарними поняттями людяності та честі. Як, наприклад, стрільба забороненими Мінськими угодами калібрами з позицій неподалік житлових районів», - додав О.Сирський.

 

 

Командувач Об'єднаних сил відзначив, що здебільш окупанти використовують відомі українським силам методи ведення бойових дій з певними нововведеннями, пов’язаним із застосуванням БПЛА та високоточного озброєння. 

 

190705 na zakhysti hromadyan Ukrayiny 3

БПЛА “Орлан-10” російських окупаційних військ, що був збитий в районі населеного пункту Боровське 13 жовтня 2018 року екіпажем гелікоптеру Мі-24 зі складу ОС

 

При цьому відмічається досить рідке застосування танкових підрозділів, що може бути пов’язано з великою ймовірністю знищення ворожої бронетехніки протитанкістами ЗСУ, які зараз мають достатньо велику кількість сучасних ПТРК.

 

«Якщо ж охарактеризувати сучасний стан дій, то слід відзначити, що танкові підрозділи застосовуються достатньо рідко, зазвичай для посилення передових підрозділів у складі бронегруп. Останній раз після тривалої паузи танковий обстріл з боку противника відбувся на початку червня 2019 року», - відзначив Олександр Сирський.


А ось заборонену Мінськими домовленостями артилерію російські окупаційні війська застосовують постійно.

 


«Чергові артилерійські підрозділи застосовуються противником проти Об’єднаних сил переважно у темний час доби практично на всіх напрямках. Серед них – мінометні розрахунки, самохідної гаубичні артилерійські батареї та протитанкові взводи. Така тактика, передусім, пов’язана з бажанням окупаційних сил приховати свою злочинну діяльність від спостерігачів Місії ОБСЄ, як працюють лише в денний час», - зазначив командувач ОС.

 

190705 na zakhysti hromadyan Ukrayiny 8

У ході слідчих (розшукових) дій в зоні проведення ООС Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України постійно виявляються докази російської агресії проти України. На фото виявлені після обстрілу позицій Збройних Сил України в с. Широкине Волноваського району Донецької області, який вівся 12.02.2019 з тимчасово окупованої території Донецької області, уламки російського артилерійського 152 міліметрового керованого боєприпасу ЗОФ39 «Краснополь» / Фото: Генеральна прокуратура України

 

Нагадаємо, що одним з останніх грубих порушень Міжнародного гуманітарного права був скоєний окупаційними військами 1 липня ц.р. обстріл санітарного автомобіля HMМWV, який виконував завдання з евакуації та порятунку пораненого військовослужбовця із взводного опорного пункту. Внаслідок обстрілу (ймовірно з ПТРК) загинули військовослужбовці ЗСУ: водій санітарного автомобіля старший матрос Сергій Майборода та санітарний інструктор медичного пункту, кавалер ордену «За Мужність», сержант Ірина Шевченко.

 

 

Варто також додати, що противник застосовує ПТРК й для знищення елементів системи спостереження, «яка для окупантів створює великі проблеми».


«За допомогою цієї системи ми не лише бачимо їх на значній відстані, а й фіксуємо скоєні порушення. Тому особливу настирливість противник показує у спробах знищення наших оглядових камер спостереження», - пояснив Олександр Сирський.


«Однак, хочу зазначити, що ці спроби є марними, і фіксація дій противника здійснюється постійно в режимі реального часу. Для цього ми використовуємо не лише стаціонарні камери відеоспостереження, а також засоби повітряної, космічної та інших видів розвідки», - додав він.


«Ця інформація допомагає нам своєчасно реагувати на зміни обстановки, а також поповнювати доказову базу незаконної діяльності російських окупаційних військ. Ці докази вже використовуються українськими дипломатами при поданні в міжнародні інстанції позовів проти РФ і в недалекому майбутньому будуть використані в міжнародному військовому трибуналі. Завдяки такій базі кожен злочинець отримає вирок за скоєні ним на українській землі злочини!», - наголосив командувач Об'єднаних сил.

 

Дізнатись більше - читайте інтерв'ю з  командувачем ОС: ОЛЕКСАНДР СИРСЬКИЙ: «МИ СТОЇМО НА ЗАХИСТІ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ПО ОБИДВА БОКИ ЛІНІЇ РОЗМЕЖУВАННЯ»

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues